• Головна
  • 16 березня в історії України та Вінниччини
10:20, 16 березня 2016 р.

16 березня в історії України та Вінниччини

1664 року поляки здійснили розстріл гетьмана Івана Виговського. Перед розстрілом, він читав акафіст Пресвятій Богородиці. Вирок були виконано в селищі Рокитному, що на Київщині. Перед тим його заарештували без суду, і навіть без королівського відома, гетьмана було засуджено до смерті.

У 1917 році у Києві, за ініціативи самостійницької течії українського руху Миколи Міхновського, заснували «Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка». Саме цей клуб згодом став основою для полку імені гетьмана Павла Полуботка і спробував у тому ж 1917 році захопити владу в Києві. Засновано його було людьми, незадоволеними політикою Центральної Ради і її лояльністю до Росії. Проте захопити владу самостійникам не вдалось.
український військовий клуб фото
Фото: Вікіпедія

1941 року постановою Ради народних комісарів СРСР за розробку методу і апарату швидкісного автоматичного зварювання Євгену Патону присуджено Сталінську премію 1-го ступеня. Він організував перший у світі Інститут електрозварювання Академії наук СРСР. Спроектував спеціальний апарат для швидкісного автоматичного зварювання.

У 1944 році війська 2-го Українського фронту зайняли райцентри Крижопіль, Тиврів та Томашпіль (Вінницька область). Таким чином продовжувалося визволення Вінницької області від німецької окупації, а також радянська армія ближче просувалася до перемоги.

1984 року при санаторії "Хмільник", яке знаходиться у місті Хмільник Вінницької області, відкрилося постінфарктне кардіологічне відділення з найсучаснішою медичною апаратурою і кваліфікованим персоналом.

2014 року за підрахунками, з Криму виїхало вже понад 1000 родин. Тим часом 70% кримчан проголосували на референдумі, який не визнала українська влада. Кримські татари не визнають референдум і ігнорують його.

Того ж дня українців продовжують депортувати з Росії. В той самий час українцям заборонено і в'їзд до Росії.

Торік Військові з США, Ізраїлю та Грузії приїхали на Київщину передати свій досвід тим, хто збирається їхати на Схід.

Того ж дня в Одесі правоохоронці затримали аж два терористичні угрупування.

Того ж дня близько 5000 кримських військовослужбовців визнали зрадниками Батьківщини.

Того ж дня фактів використання ворожої артилерії не зафіксовано. Проте трапляються обстріли, один український військовослужбовець загинув.

В цей день народилися:

1845 року – український педагог, історик та літератор Олексій Андрієвський. Брав участь у багатьох громадсько-культурних заходах, зокрема на ниві народної освіти. Член Історичного товариства Нестора-літописця, Одеського товариства історії і старожитностей та ін. Автор праць, присвячених українській та російській літературі. Він був одним з ініціаторів створення «Товариства піклування про жіночу освіту» в Катеринославі, засновник «Товариства сприяння початковій освіті».

1941 року – український диригент та народний артист Росії з 1985 року та України з 1993 року Володимир Кожухар, родом з Вінниці. З 1964 р. був диригентом, а з 1967 р. – головним диригентом Державного симфонічного оркестру України. В 1973-1977 рр. працював диригентом Київського театру опери та балету. З 1989 по 2012 рр. був головним диригентом Національної опери України. З 1993 р. – професор Київської консерваторії. Ім'я Володимира Кожухаря добре відоме у світі. Як диригент він неодноразово виступав практично в усіх європейських країнах, у США, Канаді, Японії. Преса і музична критика дали високу оцінку творчості нашого земляка.
Володимир Кожухар фото
Володимир Кожухар, фото: ДТРК "Культура"


Не забувайте вітати – Зенона!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...