ЯК ЗНИЩУЮТЬ ЦУКРОВУ ГАЛУЗЬ НА ВІННИЧЧИНІ (ВІДЕО)

Турбівський цукровий завод – наявний приклад того, як знищується цукрова галузь на Вінниччині. В це важко повірити, однак менш ніж за 3 місяці підприємство яке мало 150 літню історію перетворили на груду сміття. Завод порізали на металобрухт, відтак місцева громада забула про прибуток.

Люди із жалем пригадують, – завод був серцем містечка.
колишній працівник Турбівського цукрового заводу Наталя Федорівна фото

– Ми працювали тут, все життя. Наші батьки тут працювали, всі працювали, ніхто такого не зробив. І війна була, німці були, німці такого теж не зробили. На виживання, поставили цих людей, – коментує колишній працівник Турбівського цукрового заводу Наталя Федорівна.

Дехто віддав заводу навіть своє здоров'я. Люди отримали інвалідність на підприємстві, а зараз до них нікому немає діла.
колишній працівник Турбівського цукрового заводу Валентина Дмитрівна фото

– Отак наша влада дбає про нас, отак. Мусимо дідом ходити і робити, щоб вижити. Тай отаке, порізали цей завод, хай би було дітям на роботу. Кому ці бідні люди потрібні? Комарі, задушили як комарів тай все, – не стримуючи сліз говорить колишній працівник заводу Валентина Дмитрівна.

Окрім Турбова, заводи знищуються по всій Вінниччині. В офіційній відповіді Народному контролю у Департаменті агропромислового розвитку повідомили: порівняно вже з 2000-ми роками площі посівів цукрових буряків на Вінниччині зменшилися приблизно втричі. За цей час (з 2000 р) у Вінницькій області порізано на металобрухт 11 цукрових заводів, а 16 заводів очікують рішення про подальше існування. В результаті у 2007 р. працювало тільки 19 підприємств, у 2008 р. – 13, у 2012 р. – 12, в 2015-му – лише 6. Відтак, в середньому роботу втратило понад 15 тисяч жителів Вінниччини.
екс головний технолог Турбівського цукрового заводу Юлія Голуб фото

– Ми зверталися до нашого голови райдержадміністрації то він пообіцяв, поки не будуть закінчені судові провадження то ніхто сюди не зайде і ніхто не поріже, а на сьогоднішній день ми ж бачимо, судові провадження не закінчені по ТОВ «Турбівський цукровий завод», а від нього вже залишилась купа сміття і димова труба, – жаліється екс-головний технолог Турбівського заводу Юлія Голуб.

Схема знищення заводу не складна: власник заводу російський «БМ Банк» олігарха Новинського, ніби чекає завершення ліквідації щоб продати завод за борги. В цей час фірма «Агроінтер», що теж зареєстрована в Москві спокійно заїздить на підприємство і починає його різати, а банк власник – ні пари з уст. Таким чином банк отримує готівку, а виплата заборгованості перед трудовим колективом оминає російського власника.

Аби дізнатися, як розслідують розкрадання заводів, зокрема Турбівського, ми звернулися до Вінницької поліції. Коментувати на камеру нам відмовились, а на запит повідомили: кримінальну справу відкрили, а потім закрили на цьому і все. Іншими словами: підозрюваних не встановили, куди ділись архівні матеріали – не відомо, жодних винних конкретних осіб не встановлено.

У 80-х Вінниччину часто називали «цукровим Донбасом». Наразі залишаємось біля розбитого корита. До того ж, спеціалісти стверджують, що нівелюючи можливість заробляти на цукровій галузі в Україну ввозять низькоякісну цукрову тростину та куди гірше – шкідливі підсолоджувачі.
викладач кафедри підготовки менеджерів ВНТУ Тетяна Білокінь фото

– 250-300 тис. тон цукру завозиться із закордону і навіть не цукру, а цукрозамінників. Які синтетичні замінники які заборонені в ряді розвинених країн і виходить, що значна частина, ось практично 500 тис тон цукру з 1.8 мільйона, які потрібні для споживання, ці кошти ми віддаємо імпортним постачальникам, –коментує канд. екон. наук, викладач кафедри підготовки менеджерів ВНТУ Тетяна Білокінь.

Економісти підкреслюють, проблеми галузі можна подолати, аби було бажання, тим паче споживання цукру в світі за останніх десять років зросло майже на 26%.
Юрій Прокопишен фото

– Зняти жорстке регулювання цін, як закупівлі так і продажу, друге – встановити чітку квоту по якій внутрішній ринок буде наповнюватись цукром який буде виготовлений в Україні. Це якщо ми хочемо врятувати нашу цукрову галузь. Ось цей момент, жорсткої позиції держави до ввезення цукрової тростини може вирішити майбутнє цукрової сфери, – економіст Юрій Прокопишен.

Так, в Україні «на плаву» залишились лиш «акули» цукрової галузі, решта – усунулась, або ж їм допомогли. Щоб монополісти не знищили всіх конкурентів без допомоги держави не обійтись, єдина надія щоб держава й монополіст не були представлені в одному обличчі.

Цікавим є той факт, згідно з інформації Мінюсту із 6 робочих заводів на Вінниччині в 2-ох заводах кінцевим власником є наш президент Петро Порошенко, юридична адреса: м. Київ, вул. Грушевського 9, кв. 32., ще один власник по сусідству, потіснився в тій самій юридичній адресі але в 37-й квартирі та ще одна контора – з офшорного Кіпру.

