«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток

Як в житті людини, так і в житті міста, бувають моменти, які можуть змінити все і задати напрямок подальшого майбутнього. Минуло не багато часу з того дня, коли мешканці Ладижина вперше почули про наміри будівництва на території міста основних виробничих потужностей ТОВ «Вінницька птахофабрика» - найбільшої птахофабрики в Європі.

Як правило, ми швидко звикаємо до змін і з часом не звертаємо на них уваги. Втім, гості міста, зазвичай, приємно вражені, як на тлі економічної та соціальної нестабільності в нашій країні, Ладижин не лише не втрачає свого обличчя, а навпаки – розвивається, наповнюється новими людьми, які живуть і працюють тут. Архітектуру міста прикрасили сучасні висотні будівлі, багаторічні «недобуди» перетворилися на затишні оселі, дитячі садочки наповнені дітками, а вулиці – молодими людьми. Сьогодні не багато міст, окрім хіба що Києва, могли б похвалитися тим самим.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 1

Ми маємо право на різні думки, однак можемо впевнено говорити, що наше місто розвивається і має прекрасні  перспективи, завдяки виваженій позиції його керівництва та присутності на його території потужного інвестора – ТОВ «Вінницька птахофабрика». Підприємство активно започатковує і підтримує добрі справи – турбота про дітей та пенсіонерів, підтримка спортивного та культурного життя міста, розвиток інфраструктури. Загалом, у 2014-2015 роках було надано благодійну допомогу школам, дитячим садочкам та спортивним клубам на понад 21 мільйон гривень.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 2

Для непрацюючих пенсіонерів міста, важливою подією 2015 року стало відкриття соціального магазину. Ініціатива, яка була втілена в Ладижині силами директора ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігорем Лещенком та міським головоюВалерієм Коломєйцевим вже встигла заслужити схвалення і вдячне ставлення серед мешканців. Люди похилого віку із задоволенням купують тушки курей, хліб та олію виробництва підприємства на 40% дешевше від роздрібних цін, економлячи на цих продуктах до 100 гривень на місяць. Втім, головне, – вони знову відчули багатьма забуте почуття  турботи.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 3

Новини про роботу соціального магазину швидко облетіли навколишні села в яких, на зборах громади також висловили бажання долучитись до реалізації проекту спрямованого допомогти незахищеним верствам населення. Але як це реалізувати? Це був справжній виклик, але команда, на чолі із директором ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігорем  Лещенком зустріла його гідно, реалізувавши унікальний проект – магазин на колесах, який сам приїжджає до непрацюючих пенсіонерів – мешканців сіл, в межах яких розташовані об’єкти «Вінницької птахофабрики». І вже сьогодні, обслуговуються пенсіонери Гордіївки, Великої Стратіївки, Митківки, Четвертинівки, Оляниці, Михайлівки та Холодівки. На черзі – Клебань.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 4
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 5
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 6

Інвестиції в розвиток сіл - ще одна грань соціально-відповідальної політики «Вінницької птахофабрики». Співпраця із громадами, на території яких працює підприємство, це взаємовигідне партнерство спрямоване на розвиток територій. Громади отримують щороку по 150 тис. гривень за кожен об’єкт виробництва і мають змогу спрямувати кошти на вирішення нагальних проблем. Це – по-справжньому демократична сучасна та цивілізована модель співпраці бізнесу і громади, адже дозволяє останній озвучувати питання, які справді важливі для людей, а з боку бізнесу – оплачувати напряму всі узгоджені проекти, унеможливлюючи нецільове виростання коштів на місцях.

