«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток

Як в житті людини, так і в житті міста, бувають моменти, які можуть змінити все і задати напрямок подальшого майбутнього. Минуло не багато часу з того дня, коли мешканці Ладижина вперше почули про наміри будівництва на території міста основних виробничих потужностей ТОВ «Вінницька птахофабрика» - найбільшої птахофабрики в Європі.

Як правило, ми швидко звикаємо до змін і з часом не звертаємо на них уваги. Втім, гості міста, зазвичай, приємно вражені, як на тлі економічної та соціальної нестабільності в нашій країні, Ладижин не лише не втрачає свого обличчя, а навпаки – розвивається, наповнюється новими людьми, які живуть і працюють тут. Архітектуру міста прикрасили сучасні висотні будівлі, багаторічні «недобуди» перетворилися на затишні оселі, дитячі садочки наповнені дітками, а вулиці – молодими людьми. Сьогодні не багато міст, окрім хіба що Києва, могли б похвалитися тим самим.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 1

Ми маємо право на різні думки, однак можемо впевнено говорити, що наше місто розвивається і має прекрасні  перспективи, завдяки виваженій позиції його керівництва та присутності на його території потужного інвестора – ТОВ «Вінницька птахофабрика». Підприємство активно започатковує і підтримує добрі справи – турбота про дітей та пенсіонерів, підтримка спортивного та культурного життя міста, розвиток інфраструктури. Загалом, у 2014-2015 роках було надано благодійну допомогу школам, дитячим садочкам та спортивним клубам на понад 21 мільйон гривень.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 2

Для непрацюючих пенсіонерів міста, важливою подією 2015 року стало відкриття соціального магазину. Ініціатива, яка була втілена в Ладижині силами директора ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігорем Лещенком та міським головоюВалерієм Коломєйцевим вже встигла заслужити схвалення і вдячне ставлення серед мешканців. Люди похилого віку із задоволенням купують тушки курей, хліб та олію виробництва підприємства на 40% дешевше від роздрібних цін, економлячи на цих продуктах до 100 гривень на місяць. Втім, головне, – вони знову відчули багатьма забуте почуття  турботи.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 3

Новини про роботу соціального магазину швидко облетіли навколишні села в яких, на зборах громади також висловили бажання долучитись до реалізації проекту спрямованого допомогти незахищеним верствам населення. Але як це реалізувати? Це був справжній виклик, але команда, на чолі із директором ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігорем  Лещенком зустріла його гідно, реалізувавши унікальний проект – магазин на колесах, який сам приїжджає до непрацюючих пенсіонерів – мешканців сіл, в межах яких розташовані об’єкти «Вінницької птахофабрики». І вже сьогодні, обслуговуються пенсіонери Гордіївки, Великої Стратіївки, Митківки, Четвертинівки, Оляниці, Михайлівки та Холодівки. На черзі – Клебань.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 4
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 5
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 6

Інвестиції в розвиток сіл - ще одна грань соціально-відповідальної політики «Вінницької птахофабрики». Співпраця із громадами, на території яких працює підприємство, це взаємовигідне партнерство спрямоване на розвиток територій. Громади отримують щороку по 150 тис. гривень за кожен об’єкт виробництва і мають змогу спрямувати кошти на вирішення нагальних проблем. Це – по-справжньому демократична сучасна та цивілізована модель співпраці бізнесу і громади, адже дозволяє останній озвучувати питання, які справді важливі для людей, а з боку бізнесу – оплачувати напряму всі узгоджені проекти, унеможливлюючи нецільове виростання коштів на місцях.

Саме шляхом такого партнерства, соціально відповідального бізнесу і місцевих громад життя мешканців села стає комфортнішим. 2015 року ТОВ «Вінницька птахофабрика» допомогла громаді села Михайлівка вирішити одну з давніх і найболючіших проблем – відсутності якісної питної води. До коштів, зібраних громадою та отриманих, в рамках виграного міжнародного гранту, підприємство додало свою допомогу у 600 тисяч гривень. Прокладено 16 кілометрів труб по вулицях села. Зроблено свердловину глибиною 80 метрів, яка за попередніми висновками даватиме 12 кубів води на годину. Цієї кількості для потреб села буде достатньо. Навколо свердловини збудовано гарну санітарну зону. Вода подається до водонапірної вежі, а далі по домівках селян.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 7
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 8

У селі Велика Стратіївка проведено майже півкілометра нового водогону до школи та садка, встановлено дві автобусних зупинки, відкрито аптечний кіоск та придбано обігрівач для місцевого храму. Надається допомога по ремонту сільських вулиць. Всипано щебеневою сумішшю частину вулиць у Михайлівці. На черзі села Холодівка та Клебань. Птахофабрика почала проведення вуличного освітлення у селах. У селі Оляниці вже освітлюються дві вулиці і це лише початок. Разом із цим отримають допомогу у освітленні вулиць села Четвертинівка, Гордіївка та Михайлівка. З початком весни розпочато ремонт центральної дороги через село Оляницю.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 9
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 10
!

Все це не просто благодійність – це партнерська підтримка соціально активних громад, які мають бажання власними силами змінювати життя на краще. Громад які розуміють власну відповідальність за майбутнє рідного краю. Фахівці ТОВ «Вінницька птахофабрика»  допомагають місцевим громадам у підготовці заявок на отримання грантів різного рівня фінансування – обласних, державних, міжнародних. До того ж, сама птахофабрика виступає співфінансистом десятків інших соціальних проектів.

– Не кожне село району може похвалитися такими здобутками, які мають села  Велика Стратіївка, Гордіївка, Оляниця та Четвертинівка. Все це стало можливим  завдяки співпраці з компанією ПАТ МХП, – вважає голова Тростянецької РДА Леонід Лобань.

