«УКРАЇНА» І ДОННУ ЧЕКАЮТЬ ВІД ВЛАДИ ВІННИЧЧИНИ ВІДКРИТОГО КОНКУРСУ НА ОРЕНДУ КОРПУСУ ПО ГРУШЕВСЬКОГО

Приватний і державний виші змагатимуться за вільні приміщення у центрі міста

У центрі Вінниці вивільняється приміщення по вул. Грушевського, 2, де розташовувалися аудиторії медколеджу ім. Д. Заболотного. Нагадаємо, на площі претендують одразу два виші – Вінницький інститут університету "Україна" і ДонНУ.

Як повідомляв сайт Vlasno.info, Вінницький інститут міжнародного університету "Україна" уклав угоду про співпрацю з обласним фізкультурним диспансером, що розташований на першому поверсі корпусу.

За угодою студенти інституту, майбутні реабілітологи, серед яких і АТОвці, проходитимуть практику на базі диспансеру. Тож, директор інституту Ганна Давиденко вважає, що розміщення аудиторій інституту в корпусі по Грушевського, 2 цілком доречне. Ще одна причина – корпус розташований у центрі міста. Людям з інвалідністю, а таких в інституті навчається близько 10%, буде легко дістатись до навчального закладу.
Ганна Давиденко фото
Ганна Давиденко


З іншого боку, зацікавлений у розміщенні своїх аудиторій у центрі міста і ДонНУ.
Роман Гринюк фото
Роман Гринюк


–  Тих приміщень, які в нас є, на сьогоднішній день, не вистачає, – зазначає ректор закладу Роман Гринюк.– Враховуючи позитивну динаміку та інтерес абітурієнтів зі всієї України до нашого університету, наступного навчального року збільшення площі аудиторій буде актуальним.

За статистикою, яку надав заклад, в університеті також навчається понад 300 пільговиків. Серед них 44 студенти з обмеженими можливостями, 7 учасників АТО, 37 дітей осіб, які є учасниками або ветеранами АТО.

Для того, аби організувати навчальний процес у Вінниці, заклад орендує одразу три будівлі – по вул. 600-річчя, Янгеля і Київській. Їх загальна площа майже 20000 кв. м.

Директор Вінницького інституту Університету "Украіна" Ганна Давиденко вважає, що влада уникає проведення відкритого конкурсу для орендарів, вирішуючи питання кулуарно.

Натякають на те, що ніякого конкурсу не буде, а питання вже вирішене на користь ДонНУ, і інші депутати.

Кореспондент Vlasno.info перевірив інформацію. Проте її офіційного підтвердження не отримав.

Як повідомили у прес-службі Вінницької обласної ради, приміщення по Грушевського, 2, буде передано в оренду відповідно до Закону України «Про оренду державного і комунального майна» та на підставі рішень обласної ради, оскільки є об'єктом права спільної власності територіальних громад Вінницької області. Наразі документи знаходяться на розгляді в управлінні спільної комунальної власності. Вони будуть передані на розгляд постійних комісій обласної ради у відповідності до Закону «Про доступ до публічної інформації» та регламенту Вінницької обласної ради 7-го скликання.

Перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська запевнила, що питання оренди буде вирішуватись лише шляхом проведення відкритого конкурсу.
Людмила Щербаківська фото
Людмила Щербаківська


– Має бути рівне відношення до всіх закладів, – зауважила Людмила Миколаївна. – Розглянемо пропозиції кожного.

Голова профільної депутатської комісії з питань комунальної власності Олександр Масленніковзапевняє, що питання ще не вивчав, але одразу розставив акценти. Депутат зауважив, що Вінницький інститут міжнародного університету "Україна" – ТОВ, а ДонНУ — державний заклад.
Олександр Масленніков фото
Олександр Масленніков

– Треба подивитися, який відсоток інвалідів навчається, який статут закладу, – зауважив Олександр Георгійович.

Думки інших членів профільної комісії щодо даного питання розділилися.
Григорій Зозуля фото
Григорій Зозуля


– У Донецького університету є одна будівля. Їм вистачить, – каже депутат обласної ради Григорій Зозуля. – Я надаю перевагу "Україні". "Україна" допомагає учасникам АТО і інвалідам.

Депутат обласної ради Олексій Фурман каже, що насамперед потрібно бачити умови, які пропонують учасники конкурсу. Діяти виключно в інтересах територіальної громади. Крім того, звернути увагу на кількість робочих місць, студентів, які соціальні гарантії пропонує заклад.
Олексій Фурман фото
Олексій Фурман


– В країнах Європи і світу приватні виші дають кращу освіту, ніж державні, – зазначив Олексій Юрійович. – Якщо після отримання державної освіти випускник не може слово "мама" без помилок написати, то грош ціна такій освіті.

Депутат обласної ради Тарас Кобець вважає, що дане питання потрібно вирішувати лише шляхом проведення прозорого конкурсу.
Тарас Кобець фото
Тарас Кобець


– Потрібно оцінити всіх претендентів, – каже Тарас Кобець. – Можливо, претендентів буде не два, а більше.

Загалом депутат вважає, що говорити про конкурс завчасно, оскільки не призначена дата, коли питання буде розглядатися на комісії.

– Договорняків не буде, – запевнив Тарас Кобець. – Зараз не така облрада, як колись. Я особисто буду підходити прагматично. Якщо один буде пропонувати мільйон, а другий два, то що ми оберемо? Гроші нам зараз потрібні. Все буде чітко за законом, прозоро.