Саме шляхом такого партнерства, соціально відповідального бізнесу і місцевих громад життя мешканців села стає комфортнішим. 2015 року ТОВ «Вінницька птахофабрика» допомогла громаді села Михайлівка вирішити одну з давніх і найболючіших проблем – відсутності якісної питної води. До коштів, зібраних громадою та отриманих, в рамках виграного міжнародного гранту, підприємство додало свою допомогу у 600 тисяч гривень. Прокладено 16 кілометрів труб по вулицях села. Зроблено свердловину глибиною 80 метрів, яка за попередніми висновками даватиме 12 кубів води на годину. Цієї кількості для потреб села буде достатньо. Навколо свердловини збудовано гарну санітарну зону. Вода подається до водонапірної вежі, а далі по домівках селян.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 7
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 8

У селі Велика Стратіївка проведено майже півкілометра нового водогону до школи та садка, встановлено дві автобусних зупинки, відкрито аптечний кіоск та придбано обігрівач для місцевого храму. Надається допомога по ремонту сільських вулиць. Всипано щебеневою сумішшю частину вулиць у Михайлівці. На черзі села Холодівка та Клебань. Птахофабрика почала проведення вуличного освітлення у селах. У селі Оляниці вже освітлюються дві вулиці і це лише початок. Разом із цим отримають допомогу у освітленні вулиць села Четвертинівка, Гордіївка та Михайлівка. З початком весни розпочато ремонт центральної дороги через село Оляницю.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 9
«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 10
!

Все це не просто благодійність – це партнерська підтримка соціально активних громад, які мають бажання власними силами змінювати життя на краще. Громад які розуміють власну відповідальність за майбутнє рідного краю. Фахівці ТОВ «Вінницька птахофабрика»  допомагають місцевим громадам у підготовці заявок на отримання грантів різного рівня фінансування – обласних, державних, міжнародних. До того ж, сама птахофабрика виступає співфінансистом десятків інших соціальних проектів.

– Не кожне село району може похвалитися такими здобутками, які мають села  Велика Стратіївка, Гордіївка, Оляниця та Четвертинівка. Все це стало можливим  завдяки співпраці з компанією ПАТ МХП, – вважає голова Тростянецької РДА Леонід Лобань.

– Мені сьогодні любий сільський голова може позаздрити. Ми з птахофабрикою лише за два останніх місяці реалізували чотири проекти і зараз ще шість плануємо, – зазначає Гордіївський сільський голова Володимир Штефанюк.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 12

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 13

!! 

– Бізнес має бути орієнтований на потреби громади. Це його правильна природа – від створення робочих місць, до виробництва необхідних споживачу товарів. Механізм зв’язку простий – чим заможніша громада, тим успішніший бізнес. Але при цьому він має бути соціально відповідальним, адже є вагомою складовою соціально-економічного життя тієї території  на якій працює. Саме тому, там де є наші підприємства діє правило партнерських взаємин комплексного розвитку інфраструктури населених пунктів. Прикладів тому, повірте, достатньо, – наголошує директор ВП «Птахофабрика «Вінницький бройлер» Ігор Лещенко.

Скептики можуть говорити, мовляв, це не просто так і кожен має право на власну думку. Дійсно, зараз популярною є «увага»  до пенсіонерів, скажімо, напередодні чергових виборів. Втім, «Вінницька птахофабрика» політикою не займається і обіцянок не роздає. Підприємство пропонує партнерство разом із добровільно взятими на себе соціальними зобов’язаннями. Це пропозиція яка виноситься на розсуд самих громад. Це їх право та повноваження розгляду її через механізми загальних зборів та сесій місцевих рад. Головне аби представники громади діяли та ухвалювали рішення виходячи виключно із інтересів сталого розвитку територій. Ми всі маємо звикати до розповсюдженої в цивілізованому світі практики соціальної відповідальності, яка є нормою для підприємства і на прикладі ТОВ «Вінницька птахофабрика»  підтверджується не лише словами, але і конкретними справами.

