• Головна
  • Ви ще не створили ОСББ? У вас залишилось півроку
14:02, 29 грудня 2015 р.

Ви ще не створили ОСББ? У вас залишилось півроку

Влітку збігає річний термін, за час якого потрібно створити ОСББ, вибрати управителя та отримати всі документи на дім.

- Із прийняттям закону №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» сталися фундаментальні, світоглядні зміни, – каже Альона Бабак, заступник голови Комітету ВР України з питань будівництва, містобудування і ЖКГ. – Люди нарешті стали власниками багатоповерхівок на офіційному рівні. Фактично, це вже сталося в 1992 році, коли була масова приватизація і державне майно ставало приватним. Але понад 20 років цього ніхто не розумів.

Поки в Верховній Раді проходять доопрацювання нормативних актів та механізмів для цього закону, в Вінниці вже зареєстровано понад 350 ОСББ. А п’ять років тому на всю область було менше 300 ОСББ.

Загальна площа міста за минулий рік збільшилась на 65%. Відтак обласний центр зі своїх 6,8 тис. га виріс до 11,3 тис. га. Більша частина з цієї площі планується під житлові масиви, кажуть у прес-службі Державного земельного агенства України в Вінницькій області. А це - потенційні об’єднання співвласників та житлові кооперативи. Як проходить співпраця між “господарями” багатоповерхівок та міською владою вже зараз?
 

Як діє закон №417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» ми питали в голови правління Асоціація ОСББ Вінниччини Ельвіри Мрясової.

- Щоб зрозуміти, як працює цей закон на практиці потрібно розглядати кожен окремий випадок, - каже вона. - Десь норми закону ефективно працюють, а десь - не дуже. Документи по дому можна отримати. Але термін передачі може бути від одного до шести місяців. Якщо технічна документація на новий дім - то це вже до компанії-забудовника. Влада проводить співфінансування по утепленню. Яскравим прикладом є дім на Сонячній, 11 в Агрономічному. Стара споруда з дірявим дахом. Зарєеструвались в липні як ОСББ та менш ніж за півроку зробили новий дах. Частину коштів дала міська влада. Головне це зрозуміти самим співвласникам, що вони одна сім’я та повинні виробити загальну стратегію. А потім звертатися до влади з конкретними вимогами та пропозиціями. І повірте, їм не відмовлять.

Закон - є, а дієвих механізмів - немає

Роман Фурман, заступник директора департаменту житлового господарства

- Закон №417 набрав чинності, але багатьох потрібних механізмів для його впровадження ще немає. Вказано, що потрібно робити процедуру списання будинку, але немає її схеми. Ще в законі прописано, що потрібно передати співвласникам ОСББ усю технічну документацію. А затвердженого переліка - немає. Але ми вже збираємо інформацію по інженерним комунікаціям та інші документи. Зрозуміло, що якихось файлів може не бути в наявності. Тому на наступний рік будуть закладені кошти на виготовлення цих документів в міському бюджеті. Сказати скільки поки що не можу, бо міський бюджет на 2016 рік ще не затверджений.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
Поліцейські Шаргорода оперативно встановили зловмисницю яка вкрала з картки знайомого понад 40 тис. грн
«Забули» всередині інструмент під час операції: медзаклад у Вінниці виплатить пацієнтці 400 тисяч гривень компенсації
Аліментник одружився на багатодітній матері, щоб виїхати за кордон у Вінницькій області
«Це було найстрашніше: коли ти знаходишся у замкнутому просторі і тобі «прилітає» - боєць тероборони «Ювелір» з Вінниччини
Оголошення
live comments feed...