Коли держава перестане гальмувати і заважати діяльності цукрової галузі з'ясовували в Мін АПК. На офіційний запит нам відповіли, що вже працюють над законопроектом який не дасть державі впливати на цукровиків. Також у відповіді йдеться, що на застарілих заводах можна виготовляти біоетанол. Міністерство стверджує: зацікавлене у збереженні теперішніх заводів та виходу із сировиною у Європу. Однак, нажаль реальність значно жорстокіша. В той час коли сьогодення диктує аграріям свої правила гри на зовнішньому ринку, фірми російського агресора на наших очах вирізають підприємства на металобрухт.

vlasno.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
78 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Губернатор Валерий Коровий прокомментировал решение областного совета о выделении дополнительных 60 миллионов гривен на зарплату медикам: «Эти средства могли быть направлены на другое. Но мы заметили значительную диспропорцию в зарплате врачей, которые работают в разных звеньях здравоохранения. Медицинская реформа, которая сегодня активно внедряется, привела к тому, что врач первичного звена получает зарплату в размере 16 тысяч гривен, а к примеру, хирург...
Происшествия
пытался заживо сжечь женщину и угрожал ее матери. В итоге пострадала только хата, которая выгорела до нитки, говорится в сюжете ТСН.  6-летний Мирослав с бабушкой ищет на пепелище уцелевшие игрушки, но в огне расплавилось все. От новенького велосипеда осталась только обгоревшая рама. "Все сгорело: машинки, зайчики, мишки, конструктор", - констатирует ребенок. Хозяин дома, 48-летний Николай, жил здесь вместе с женой, двумя детьми и тещей. Из-за постоянных с...
Общество
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, на заседании 22 марта наложила штрафы в размере по 850 тысяч гривен на трех операторов ГРС –  «Винницагаз», «Волыньгаз» и «Киевоблгаз» за доначисленные объемы потребления газа якобы в связи с тем, что в холодное время года он «сжимается». Кроме того, их обязали провести перерасчет с октября 2018-го до марта 2019 года потребителям, которые обратятся...
Криминал
В гараже одного из дворов на Вишенке винничанин хранил небольшой арсенал боеприпасов. Во время обыска там нашли 6 гранат и около 500 патронов. По информации СБУ, ранее мужчина переправил в город этот запас с Донбасса.   Как сообщают в пресс-центре УСБУ в Винницкой области, операция проводилась под процессуальным руководством военной прокуратуры. Обыск был санкционирован судом. Все изъятое направлено на экспертизу. По данному факту открыто уголовное произво...
Криминал
Сотрудник патрульной полиции в Виннице попался на взятке. Об этом информирует пресс-служба СБУ в субботу, 23 марта. Так, оперативниками спецслужбы было установлено, что полицейский вымогал у местного жителя 300 долларов взятки. В противном случае он угрожал направить в суд материалы для привлечения мужчины к административной ответственности за то, что он нарушил правила дорожного движения. Нечистого на руку правоохранителя задержали после получении всей су...
Происшествия
В пятницу, 22 марта, в instagram появилось фото автомобиля «Нива», который стоял на Магистратской, у входа в парк. Похоже, что машина была после возгорания, но огонь удалось быстро погасить. На фото, опубликованном в сообществе «dtp.vinnytsia», видим вокруг авто нескольких мужчин с огнетушителями в руках. «На одном фото шесть мужчин с огнетушителями, значит, не проехали мимо, а старались помочь и не дали сгореть», - написал в комментариях один из пользоват...
Общество
20 марта, в павильоне историко-мемориального комплекса памяти жертв нацизма в поселке Стрижавка Винницкого района состоялась презентация схемы-макета "Ставка "Вервольф" 1942-1944 гг.". Об этом сообщает Depo.Винница со ссылкой на пресс-службу Винницкой ОГА. Историко-мемориальный комплекс памяти жертв нацизма, филиал Винницкого областного краеведческого музея, был создан в 2011 году в знак чествования памяти тех, кто ценой собственной жизни защищал право на...
Общество
Губернатор Валерий Коровий сообщил, что вскоре начнется реконструкция винницкого аэропорта в селе Гавришовка, на что дополнительно из государственного бюджета будет выделен миллиард гривен: «Это позволит увеличить пассажиропоток и раскрыть потенциал грузовых перевозок». Планируется замена аэродромного оборудования, обновление взлетно-посадочной полосы, ​​полная модернизация технических систем с целью создания современного аэродромного комплекса. На время п...
Общество
23 марта православная церковь почитает память Святой Василисы. Известно, что она погибла мученической смертью, когда ей было всего лишь 9 лет. Во время правления императора Диоклетиана были организованы массовые гонения на последователей христианской веры. Василису также поймали и стали вынуждать отречься от Христа, пишут Подробности. Однако девочка была непреклонна, и ее подвергли избиениям, страшным пыткам. На Руси святую Василису считали покровительнице...
Новости по теме
На Винничине медикам областных больниц поднимут зарплату на 30%
«Винницагаз» оштрафовали и обязали вернуть людям переплаченные за газ деньги
В музее под Винницей с помощью современных технологий показали, какой была ставка Гитлера
Аэродром Винницы прекратит свою работу
Приметы на 23 марта: что нельзя делать в день Василисы
В Виннице начали устанавливать новые мусорные урны с призывом «быть человеком» (фото)
В Виннице 17-летняя девушка вышла из больницы и без вести пропала
Сегодня Винница и вся Украина прощается с народным артистом Украины (фото)
Стало известно сколько винничане заплатили за растаможку «евроблях»: цифра вас шокирует
Приметы на 22 марта: что можно и нельзя делать в праздник 40 святых