• Головна
  • 77 РОКІВ ТОМУ СПОРТСМЕНИ ОБІЙШЛИ ВІННИЦЬКУ ОБЛАСТЬ
10:21, 3 березня 2016 р.

77 РОКІВ ТОМУ СПОРТСМЕНИ ОБІЙШЛИ ВІННИЦЬКУ ОБЛАСТЬ

3 березня в історії України та Вінниччини

3 березня 1939 року у Вінницькій області почалася «зіркова естафета», присвячена підготовці до XVIII з'їзду ВКП(б). Для проведення агітації у районах області найкращі фізкультурними попрямували по області пішки, на велосипедах, мотоциклах та верхи.

У 1866 році згідно з царським наказом на Хрещатику у Києві з'явилась перша публічна бібліотека. Перший фонд бібліотеки налічував 667 книг, проте на початку ХХ ст. вона зросла до 56 тис видань. В 1993 році Верховна Рада України читальня була перейменована в Національну парламентську бібліотеку України.
парламентська бібліотека фото
Фото: nplu.org


1919 року у Вінниці Директорія ухвалила постанову про видалення 2 млн гривень на підтримку української преси та території УНР, яка зайнята ворожими військами.

1943 року у Хмільнику Вінницької області німецькими військами було ліквідоване чергове гетто. Кількість жертв коливається навколо 1300 осіб.

У 1943 році Радянська армія закінчила Харківську наступальну операцію. Проте сили були виснажені і вже 16 березня Харків був знову окупований.

1986 року вперше було відзначено День письменника. Професійне свято відзначають у всіх цивілізованих країнах. Метою є наголосити на принципах свободи інформації у всьому світі, оскільки цензура та політична заангажованість стали загрозою для висловлення демократичних ідей. Тому й виникає потреба захищати свободу слова.

У 2014 році біля сухопутних кордонів України почалося скупчення російської військової техніки.

Того ж дня масово чоловіки зголошуються на військовий облік, навіть не призовного віку.

Того ж дня командування російського Чорноморського флоту (ЧФ) поставило ультиматум українським військовим. Якщо вони не здадуться – то ЧФ перейде у наступ.

Торік Україну продовжує атакувати вірус грипу – школи масово закривають на позачергові канікули.

Того ж дня у десяти населених пунктах Донеччини і Луганщини облаштують спостережні пункти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, яка стежитиме за тим, як виконується режим припинення вогню і відведення важкої артилерії.
ОБСЄ фото
Фото: AFP

Того ж дня бойовики обстріляли наші позиції 20 разів на Маріупольському, Донецькому, Артемівському і Лисичанському напрямках. Ще 3 обстріли наших позицій було після опівночі. Вбито трьох військових, ще дев'ятьох поранено.

В цей день народилися:

1888 року – українська письменниця Наталена Королева, її мати була іспанкою, а батько – поляком. Через життєві обставини, з Франції сім'я Наталени переїхала до Києва. Писала українською мовою. Серед відомих збірок легенд – «Во дні они» (1935), «Легенди старокиївські» (1941–1943). А також повісті «1313» (1935), «Без коріння» (1936), «Предок» (1937), «Сон тіні» (1938), «Quid est veritas?» (1961).

1896 року – український оперний співак Іван Паторжинський, народний артист СРСР (1944). Співав партії Сусаніна («Життя за царя» Глінки), Мельника («Русалка» Даргомижського), Мефістофеля («Фауст» Гуно), Тараса Бульби («Тарас Бульба» Лисенка) тощо. Також знявся у фільмах: у ролі Виборного у фільмі І.Кавалерідзе «Наталка Полтавка» (1936), та в ролі Карася у фільмі В. Лапокниша «Запорожець за Дунаєм» (1953).

1897 року – український живописець Федір Коновалюк. Народився він у селі Калівка (нині Ягідне) Вінницької області. У 1900–1910 рр. брав участь в розписах церков Києва і Катеринослава (тепер Дніпропетровськ). Тривалий час працював разом з Іваном Їжакевичем. У своїй творчості розвивав традиції українських художників кінця 19 — поч. 20 ст.

1919 року – науковець та математик Олексій Погорєлов. Захищена у 1947 році кандидатська дисертація принесла математику Сталінську премію. Завдяки Погорєлова вітчизняна школа геометрії займала чільне місце серед світових шкіл. Його підручником з геометрії і досі послуговуються у школах.

1950 року – український державний службовець Валерій Дідюк, родом з села Росоховата (нині Іллінецький район Вінницької області). Міський голова Іллінців з березня 1994 по квітень 2006. Перебував на посаді три терміни підряд. З початку березня 2015 року, був обраний головою ветеранської організації ім. Героїв Іллінеччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...