• Главная
  • Центри соціальних служб підвели підсумки діяльності за 2015 рік
15:25, 19 февраля 2016 г.

Центри соціальних служб підвели підсумки діяльності за 2015 рік

18 лютого відбулася підсумкова нарада директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування області. 

В ході наради були підведені підсумки роботи у 2015 році та визначено основні пріоритетні напрямки на 2016 рік.

Директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова доповіла про основні досягнення ЦСССДМ та закладів соціального обслуговування у 2015 році. Вона зазначила, що незважаючи на зменшення кількості працівників ЦСССДМ, загальна кількість клієнтів у 2015 році збільшилася в порівнянні з 2014 роком майже на 13 тисяч осіб та склала 71509. Відповідно до визначених пріоритетів діяльності та потреб сьогодення особлива увага ЦСССДМ області була зосереджена на роботі з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах за різних обставин, сім’ями, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з інвалідністю, сім`ям переселенців з АР Крим та східних областей України. Також робота мережі була спрямована на виконання нових завдань, поставлених для центрів у 2015 році, в т.ч. щодо здійснення контролю за цільовим використанням допомоги при народженні дитини та вивчення потреб учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, організація надання їм необхідної соціальної підтримки. 

Директори Барського, Жмеринського, Ямпільського районних та Хмільницького міського ЦСССДМ ознайомили присутніх з досвідом роботи щодо соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, налагодження міжвідомчої взаємодії з питань профілактики соціального сирітства, особливостей роботи ЦСССДМ з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та особами з їх числа, залучення ресурсів громади до соціальної підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

В ході засідання були обговорені основні проблемні питання діяльності центрів та визначено шляхи їх вирішення у 2016 році.

Для довідки: 
У Вінницькій області соціальну роботу з сім`ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, проводять 37 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – ЦСССДМ) – 1 регіональний, 27 районних, 5 міських, 2 селищних, 2 сільських.
В області діють 6 закладів соціального обслуговування (Козятинський обласний соціальний центр матері та дитини, Жмеринський обласний соціальний гуртожиток, Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» та 3 міських центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями у містах Вінниці, Барі та Гнівані).
Чисельність посад працівників ЦСССДМ області становить 366,5, з них 46% становлять посади державних службовців, 52% – посади фахівців із соціальної роботи та 2% – посади технічного та обслуговуючого персоналу.
У ЦСССДМ станом 31 грудня 2015 року працюють 252 особи, з них 138 державних службовців, 8 працівників технічного та обслуговуючого персоналу, 106 фахівців із соціальної роботи. 
У 2015 році ЦСССДМ області надання соціальних послуг здійснювалося наступним категоріям населення:
- сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, зокрема, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків;
- прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу (у 2015 році центрами супроводжувалось 176 прийомних сімей із 331 прийомною дитиною та 53 будинки сімейного типу із 367 дітьми-вихованцями);
- сім’ям, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, під опікою та піклуванням (1269 сімей, в яких виховується 1956 дітей даної категорії);
- сім’ям, в яких виховуються діти з інвалідністю (2526 сімей, які виховують 2631 дитину);
- особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років (861 особа);
- сім’ям учасників антитерористичної операції (4061 сім’я та 2569 дітей);
- вимушені переселенці з АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей (4776 осіб, у тому числі 1745 дітей);
- сім’ям, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини (3397 сімей та 5099 дітей);
- дітям, які мають конфлікт із законом (207 дітей).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...