Час згадати про предків або три вечори кіно від Параджанова

Завтра кінорежиссеру Сергію Параджанову виповнилося би 92 роки. “20 хвилин” вирішили пригадати найкрутіші перли митця, що прикрасять три ваші вільні вечори.

Біографія Параджанова — стандартна історія нестандартної людини, яку намагалися затиснути у соціалістичні рамки. Але з його робіт можна судити, що приборкати його так і не вдалося. Життя Сергія Параджанова, як, власне і його творчість, ніколи не відповідали загальноприйнятим нормам.

Роман Балаян, його близький друг, у інтерв'ю виданню INLOVEназвав митця «небезпечно вільним духом»:

- Він міг постійно повторювати риму «комуністи-фашисти» або говорити усе, що спадало йому на думку, але він ніколи не був дисидентом. Марк Донськой називав його «кінематографічним хуліганом», і це було найбільш влучною характеристикою. Він жив так, як йому хотілося. Він не ходив по землі; він літав над нею, над рутиною.

Тож пристебніть ремені безпеки та дивіться розклад польотів над рутиною на три вечори від Параджанова.

“Тіні забутих предків” (1964 р.) : благословіння і прокляття кінорежисера

Рокові “Тіні забутих предків” подарували Параджанову міжнародне визнання й звинувачення в українському націоналізмові, з якого й почалися його ув'язнення.

Фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них — 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

Сюжет його кінокартини за мотивами однойменної повісті Миколи Коцюбинського — про гуцульських Ромео і Джульєтту: Івана та Марічку з ворожих родів, які покохали одне одного. Марічка вмирає невдовзі після одруження, а Іван, нещасливо оженившись вдруге, знаходить щастя у передсмертному маренні.

“Колір гранату” (1968 р.): про поета - поетично

Якщо хочете красивої картинки, занурення у вірменську культуру та роздумів над постаттю Генія, вам сюди. Духовний світ Поета та взаємодія любові до жінки, релігії та народу. “Колір гранату” - це суцільний потік образів та витончених композицій кольору та звуку, які занурять вас у особливий етнічний вірменський світ.

«Ашик-Керіб» (1988 р.): кохання не за правилами

Вражаюча за красою робота, що знята на основі азербайджанської казки про кохання бідняка та доньки турецького багатія. Він присягається знайти за сім років багатство або померти. Вона чекатиме його. Але куди заведуть його пошуки щастя і чи дочекається хлопця його наречена, дивіться вже в кінострічці.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов