Вінничанин не дав знести тополі, які садив ще в дитинстві

- Цій тополі десь 30-34 роки, я її сам висаджував коли ще був дитиною і ходив у четвертий клас, - розповідає Олександр Петлінський про свої дерева, які хочуть вирубати.

- Приїхала бригада у якої навіть не виявилося  дозволу на знесення цих дерев, - розповідає Петлінський. - Чотири години біля мене чергувало чотири мента в один день і п’ять у наступний. І муніципальна поліція була, і дільничий був. Якісь слідчі приходили. Вони намагалися мене заламати. Кричали, що зараз ДАІ викличуть. Заберуть машину, якою я загородив проїзд. Розіб'ють її.

Але  дозвіл на знесення так ніхто і не показав.Олександр ”воював” з ними два дні:

- Наступного дня приходить до мене дільничий з дивними питаннями – хто буде платити за те, що приїхала машина? Кажу – ти будеш платити. - А чого я? - А що, ні? Хто цього разу платив, той і буде. Тобі яка різниця.

Коли пройшли вибори від них не залишилося і сліду. Усе вмить стихло. Зараз дерева не вирубують, але рішення залишилося і це турбує чоловіка.

Передвиборчий популізм

Олександр вважає, що  повалення дерев - це депутатський запит. Так йому сказали в ЖЕКу. Він особисто документ не бачив. Так само як і не бачив, щоб приїжджала комісія та проводила експертизу. Одразу приїхали спилювати. За версією Петлінського під час  передвиборчої кампанії 2011 року кандидат в депутати міської ради “приймав замовлення” від мешканців за голоси. Вони і попросили знести тополі.

А якщо впаде?

Мешканці будинку № 79, які  написали в міськвиконком прохання про знесення насаджень, пояснили чому вони  їм заважають.

- Вони такі високі і зовсім поруч з нашим домом, - каже  75-річна пані Бронислава. - Раптом якась буря -  впаде на наш будинок. Може воно і добре, що літом тут є тінь. Але дерево ж не вічне і прямо над нашими квартирами.

Як каже жінка, дійсно приїжджав депутат і це питання  розглядалося на зборах. Міськвиконком дав дозвіл. Два дні  приїжджав кран, але так нічого і не вирішили.

- Він каже (Олександр), що їх садив, але ж ми раніше вселилися, - розповідає пані Бронислава. - І ця територія закріплена за нашим кооперативним будинком. Закликає, що не треба знищувати зелень - тоді сади  плодові дерева, нормальні.  А не такі високі як тополя.

Олександр надіслав звернення у ЖЕК  та міськвиконком щодо скасування дозвільних документів на проведення робіт по видаленню дерев. Але воно було відхилено. При тому, що за вечір Олександр  зібрав 74 підписи мешканців. Оббігав вісім під'їздів у своєму будинку, в якому 120 квартир.

Усього у дворі росте п’ять дерев: верба, ясен та три пірамідальні тополі, які саме і хочуть знищити.

-  Ми їх ледве посадили, тому що там десять років встромити  нічого не можна було, -  розповідає чоловік. - В радянські часи під час будівництва дому  залишки сміття, щебню, піску, будівельних матеріалів. Їх просто  присипали зверху землею і так здавали об'єкт. Ми викопували лопатою,  намагалися посадити хоча б щось - все сохло. І нарешті виростили дерева і посадили потім інші.

За словами Олександра, вони абсолютно здорові і не несуть загрози мешканцям. Почистити треба хіба що вербу. А до сухостіїв які поряд, нікому немає діла - каже Олександр:

- Під вашим домом тріснуте дерево, кажу цим мешканцям. Чого ви його не видалите? А вони відповідають – воно не високе. Якщо впаде - нікому від цього нічого не буде. Я кажу, а якщо дитині на голову впаде? - То нехай там не лазить.

В МНС повідомили, що дерева падають зазвичай через несприятливі погодні умови, шквальний вітер.І через це будь-яке дерево може впасти.

Коли можна зносити дерево?

Існує  постанова Кабміну №1045  «Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».З восьми пунктів за якими видаляються зелені насадження, під нашу ситуацію підпадають тільки два пункти. Перший це - знесення аварійних, сухостійних і фаутних( з пошкодженими стовбурами)  дерев, а також самосійних і порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більш як 5 сантиметрів. Та другий - досягнення деревом вікової межі.

Вікова межа дерева - це скільки?

Тополям Олександра - 30 років. Йому прийшов лист від департаменту ЖКГ, що за рішенням комісії “дерева знаходяться в аварійному стані, так як досягли вікової межі. Присутня стовбурна гниль, та підлягають видаленню”.

- Сказати, що дерева хворі – це треба бути ідіотом. Це пірамідальний тополь, який навіть не викликає алергії, - каже чоловік.

Спеціаліст з Департаменту житлового господарства Павло Кидись розказав, що у кожного дерева різна вікова межа, яку встановлює комісія з насаджень. Наприклад, є дуби яким по 140 років - і це не межа і не є головним чинником для знесення. За його словами кожного року приблизно 450 - 480 дерев зноситься. В основному через сухостій або незадовільний фізичний стан.

Підставою для прийняття рішення є…

Заява про видалення зелених насаджень, подана юридичною чи фізичною особою. Тобто, мешканцями будинку.

Хто визначає стан дерев?

