• Головна
  • 4 квітня в історії України та Вінниччини
10:18, 4 квітня 2016 р.

4 квітня в історії України та Вінниччини

1913 року на базі київського музичного училища заснована Київська консерваторія. Сприяли цьому процесові Сергій Рахманінов, Олексій Глазунов та Петро Чайковський. Першим її директором став Володимир Пухальський, а наступним Рейнгольд Глієр. За наказом Президента України Леоніда Кучми консерваторія стала Національною музичною академією України ім. Петра Чайковського з IV рівнем акредитації.

Київська консерваторія

Київська консерваторія

Київська консерваторія. Фото: retroua.com

У 1920 році до міста Бар Могилівського повіту Подільської губернії (нині Вінницької області) вступили частини Червоної армії. Таким чином більшовики просувалися далі Україною.

1922 року в Харкові створили Всеукраїнську антирелігійну комісію, як аналог російській. Ця організація мала б займатися антирелігійною пропагандою по всій території України. Завдяки активній роботі антирелігійної комісії в Україні православ'я втратило свої позиції.

У 1998 році Папа Римський Іоанн Павло II визнав всесвітню мережу Інтернет енциклопедією людського знання. Тому її покровителем і обрали Ісидора Севільського, якого вважають першим енциклопедистом. З того часу святкують Міжнародний день Інтернету. Цікавий факт, що «4.04» також нагадує поширену помилку 404 ("Сторінку не знайдено").


2014 року 15 тисяч російських військових – бронетанкові війська та спецпризначенні – осіли на українському кордоні.

Того ж дня Державна Дума Росії виступила з офіційним зверненням про те, що в Україні відбуваються політичні репресії – обмежується свобода слова, утискається свобода засобів масової інформації.


Торік Кабінет міністрів України презентував проект реформування української міліції – на заміну їй прийде поліція.

Того ж дня ситуація у зоні АТО загострилась. Все частіше відбуваються збройні провокації. Три українські військовослужбовці загинули, ще два отримали поранення.

В цей день народилися

1882 року – організатор українського національно-культурного й громадського життя на Зеленому клині Юрій Глушко. Під його проводом навесні 1919 року у Владивостоці створено 1-й Ново-Запорізький курінь вільного козацтва. Неодноразово був арештований. З його творів залишилася монографія «Підручник акторові» та кілька віршів.

1895 року – український театральний декоратор Олександр Хвостенко-Хвостов, один з основоположників української сценографії. У його творчий доробок входять картини «Червоний мак» Рейнгольда Ґлієра, «Золотий обруч» та «Щорс» Бориса Лятошинського, «Запорожець за Дунаєм» Гулака-Артемовського, «Лісова пісня» Михайла Скорульського, «Утоплена» Миколи Лисенка (1950) та інші.

1916 року – хімік-неорганік Костянтин Яцимирський, що родом з села Пологи Теплицького району Вінницької області. Головний редактор журналу «Теоретическая и экспериментальная химия». Автор понад 800 наукових праць, у тому числі 19 монографій. Серед його учнів 12 докторів і 52 кандидати наук.

1953 року – американська співачка українського походження Квітка Цісик. Пісня «Ти осяюєш моє життя», яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у категорії «Найкраща пісня до фільму», а також номінувалася на нагороду «Греммі» у категорії «Пісня року». Виконавиця українських народних і популярних пісень.

Квітка Цісик

Квітка Цісик



Квітка Цісик. Фото: inter.ua

1979 року – підполковник Олександр Каплінський, що народився у Вінниці. Старший офіцер групи бойової та спеціальної підготовки. В першій половині дня 16 листопада 2014-го російські терористи з гранатометів обстріляли блокпост українських сил на перехресті між містами Золоте та Гірське. Каплінський помер від осколкового поранення в голову у міській лікарні Лисичанська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...