«Вінницька птахофабрика» – громада, партнерство, розвиток (фото) - фото 15
i-vin.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
9 ноября состоялось епископское посвящение Александра Язловецкого, который родом из Шаргородского района. Папа Римский Франциск назначил его епископом-помощником Киево-Житомирской епархии Римско-Католической Церкви. 40-летний священнослужитель стал одним из двух самых молодых католических епископов в мире.Об этом сообщается на сайте Киевско-Житомирской епархии.Торжественную церемонию провел архиепископ Клаудио Гуджеротти, Апостольский нунций в Украине. Сре...
Происшествия
На Николаевщине полицейские установили человека, который на угнанном авто поехал к девушке в Одесскую область, и попал там в ДТП. Им оказался 20-летний житель Винницы.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Николаевской области.Проведенными оперативно-розыскными мероприятиями полицейские выяснили, что к угону причастен 20-летний житель Винницкой области. Парень приехал на Березанщину работать на фирме разнорабочим, а по договоренности руководства предп...
Криминал
Работниками Винницкого отдела полиции ГУНП в Винницкой области по подозрению в совершении мошенничества задержаны Рагимов Вадим Русланович и Сорока Александр Викторович. Под предлогом изготовление и установка металлопластиковых окон мужчины мошенническим путем завладевали деньгами винничан. Полицией установлено, что задержанные обманули более сотни винничан.Если вы стали жертвой мошеннических действий мужчин, изображенных на фото, обращайтесь в Винницкий о...
Общество
Винничанин Сергей Тетерин создал уникальную микро-миниатюру для музыкантов «Океана Эльзы». Название группы он выгравировал на срезе гитарной струны.Мастер рассказал Винница.info, что на работу его вдохновило творчество «Океана Эльзы».«Идея пришла после прослушивания их песен. Под руки попали струна (в свободное время я играю на гитаре), вот и решил создать такую ​​работу. По правде говоря, воплотить замысел было не очень легко, удалось не с первой попытки»...
Общество
Винничанин Виталий Лагода собирает подписи под петицией с просьбой проложить велодорожку на ул. Соборной.Автор считает, что по Соборной невозможно проехать на велосипеде, не нарушив правила движения. "Прошу сделать велодорожку на ул. Соборной с продолжением до рынка "Урожай". Ехать по мостовой невозможно, а езда по тротуару является нарушением Правил дорожного движения и создает опасность для самих велосипедистов и пешеходов", - говорится в обращении.К кон...
Криминал
В Виннице на сбыте амфетамина попался студент одного из университетов города. Юношу задержали с поличным, сообщили в пресс-службе местной полиции. Юношу копы заметили 12 ноября на улице Василенко. Он подозрительно себя вел: заметно нервничал, оглядывался, а увидев экипаж полиции, ускорил шаг. У парня изъяли 23 разноцветные пакеты с амфетамином. Юноша оказался 21-летним жителем села Черемошное. Он учится в одном из университетов и живет в арендованной кварт...
Общество
В Виннице военным оркестром дирижирует 24-летняя Ульяна Созанская. Своим примером она разрушила стереотип, что это не женское дело. Как принимали руководителя музыканты, и легко ли ей работать в мужском коллективе, узнавала Винница.info.От взмаха руки 24-летней Ульяны зависит игра целого музыкального коллектива. В Украине она первая женщина-дирижер военного оркестра.«От источников военно-оркестровой службы еще не было прецедентов, чтобы девушка была военны...
Общество
В компании UVT GROUP разработали проект реконструкции терминала международного аэропорта "Винница". По замыслу, помещения аэропорта кардинально изменит вид и получит VIP зала ожидания.Об этом говорится на сайте UVT GROUP, которые заказали проекты реконструкции взлетной полосы и терминала. "Реконструированный терминал будет иметь ориентировочную площадь 11000 м2. Реконструированное бомбоубежище, полная перепланировка помещений, надстроен третий этаж, отдель...
Происшествия
Утром 12 ноября в Могилев-Подольском произошло дорожно-транспортное происшествие. Пострадавших с авто доставали спасатели.Об этом сообщают в главном управлении ГСЧС Украины в Винницкой области.Автомобиль ВАЗ 2107 съехал в кювет. Спасатели с помощью специального оборудования провели работы по деблокированию двух пострадавших. Пострадавших передали работникам экстренной медицинской помощи.К проведению аварийно-спасательных работ от ГСЧС привлекалось четыре ч...