Комісія. Складається з представників екологічної інспекції, представника заявника,  користувача (власник земельної ділянки), балансоутримувача - ЖЕКу, представники житлово-комунального господарства. Вона приїжджає, визначає стан зелених насаджень та їх відновну вартість протягом п’яти днів. Далі складається акт обстеження. Якщо все ж таки дерево аварійне, сухостійне або фаутне (з вадами стовбура), має бути вказана причина набуття деревами такого стану в цьому акті.Якщо дерево здорове, неаварійне – тоді вони не мають права видаляти.

Середня тривалість життя тополі - 300 років. У інших дерев процес фотосинтезу здійснюється тільки вдень.Тополя ефективно очищає повітря від пилу, газів і шкідливих домішок та цілодобово насичує атмосферу вуглекислим газом.

vn.20minut.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В городе Казатин, после обеда в школьной столовой, на больничных койках сначала оказались 15 учеников. Детям стало плохо после того, как съели кашу и куриную отбивную. Во всех отравленных одинаковые симптомы - тошнота, высокая температура и головная боль. Врачи предварительно поставили диагноз - сальмонеллез. Подробнее смотрите в сюжете ТСН:
Общество
17 сентября в жилых районах Винницы будет наблюдаться отключения водоснабжения и снижения давления воды. В этот период будут проводить аварийно-ремонтные работы на ул. Богуна, 260.Об этом сообщили в коммунальном предприятии "Винницаоблводоканал".17 сентября с 09:00 до 22:00 отключат водоснабжение на улице Заречная (весь частный сектор).Также будет наблюдаться понижение давления и временное отсутствие водоснабжения на верхних улицах / этажах:Жилой район "Сл...
Культура
Во Дворце «Украина» состоялся финал конкурса красоты «Мисс Украина 2019». Победительницей стала участница под номером 15 - Маргарита Паша. Ее выбрали из двадцати четырех самых красивых девушек со всех регионов страны.Приз зрительских симпатий достался киевлянке Анастасии Никитюк. Титул «Вице-мисс Украина» - одесситке Валерии Кучеренко. «Miss International 2019» получила Виктория Киосе, «Miss Earth 2019» стала Диана Шабас.Винницу на конкурсе представляли дв...
Общество
В Виннице завершили реконструкцию улицы Замостянской. Работы были завершены ко Дню города. Напомним, что работы по реконструкции данной улицы начали проводить еще с весны текущего года. За это время здесь были обновлены трамвайные пути длиной 1,5 км и опоры контактной сети. С сегодняшнего дня заработали три новых трамвайных остановки устроены на проезжей части, но ими пользуются лишь единицы.  Также были проведены работы по устройству стоянок и трех трамва...
Происшествия
Калиновский районный совет сообщает, что с сегодняшнего дня, 16 сентября, на территории военной части А1119 восстанавливают плановую утилизацию боеприпасов, не подлежащих транспортировке. Подрывы будут проходить в будние дни с 12 до 15 часов. Председатель районного совета Василий Полищук призывает людей сохранять спокойствие и не распространять недостоверную информацию среди населения.
Общество
Чтобы разнообразить традиционный День здоровья, десятиклассники винницкой школы №3 вместе с родителями подготовили к празднику гамбургер-великан. Они собрали это блюдо вместе, а потом дружно съели его на природе. Хотя гамбургер не взвешивали, но по весу ингредиентов, 33-сантиметровый «бутерброд» потянет на пять килограммов. Фото Ирины Корж По словам Ирины Корж, матери десятиклассника Артема, традиция праздновать День здоровья на природе в школе существует...
Происшествия
В Гайсине из-за пожара на сахарном заводе «Заря Подолья» эвакуировали людей. Существует угроза разрушения бункера, где произошло возгорание. Около сотни домов остались без газоснабжения. Ограничено движение транспорта по улице Заводской.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.«13 сентября в 15:03 в Службу спасения поступило сообщение о пожаре на территории одного из предприятий Гайсин. Спасатели выяснили, что загорелось техническое оборудов...
Криминал
План «Перехват» помог сотрудникам Барской полиции оперативно задержать 18-летнего парня, который угнал автомобиль у 72-летнего местного жителя. Зачем ему понадобился «ВАЗ-2106» пенсионера, молодой человек так и не смог пояснить. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в местной полиции пенсионер пояснил, что его старенький «Жигуль» выкрали из гаража. Поскольку кража произошла относительно недавно, ориентировки на автомобиль были переда...
Криминал
Депутату Винницкого областного совета и его сообщникам сообщено о подозрении в хищении бюджетных средств. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области. По результатам проведенных следственных действий установлено, что предприниматель, депутат Винницкого областного совета, по предварительному сговору с начальниками отделов образования некоторых РГА поставлял в школы оборудования и программное обеспечение, которое не соответствует требованиям...
Новости по теме
17 сентября в нескольких районах Винницы понизится давление водоснабжения. Перечень
В Виннице завершили реконструкцию Замостянской: как сейчас выглядит улица после проведения строительных работ (фото)
Винницкие школьники приготовили гигантский гамбургер (фото)
Вышла книга о загадочной Виннице (фото)
В Виннице 200 байкеров создали мотоколонну в форме флага Украины (видео)
Винничанин сделал предложение своей девушке во время концерта ко Дню города (фото)
ТОП-5 винницких домов-должников за “коммуналку”
В Виннице создали самый милый фестиваль, чтобы спасти бездомных животных (фото)
У седой Винницы есть будущее: Как город над Бугом отгулял 656-й День рождения (ФОТОРЕПОРТАЖ)
В Виннице вместо бывшего военного госпиталя построят жилой массив (ФОТОРЕПОРТАЖ)