
15:55, 25 березня 2016 р.
«ДЛЯ РОЗДІЛЬНОГО ЗБОРУ СМІТТЯ ЛЮДЕЙ ТРЕБА ЗАЦІКАВИТИ ФІНАНСОВО» – ДИРЕКТОР ВІННИЦЬКОГО ЗАВОДУ (ФОТО)
У Вінниці лише нещодавно запровадили роздільний збір сміття. Але вінничани за звичкою складають все сміття в один пластиковий пакет та виносять його до сміттєвих контейнерів, не розділяючи на вологі відходи, пластик та скло.
– А ми вже понад 10 років привчаємо вінничан сортувати сміття. Підписуємо договори з різними підприємствами та організаціями. Є серед них й навчальні заклади та державні установи. І вони збирають пластик, папір та скло, – говорить директор товариства "Подільська січ" Олег Соловей. – Головне — мати систему заохочування. Коли люди знають, що у них викуплять відходи, то залюбки їх збирають. Замість того, що викинути пачку з-під чаю, краще її здати на макулатуру. Те саме стосується всіх упаковок. А за отримані кошти можна купити в офіс канцелярію або витратити на інші потреби.
Є підприємства, що здають непридатні вже яєчні лотки, папір або картон. Це звичайні відходи, що накопичуються з часом на виробництвах чи у магазинах. Пересічні мешканці також мають можливість здати вторсировину. Для цього при вході на підприємство працює спеціальний пункт прийому. Сюди регулярно приносять макулатуру, рідше — пластик і скло.
– На жаль, трапляється, що люди приносять такі речі, яких не слід було б викидати. Наприклад, фото з сімейних архівів, рідкісну літературу, – зауважує Олег Іванович. – Не знаю, як на таке наважуються. Але це є, нічого приховувати. На такий випадок у нас є домовленості з музеями та колекціонерами, які цінують старовинні фото та вітчизняну і зарубіжну класику. Їх відкладають наші сортувальники, а потім все віддаємо представникам музеїв або приватним бібліофілам.
Втім, основними постачальниками вторсировини є так звані "оптовики". Спочатку відходи вивантажують на спеціальні майданчики. Потім працівники сортують сміття.
– Макулатура теж ділиться на підвиди — є картон і папір, тому пакуються вони окремо, – зауважує директор. – Для пакування пет-пляшок у нас є спеціальні станки. Спочатку пляшки стискаються, щоб з них випустити повітря, потім вони завантажуються у пресувальний агрегат, звідки виходить великі тюки пресованого пластику.
Те саме відбувається й з бляшанками з-під коли, пива та інших напоїв. На подвір'ї підприємства все це штабелюється, а згодом вивозиться на переробне підприємство.
– В Україні є кілька заводів з переробки паперу та пластику. В Європі їх набагато більше. Там переробляють все. Кажуть "немає сміття, є вторсировина". У нас, на жаль, досі це питання "зависає". Люди просто не усвідомлюють, що навіть синтапон, який використовують для утеплення пальт та курток, виготовляють з пластику. Окрім пляшок, ми приймаємо й інші полімери: плівку, пластикові банки, каністри, тощо.
Ще один напрямок роботи "Подільської січі" – збір та зберігання небезпечних відходів.
– Ось нещодавно був випадок, коли знайшли ціле "кладовище" люмінесцентних ламп. Хтось їх викинув просто неба. Цього категорично не можна робити, тому що кожна лампа містить 4 міліметра ртуті, –наголошує Олег Іванович. – Тому їх не можна викидати у звичайний контейнер для сміття. Утилізацією ламп повинна займатись спеціалізована фірма. Ми маємо ліцензію на збір та зберігання небезпечних відходів з метою подальшої утилізації. Беремо лампи, батарейки, акумуляторні батареї, шини.
Більш детально про небезпечні відходи читайте у наступному матеріалі Vlasno.info.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:30
21 квітня
ТОП новини
Оголошення
21:44, 20 квітня
28
12:14, 19 квітня
18:42, 22 квітня
live comments feed...
Коментарі