• Головна
  • ВІННИЧАНКИ НАЙБІЛЬШЕ ПОТЕРПАЮТЬ ВІД «ЖІНОЧОГО ГЕТТО» ТА СЕКСИЗМУ
17:40, 1 березня 2016 р.

ВІННИЧАНКИ НАЙБІЛЬШЕ ПОТЕРПАЮТЬ ВІД «ЖІНОЧОГО ГЕТТО» ТА СЕКСИЗМУ

Вінничанки потерпають від "жіночих гетто" у ЗМІ, сексизму у рекламі та побутування гендерних стереотипів. Про існування цих проблем говорили в переддень весни "Прогресивні жінки", повідомляє Vlasno.info.

Для наочного прикладу на зустрічі було представлено добірку ЗМІ, адже медіапростір — це дзеркало суспільства.
форум Прогресивні жінки фото

– Перша проблема – це невидимість жінки у медіа, тому що герої та експерти в публікаціях – це переважно чоловіки, – зауважила президент товариства феміністок Наталія Козлова.

Коли мова йде про загальнодержавні теми, то коментарі дають переважно чоловіки. Майже кожне видання має своєрідне "жіноче гетто", де виокремлено сторінку для так званих "жіночих тем". Жінки в ЗМІ, в основному, представлені як берегині, матері, а не експерти й аналітики. Навіть коли мова заходить про моду, то чоловіки представлені як творці, а жінки як експонати.

– Ось тема про політику, і ми що бачимо? Юлія Тимошенко змінила зачіску! Нагадайте мені про кого з політиків-чоловіків писали, що він змінив краватку? – показала на прикладі одного з вінницьких видань пані Наталія.

Важливим моментом у забезпеченні рівних прав та можливостей жінок і чоловіків є вживання фемінітивів: кравчиня, фотографиня, журналістка, шефиня. В сучасному світі жінки опановують професії, якими володіли раніше лише чоловіки, тому вживання таких іменників є доцільним та вмотивованим. До речі, часто "типово жіночі" назви професій є статусно нижчими: прибиральниця, домогосподарка, кухарка, доярка.

Не лише в ЗМІ, а й у рекламі жіноче тіло асоціюють з предметом, що створює стереотипи в суспільстві. В оформленні рекламних повідомленнь проявом сексизму вважається, коли жінка чи частини її тіла не мають жодного відношення до продукту, який пропонують придбати. Приклади таких реклам повсякчас зустрічаються у нашому місті.

форум Прогресивні жінки фото
форум Прогресивні жінки фото

Будуючи європейську модель суспільства, ми маємо усвідомлювати, що 8 березня — це не єдиний день, коли варто звертати увагу на жінок, їхні права та роль у роботі різних структур.

До речі, у 2012 році було проведено соціальне опитування результати якого показали, що більше 90% українців підтримують ідею вшанування жінок. Лише в Коломиї у 2013 році рішенням міськради скасували це свято, обумовлюючи його причетність до радянської ідеології.

За результатами Всеукраїнського перепису населення у 2001 році, у Вінницькій області проживає 54% жінок, чоловіків – 46%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...