• Главная
  • Суд скасував результати прокурорського конкурсу по Вінниці через порушення
11:45, 2 февраля 2016 г.

Суд скасував результати прокурорського конкурсу по Вінниці через порушення

Щойно призначеного прокурора і заступників можуть звільнити. Поліцейський, який не пройшов по конкурсу в керівники Вінницької місцевої прокуратури і піддав сумніву чесність відбору, подав до суду й виграв справу.

Щойно призначеного прокурора і заступників можуть звільнити. Поліцейський, який не пройшов по конкурсу в керівники Вінницької місцевої прокуратури і піддав сумніву чесність відбору, подав до суду й виграв справу.

Щоправда, тільки в першій інстанції. Рішення вступить в законну силу після суду апеляційного. І позивач не сумнівається: хтось, чиї інтереси зачепив його позов, оскаржить судове рішення. Тому буде друга серія слухань – в апеляційному адміністративному суді. 

Позов до Київської конкурсної комісії з вимогою скасувати протокол, яким рекомендували до призначення старих працівників прокуратури замість кандидатів-лідерів рейтингу, подавав підполковник поліції Олександр Мартинюк. Він вимагав провести заново останній етап конкурсу на вінницькі прокурорські крісла - співбесіду. Якраз порушення тут, як доводив в суді позивач, змушують сумніватися в чесності відбору прокурорів.   

Співбесіда відсіяла зовнішніх кандидатів і дозволила призначити на посади бувалих. Про це 20minut.ua писав тут - «У прокурори вибрали тих самих. Повна картина псевдо-оновлення системи».

Наприкінці року наказом Генпрокурора призначили колишнього першого заступника прокурора Вінниці на головну посаду в новоствореній прокуратурі. Тоді ж прокурор області призначив своїм наказом його заступників.

Інформувала редакція також про початок судового розбирання навколо конкурсу, схожого на фарс, в матеріалі «Міліціонер судиться з прокуратурою, де йому не дали посади».

І минулого тижня, 28 грудня, вінницький адміністративний суд задовольнив позов Олександра Мартинюка повністю. Якщо апеляційне оскарження не змінить рішення, то накази про призначення, що відбулися після конкурсу, мусять скасувати. Тобто позбавити керівних посад у Вінницькій місцевій прокуратурі Олександра Гуцола, Івана Криворучка, Володимира Панченка і Людмилу Карманчук. Далі конкурс мають провести заново. Не весь. Тільки останній його етап – співбесіду. За результатами провести нові призначення.

Суд скасував результати прокур

Нагадаємо, що розмов восени минулого року було багато про нечесність відбору, в результаті якого на посади у Вінницьку та ще п’ять місцевих прокуратур області не пройшов жоден зовнішній кандидат або молоді працівники. Співбесіда перевернула рейтинг з ніг на голову. І прокурорські крісла позаймали люди з далеко не найвищими балами, набраними після трьох тестувань (професійне, на загальний рівень знань та психологічне). Всі, хто працює в прокуратурі багато років й мав солідну посаду.

Співробітник поліції Олександр Мартинюк після тестів був другим у рейтингу. Після співбесіди став восьмим. А молодий слідчий прокуратури області Олег Стопінчук, якийлідирував на відборах, з першої позиції спустився на сьому.

Редакція спілкувалася з багатьма учасниками конкурсу, які не пройшли. Вони говорили, що підтасувати комп’ютерні тестування було не можливо. Але що вирішила все в кінці кінців не машина, а люди, які проводили співбесіду - це можливість для корупції.

Ніхто із працівників прокуратури, які програли, позиватися не наважився. А поліцейський ризикнув судитися, виграв і, кажуть, тепер має через це неприємності, в тому числі на роботі. Нагадаємо, Олександр Мартинюк – оперативний працівник служби боротьби з економічними злочинами.   

Незадовго до вінницького позову аналогічний слухався в Одеському адміністративному суді, й там теж для позивача справа стала виграшною – скасували протокол Одеської конкурсної комісії через ті ж порушення, про які йшлося у вінницькому суді. Тож твердження конкурсантів про формальність відбору прокурорів підтверджені тепер не одним судовим рішенням. Такі ж позови слухаються в Києві.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...