– Мені сьогодні любий сільський голова може позаздрити. Ми з птахофабрикою лише за два останніх місяці реалізували чотири проекти і зараз ще шість плануємо, – зазначає Гордіївський сільський голова Володимир Штефанюк.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 12

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 13

!! 

– Бізнес має бути орієнтований на потреби громади. Це його правильна природа – від створення робочих місць, до виробництва необхідних споживачу товарів. Механізм зв’язку простий – чим заможніша громада, тим успішніший бізнес. Але при цьому він має бути соціально відповідальним, адже є вагомою складовою соціально-економічного життя тієї території  на якій працює. Саме тому, там де є наші підприємства діє правило партнерських взаємин комплексного розвитку інфраструктури населених пунктів. Прикладів тому, повірте, достатньо, – наголошує директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко.

Скептики можуть говорити, мовляв, це не просто так і кожен має право на власну думку. Дійсно, зараз популярною є «увага»  до пенсіонерів, скажімо, напередодні чергових виборів. Втім, «Вінницька птахофабрика» політикою не займається і обіцянок не роздає. Підприємство пропонує партнерство разом із добровільно взятими на себе соціальними зобов’язаннями. Це пропозиція яка виноситься на розсуд самих громад. Це їх право та повноваження розгляду її через механізми загальних зборів та сесій місцевих рад. Головне аби представники громади діяли та ухвалювали рішення виходячи виключно із інтересів сталого розвитку територій. Ми всі маємо звикати до розповсюдженої в цивілізованому світі практики соціальної відповідальності, яка є нормою для підприємства і на прикладі ТОВ «Вінницька птахофабрика»  підтверджується не лише словами, але і конкретними справами.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 15
i-vin.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
156 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Полицейский через доверенных лиц сам сбывал наркозависимым наркотики, а потом задерживал их и вымогал взятки В Виннице правоохранители задержали полицейского-взяточника. который "специализировался" на вымогательстве с наркозависимых. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Facebook военного прокурора Центрального региона Украины Олега Сенюка. Как отмечается, старший участковый офицер Винницкого отдела полиции наладил преступную схему - через доверенных...
Общество
22 марта по церковному календарю праздник Сорока мучеников Севастийских, пострадавших за веру в городе Севастии во время гонения на христиан. В народе День Сорока святых получил название "Сороки". Наши предки связывали с ним начало весны, ведь наступало весеннее равноденствие. Говорили, что на Сороки ночь равна дню, и можно весну встречать. В это время прилетали первые жаворонки. Именно поэтому, хозяйки выпекали специальные булки из овса или ржаного теста,...
Происшествия
Вечером 20 марта в селе Летковка Тростянецкого района под колесами автомобиля «ВАЗ 111840» (Лада Калина) погиб велосипедист. ДТП произошло в центре села примерно в 19.00. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, известно, что 21-летний велосипедист двигался в попутном направлении с машиной. Но транспортные средства передвигались на разных скоростях. Детали гибели молодого человека выясняются. Уголовное производство открыто по части  2 с...
Криминал
Прокуратурой Винницкой области совместно с сотрудниками Управления защиты экономики в Винницкой области, задержано на получении неправомерной выгоды посредников, которые, по предварительной договоренности с руководителями территориальных сервисных центров МВД Украины в Винницкой области, наладили схему по получению неправомерной выгоды от граждан за положительную сдачу экзаменов на получение водительских удостоверений, регистрации и перерегистрации транспо...
Общество
В Виннице жителей города приглашают пройти бесплатную флюорографию. Ее можно будет пройти 22 марта с 9:15 до 15:00 на площади Независимости, где поблизости будет располагаться данный флюорографический автобус Мероприятие приурочено к Всеукраинскому дню борьбы с туберкулезом. В Виннице в 2018 году зарегистрировано 114 случаев заболевания туберкулезом (в 2017 году - 117). Из них 44% выявлены при профилактических осмотрах. «Профилактические флюорографические...
Общество
Специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля были отобраны пробы воды реки Южный Буг.В адрес Государственной экологической инспекции в Винницкой области 20.03.2019 года поступило сообщение от жителей города Винницы о том, что в реке Южный Буг ниже КП «Винницаоблводоканал» на поверхности воды наблюдается большое пятно характерного цвета. Сразу специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля было проведено обследование побережья ре...
Происшествия
Подозреваемый в совершении убийства, которого допрашивали в Винницком райотделе внезапно достал штапель и перерезал себе горло. Об этом сообщает «33kanal». Этим строительным инструментом, как оказалось, он завладел в том же райотделе. Незаметно прихватил в соседней комнате, где шли ремонтные работы. Подследственного госпитализировали. Он сейчас находится в тяжелом состоянии в больнице, и медики спасают ему жизнь.
Общество
Ко Дню Европы Центр истории Винницы планирует презентовать Устав города 1790 года, обнаруженный в одном из архивов Варшавы. Об этом сообщает Depo.Винница со ссылкой на "Башню". Директор центра Александр Федоришен рассказал, что сотрудниками Центра истории Винницы совместно с работниками Государственного архива Винницкой области недавно был обнаружен уникальный документ. "В марте, если не ошибаюсь, на сессии городского совета будут утверждать обновленный ус...
Общество
Винничанка Галина Данилова через петицию в Винницкий горсовет обратила внимание на обычную бытовую проблему. По ее словам, дворники выискивают на свалках ПЭТ-бутылки и сбывают их торговцам молока, которые, моя тару, наливают жидкость и продают потребителям. Женщина считает, что для предупреждения распространения болезней стоит на винницких рынках сделать «промывочные пункты». Вообще, в своей петиции винничанка просит власти запретить дворникам искать бутыл...
Новости по теме