• Головна
  • Спецрежим з оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників діятиме лише у 2016 році
12:38, 6 січня 2016 р.

Спецрежим з оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників діятиме лише у 2016 році

Про це йшлося під час прес-конференції першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області Руслана Осмоловського.

Він повідомив присутніх представників ЗМІ про зміни в оподаткуванні для сільгосптоваровиробників. Спікер наголосив, що спецрежим з оподаткування ПДВ діятиме лише у 2016 році. При цьому, порядок сплати ПДВ зазнав суттєвих змін. 

„Якщо раніше ПДВ, обчислене в межах спецрежимної діяльності до бюджету не сплачувалось, а перераховувалось на власний спецрахунок, то починаючи зі звітного періоду січня 2016 року, сума ПДВ, визначена до сплати, буде перераховуватися пропорційно операціям, що привели до виникнення такого ПДВ. Наприклад, при постачанні зернових та технічних культур: 85% отримає держбюджет, а 15% зарахуються на спец рахунок. При постачанні продукції тваринництва: 20% перерахується до держбюджету, а 80% - на спецрахунок. При постачанні інших с/г товарів/послуг розподіл ПДВ між держбюджетом і виробником буде на рівні 50% на 50%. За іншими операціями, здійсненими протягом звітного (податкового) періоду не в межах спецрежиму, оподаткування здійснюється у звичайному порядку. ”

Як і очікувалося, скасовано пільгу щодо звільнення від оподаткування ПДВ певних зернових та технічних культур. Відтак, з 01.01.2016 р. усі операції з постачання зернових та технічних культур оподатковуються ПДВ, а операції з їх експорту – передбачають застосування нульової ставки.

Торкнулись зміни і сільгоспвиробників - платників єдиного податку. Так, для платників 4-ї групи розмір ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які залежать від категорії (типу) земель та їх розташування, зросли приблизно на 80 відсотків кожна.

Розповів високопосадовець і про загальні новації у ставках оподаткування. Зокрема, він зауважив, що податок на прибуток та податок на додану вартість залишаються на рівні 18% та 20% відповідно. 

Натомість, з 1 січня податок на доходи фізичних осіб – збільшується з 15% до 18%. Разом із тим, відмінено утримання сум єдиного соціального внеску в розмірі (для більшості платників) 3,6%. Тобто ставка утримання (без врахування військового збору), яка в 2015 році була 18,6%, фактично зменшена на 0,6%. Також зменшено ставку в нарахування єдиного соціального внеску для роботодавців з 36,76 (ця ставка застосовувалася більшістю платників, але були й такі хто сплачував ЄСВ за ставкою 42,72 і навіть 49,7) до 22%. 

Після відповідей на запитання журналістів Руслан Осмоловський зазначив, що для кращої поінформованості платників податків регіону цією прес-конференцією фіскальна служба Вінниччини розпочинає широкомасштабну роз’яснювальну кампанію у ЗМІ стосовно останніх змін податкового та митного законодавства.

ГУ ДФС у Вінницькій області
Спецрежим з оподаткування ПДВ для сільгосптоваровиробників діятиме лише у 2016 році, фото-1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...