• Головна
  • Друга нафта. В Україні з'явиться онлайн-курс з Big data - найбільш затребуваної в світі IT-професії
18:16, 8 січня 2016 р.

Друга нафта. В Україні з'явиться онлайн-курс з Big data - найбільш затребуваної в світі IT-професії

Як стало відомо НВ, український проект дистанційної освіти Prometheus готується запустити цикл онлайн-курсів з "великих даних" – напрямку, надзвичайно популярному на Заході.

Prometheus встиг викликати неабиякий ажіотаж онлайн-курсом Гарвардського університету з основ програмування, а тепер готує ще одну "бомбу".

Незабаром у рамках проекту буде запущений курс з такого перспективного напрямку, як Big data або "великі дані", присвяченого аналізу великих обсягів інформації.

"Це перший цикл курсів з аналізу даних в Україні не тільки онлайн, але і офлайн, - розповідає НВ один із засновників проекту Prometheus Іван Примаченко. - До цього в жодному українському ВНЗ не було сучасної навчальної програми з аналізу даних".

"Big data – це наука про те, як використовувати великі масиви даних, щоб дозволити людині чи компанії прийняти вірне рішення", - пояснює Антон Сененко, кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України.

Сененко, молодий вчений і популярний блогер, якого називають одним з головних популяризаторів української науки, опинився серед тих науковців, кого всерйоз зацікавила тема Big data.

За словами Сененко, його відразу вразили дві обставини. По-перше, в Україні абсолютно ніде навчитися працювати з великими даними - цьому не вчать в жодному українському вищому навчальному закладі. По-друге, багато українських вчених жваво цікавляться цією темою - відразу після публікацій Сененко в соцмережах на тему Big data, наукового блогера буквально завалили питаннями колеги.

Образец Big data - данные о ежедневных правках, которые пользователи вносят в статьи на Wikipedia

Образец Big data - данные о ежедневных правках, которые пользователи вносят в статьи на Wikipedia

Зразок Big data - дані про щоденні поправках, які користувачі вносять у статті на Wikipedia

На Заході фахівці в цій області високо цінуються за вміння працювати з великими обсягами інформації і пропонувати рішення у випадках, коли звичайні методи обробки інформації безсилі.

Серед відомих випадків застосування Big data найчастіше називають такі яскраві приклади, як перемога Барака Обами на президентських виборах 2012 року. Аналітики виборчого штабу Обами активно використовували методи Big data для аналізу настроїв виборців і коригування передвиборної програми.

У Великобританії методи Big data прийняті на озброєння Міністерством охорони здоров'я. Аналізуючи колосальні обсяги інформації про те, коли і кому медики виписують рецепти, аналітики Міністерства намагаються оцінювати потреби британців в різних ліках і оптимізувати терміни видачі ліцензій і доставки медичних препаратів у різні частини країни.

Big data також є одним з ключових інструментів роботи Агентства національної безпеки США. У штаті Юта побудований величезний дата-центр в якому аналітики з допомогою Big data аналізують дані, які АНБ збирає про користувачів в інтернеті.

Не дарма в наш час дані називають "другою нафтою", підкреслює Сененко, додаючи, що зустрічав дані про те, що дефіцит ринку США за big data фахівцям оцінюється в 200 тисяч осіб до 2018-го року.

В Україні ця ніша поки і зовсім порожня.

"До цього в жодному українському ВНЗ не було сучасної навчальної програми з аналізу даних", - розповідає Іван Примаченко, співзасновник Prometheus

Якщо дані – нова "нафта", то аналіз даних можна порівняти з її видобутком і транспортуванням. У світі ця сфера динамічно розвивається, але в Україні їй досі приділялося мало уваги.

Виправити ситуацію взявся проект дистанційної освіти Prometheus, який часто називають української Coursera.

Барак Обама обязан своей победой на выборах 2012 года именно методам Big data

Барак Обама обязан своей победой на выборах 2012 года именно методам Big data

Барак Обама зобов'язаний своєю перемогою на виборах 2012 року саме методам Big data

За словами одного з батьків Prometheus Івана Примаченко, big data буде входити в цикл з чотирьох курсів з аналізу даних. Цикл можна буде пройти безкоштовно.

Запуск курсів буде відбуватися протягом 2016 року, але ймовірно, що реєстрація розпочнеться вже на початку лютого. Примаченко зазначає, що курси розраховані на досить широку аудиторію, починаючи від студентів, і закінчуючи програмістами та державними аналітиками.

Prometheus провів переговори з українськими вишами про те, щоб інтегрувати дані курси в навчальні програми. З осені вони будуть вивчатися в деяких університетах і стануть "офіційною частиною навчального процесу".

Співзасновник Prometheus вважає, що новий цикл курсів стане популярним, як і гарвардський курс з основ програмування. На нього вже записалося 37 000 слухачів, тоді як план на весь 2016-й становив 50 000.

Prometheus – проект масових відкритих онлайн-курсів, який почав роботу у жовтні 2014-го року. Він відкриває доступ до навчальних курсів університетського рівня всім бажаючим. Зі старту проекту кількість слухачів, що зареєструвалися на сайті, перетнула позначку в 100000 чоловік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...