На своїй сторінці у ФБ Ганна Давиденко пише: "Вінницький інститут Університету "Україна" готовий сплачувати оренду у бюджет області (на відміну від безкоштовної оренди, яка визначена для бюджетних структур, які ще й в перспективі збираються вивести приміщення з комунальної власності в державну, що й не приховують.."

Серед переваг на користь інституту пані Давиденко називає і спроможність виконати ремонтні роботи у будівлі.

Втім, і ректор ДонНУ запевнив, що університет готовий знайти необхідні ресурси для ремонту цієї будівлі.

– Сьогодні ми активно працюємо з донорами та інвесторами над цим питанням, – зазначив Роман Гринюк. – Певні домовленості вже є.

Тож, сподіваємося, що члени конкурсної комісії візьмуть до уваги всі пропозиції і дятимуть виключно в інтересах громади.

vlasno.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
12 ноября в 5 часов 58 минут в Службу спасения «101» поступило сообщение о возгорании автомобиля. В г. Гнивань на одной из парковок загорелся ВАЗ. Огонь уничтожил кузов автомобиля, салон, отсек двигателя и панель приборов. Также огонь повредил припаркованный рядом Mitsubishi.Об этом в «Фейсбук» сообщают Тывровские спасатели Винницкой области.«Происшествие случилось в г. Гнивань на ул. 1-го Мая. Прибыв на место вызова спасатели установили, что огнем охвачен...
Бизнес
Зарплаты в резюме директоров значительно больше тех, что предлагают им потенциальные работодатели. Бухгалтеры и продавцы же наоборот просят меньше того, что сейчас на рынке труда по городу.Насколько различаются зарплаты в вакансиях винницких работодателей от ищущих потенциальные рабочие? Оказывается иногда разница действительно велика.Отсортировали самые популярные резюме и вакансии на сайте поиска работы Work.ua. Средняя зарплата, за которую готовы работа...
Криминал
Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Винницкой области. Управлением уголовного розыска ГУНП в Винницкой области устанавливается местонахождение Смикала Владимира Петровича, 25.07.1991 г.р., разыскиваемый полицией по подозрению в совершении незаконного лишения свободы. "Граждане, которые владеют какой-либо информацией, которая поможет установить местонахождение разыскиваемого мужчины, могут сообщить в полицию по телефонам: 0680645184 или 102. Конфиде...
Общество
47-летний инженер из Винницкой области Анатолий Стафийчук собрал вертолет из деталей автомобиля.Сельский авиатор-самоучка летает на собственном вертолете, сообщают в сюжете «Виты».Анатолий Стафийчук признается, что с детства мечтал подняться в небо. Не имея специального образования, вертолет смастерил в домашнем гараже.На это конструктор потратил более 2000 долларов. Сейчас, вместе с работой, изобретатель оценивает его в 80 000 долларов.Винничанин геликопт...
Общество
Вчера, 11 ноября умер 30-летний ветеран АТО Роман Савков с Шаргорода Винницкой области Об этом говорится в заметке журналистки Лилии Рагуцкой в соцсети "Фейсбук".Сообщается, что Савков воевал в составе 92 ОМБр. 19 июля 2017-го под Красногоровкой попал в плен. Тогда в бою, трое братьев Романа погибли. А он сам с тяжелым ранением оказался в Макеевской колонии. Извлечь из застенка "ДНР" Романа Савкова удалось только 24 января 2018 с приобретенным в плену саха...
Общество
Шестиклассница Диана Маковецкая с Казатина спела песню-молитву «Боже, Украину храни», которая поразила водителя винницкого караоке-такси Андрея Турко до слез. «Я переселенец и я очень переживаю за дальнейшую судьбу Украины, за наших людей, за нашу целостность. Я очень люблю Украину, как и Диана, наверное. Я не думал, что разрыдаюсь. Теперь не знаю, как я буду выкладывать это в интернет», - говорит в видео таксист Андрей Турко. За такси девочка не рассчитыв...
Общество
В среду, 13 ноября 2019 года, в Виннице в микрорайоне «Подолье» и на Пирогова не будет воды.Работники «Винницаоблводоканал» будут проводить аварийно-ремонтные работы по адресу улица Пирогова, 89а. Об этом говорится на странице ведомства в ФБ. Водоснабжение будет отсутствовать с десяти утра до 20:00 13 ноября по следующим адресам: улица Зодчих, дома 16-42; улица Академика Ющенко, дома 6-24, а также дом № 14, где расположен детский сад; улица Пирогова, дома...
Новости компаний
Легендарная браузерная игра «Бойцовский клуб» снова становится популярной. Мы решили возродить на своем сервере PrimeBK, дух всеми любимого БК 2004-2008 годов. Великие сражения, задания и приключения в пещерах, клановые войны, а также сражения тьмы и света. Все это ждет тебя. Начни сразу с 7-ого уровня и получил подарочный пакет для новичков в виде валюты для покупки снаряжения, а также полные набор элексиров и магических свитков. Зарегестрироваться и полу...
Общество
В Виннице зарегистрировали петицию, в которой просят, чтобы во время новогодних праздников главная елка города была искусственной. Искусственная елка поможет сохранить как живые елки так и сэкономить городские средства на ежегодных их закупках. Кроме того, будет хорошим примером для горожан и гостей города, - убежден Иван Соляр. Сегодня петицию поддержали уже 30 человек. Чтобы ее рассмотрели в городском совете и предоставили официальный ответ, нужно 350 по...