• Головна
  • Чим закінчився «молочний Майдан» на Вінничині
15:40, 21 березня 2016 р.

Чим закінчився «молочний Майдан» на Вінничині

Конфлікт в Бершадському районі завершився на користь селян

«Молочна криза» в Бершадському районі було вирішено досягненням не тільки компромісу, але анонсуванням досить прогресивного варіанту виходу з подібних ситуацій в майбутньому. У Джулинці за кошти інвестора планується створити молочний кооператив для збору сировини від жителів кількох навколишніх сіл. Це дозволить людям в майбутньому реалізовувати молоко за вищою ціною.

Нагадаємо, жителі Джулинки і десятка навколишніх сіл, обурені тим, що заготівельники платять їм за літр молока всього 3,20 грн., Що на гривню дешевше, ніж в сусідньому Гайворонському районі Кіровоградської області, перекривали місцеві дороги. Їх єдиною вимогою було підвищення закупівельних цін.

За словами голови Джулинського сільради Петра Швеця, в результаті досягнуто домовленості з підприємством «Візит» з Хмільника про ціну в 4 гривні за літр. На сьогоднішній день вона влаштовує селян. Щоб надалі «мінімізувати» ризики демпінгу з боку «скупників», необхідно створення молочного кооперативу.

В принципі, обласна влада в цьому напрямку давно ведуть роз'яснювальну політику. І критична ситуація з закупщиками фактично підштовхнула місцеве населення до того, що цей варіант є зараз найбільш прийнятним. Сільська влада знайшли інвестиції на створення такого приймального пункту з холодильними установками. Після того, як він почне працювати, місцеві жителі почнуть отримувати за кожен зданий літр по 4,80 грн., А сам кооператив буде віддавати заводам молоко по 6,50 грн. / Л. Різницею в ціні кооператив покриє витрати на обслуговування техніки і зарплату працівників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...