
14:18, 18 березня 2016 р.
МАЛЕНЬКИМ ВІННИЧАНАМ З АУТИЗМОМ ПОТРІБЕН РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
Батьки дітей з аутизмом лише мріють про басейни, сенсорні кімнати і спеціалізовані безкоштовні дитсадки. Проте поки що у вінницьких "дітей дощу" немає навіть самого необхідного. Проблеми, з якими щоденно стикаються родини, в яких вони виховуються, обговорювали вчора під час круглого столу, повідомляє кореспондент.
Для того, аби їх вирішити, батьки дітей з аутизмом об'єдналися для участі у спільному проекті "Батьки батькам", який представили голова громадської організації "Відкритий погляд" Володимир Павленко і координатор міжнародного благодійного фонду "Без кордонів" Наталя Гримак.
У заході взяли участь батьки, що виховують таких дітей, громадські активісти, а також представники різних державних і комунальних підрозділів, навчальних закладів і депутатського корпусу.
Найбільш гостро, за словами батьків, на Вінниччині постала кадрова проблема. Спеціалістів, які можуть діагностувати аутизм, бракує. У дефіциті і фахівці, які можуть здійснювати реабілітацію, супровід, виховання і навчання таких дітей.
– У Вінниці немає центру, в якому такі діти могли б розвиватися і навчатися, – зазначила матір 5-річної Насті Галина Сандер.
За освітою жінка лікар-педіатр, але коли родина стикнулась із проблемою дефіциту спеціалістів, що здатні проводити корекційну роботу з такими дітьми, вирішила сама здобути фах вчителя-дефектолога. Готові перепрофілюватись і інші батьки.
Під час круглого столу присутні неодноразово наголошували на необхідності діагностики аутизму у ранньому віці. Адже прогнози у малюків, яким діагноз виставили вчасно, значно кращі.
За словами Наталі Гримак, на досить високому рівні діагностика аутизму в Ізраїлі. В цій країні патологію в такої дитинки визначають ще до її народження.
– Якщо почати корекцію вчасно, то до 6 років можна отримати цілком нормальну соціалізовану дитину, – каже Галина Сандер.
Втім, більшості дітей діагноз якщо і встановили, то запізно.
– Діагноз сину виставили лише у два роки, – каже матір 5-річного хлопчика Віталія Ролінська. – Ми втратили багато часу. Свої перші кроки син зробив лише у три роки під час реабілітації у Чехословакії. Зараз нам 5, а розвиток на 1,5. Нас не бере жоден дитсадок. Син і досі не говорить.
Віталія Ролінська зазначає, що реабілітація за кордоном ефективна, але її вартість непідйомна для сімей з України. За 21-денний курс доводиться викладати 6 тисяч доларів. На думку пані Віталії і решти учасників круглого столу, такий реабілітаційний центр потрібно створити у Вінниці. А для підготовки персоналу запросити закордонних фахівців, які можуть поділитись досвідом.
Свою готовність долучитися до проекту висловили представники ВДПУ ім. М. Коцюбинського, Вінницького педколеджу, ДонНУ, обласної академії неперервної освіти. В цих закладах здійснюється підготовка психологів, логопедів, дефектологів, соціальних гувернерів.
За статистикою у Вінницькій області зареєстровано 132 дитини з аутизмом. Проте це лише офіційні дані. Реальні ж цифри більші в рази, кажуть психологи.
– Деякі мами навіть не виходять з дітьми на вулицю, бо вони можуть поводити себе неадекватно, – каже Галина Сандер.
Наприкінці заходу учасники проекту запропонували створити соціальний відеоролік про дітей-аутистів і підписали резолюцію за підсумками круглого столу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:37, 9 квітня
12:14, 19 квітня
12:15, 19 квітня
3
15:28, 11 квітня
33
19:39, 19 квітня
2
live comments feed...
Коментарі