Чому приміщення в центрі Вінниці віддають ДонНУ без відповідного конкурсу

Комісія комунальної власності Вінницької обласної ради 1 квітня відмовила у проведенні відкритого і прозорого конкурсу на оренду другого і третього поверхів приміщення в обласному центрі за адресою Грушевського, 2. Раніше ці  площі  займав медичний коледж, але внаслідок складної фінансової ситуації він від них відмовився. Непрозора, на думку багатьох громадських діячів, схема передачі майна комунальної власності стане наслідком певної напруги в суспільстві та є не припустимою в регіоні, де панують демократичні принципи.

Здавалося б, ситуація проста. Є вільні площі і їх потрібно виставити на конкурс, де переможе той, хто запропонує більшу суму за оренду поверхів, і ,відповідно, більшу суму отримає бюджет. Теоретично від оренди цих площ  можна отримати до бюджету близько 1 млн. гривень на рік. Натомість, якщо рішення комісії комунальної власності Вінницької облради підтримає більшість депутатів облради на сесії, то бюджет області отримає лише понад 70 тисяч  гривень на рік, тобто значно менше.

На вільні площі вінницького медичного коледжу за адресою Грушевського, 2 претендують три установи – Донецький національний університет, Вінницький Інститут Університету «Україна» та громадська організація «Соціальна перспектива», яка  опікується проблемами людей з інвалідністю. Здавалося б, все зрозуміло – має бути конкурс і у ньому має перемогти той, хто запропонує більшу орендну плату. Але коли на кону такий «ласий шматок» як приміщення у центрі Вінниці, то окремим депутатам «закон, як дишло, куди повернув туди і вийшло». 1 квітня відбулось засідання комісії комунальної власності облради, яка приймає рішення передати вільні площі на Грушевського, 2  без конкурсу  Донецькому національному університету. Своє рішення депутати аргументували п . 4 ст. 9 закону України про оренду комунального майна, згідно з яким, на їхню думку, перевага при оренді комунального майна надається бюджетній установі, і конкурс у такому випадку не обов’язково проводити. Тому від нього відмовилися…

У даному випадку бюджетна установа – це Донецький національний університет. Отже, приміщення йому потрібно передати поза конкурсом і за символічну орендну плату. Схоже, що жоден з членів комісії, яка так вільно розпоряджається комунальним майном громади, не взяв в руки і не прочитав вище згаданий закон, до якого апелювали. У цьому документі вказано, що «у разі надходження заяви про оренду майна або заяви від бюджетної установи, музею, підприємства…громадської організації ветеранів або інвалідів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів…оголошення про намір передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу».

Тобто, за законом, і бюджетні установи, і громадські організації ветеранів або інвалідів конкурують на рівних і про переваги бюджетної організації у законі – ані слова.  ГО «Соціальна перспектива» опікується проблемами інвалідів і за законом має всі права на оренду приміщення. Але чомусь опинилась за «бортом» оренди, як і Вінницький Інститут університету  «Україна».

«Вінницький інститут університету «Україна» – єдиний інклюзивний (тобто опікується проблемами інвалідів) вищий навчальний заклад на Вінниччині. У нас навчаються 107 інвалідів з усієї України, у тому числі інваліди-переселенці з Донецька і Криму, здобувають освіту 48 атовців. Незважаючи на усю складну економічну ситуацію в державі, ми знайшли можливість надавати знижку учасникам АТО та їхнім дітям у розмірі 50% від вартості навчання. Ми готові платити близько 1 млн. грн. на рік у бюджет області, ще й запропонували програму по безкоштовному навчанню АТОвців та їхніх дітей. Але, виявляється, влада у цьому не зацікавлена – не треба гроші в бюджет, не треба інвалідів, не треба АТОвців» — написала на своїй сторінці у Facebook директор Інституту, депутат Вінницької міської ради Ганна Давиденко.

Таким чином, університет «Україна» готовий платити до бюджету за оренду приміщення 1 млн. гривень, у той час як Донецький університет не сплачуватиме і ста тисяч на рік (бо має право на пільгову орендну плату). Це питання постає у ще більш цікавому світлі, коли на початку засідання  цієї комісії депутати прискіпливо рахували копійки за оренду аптечних приміщень при лікарнях. Чомусь  орендну плату за ці приміщення орендарі платять за розрахунками 2013 (!) року. Але члени комісії вирішили орендну плату аптекам перерахувати. Звісно, суми невеликі, але ж бюджет наповнювати треба… А тут раптом така «поблажка», на якій фактично втрачається  900 тисяч на рік. Цікава математика…

«Чому ми надаємо перевагу Донецькому університету, який вже має три приміщення і це буде четверте? Чому попирають інтереси людей з інвалідністю, яким на Вінниччині вищу освіту надає один-єдиний ВУЗ – університет «Україна»? Чи може у Вінниці є ще виші, де можуть навчатися діти–інваліди? Назвіть мені такий заклад і я зніму питання», —  з відчаєм у голосі говорила  на засіданні комісії мати однієї з учениць вінницького інституту університету «Україна».

«Цікаво, а скільки треба взагалі приміщень Донецькому? Чи зупиняться на корпусі медколеджа, який дивним чином, посеред року помітив, що не може утримувати його?! Тепер студенти коледжу навчаються в холі, а донецький тільки на «Кристалі» має більше площі, ніж передбачено ліцензійними вимогами!!! А у них ще є приміщення на «Інфраконі» і на Фрунзе (які виш орендує у приватних фірм, — прим. ред..).Та й багато студентів навчається дистанційно! Чому ж ми маємо забирати у своїх?», – зазначає громадська активістка Юлія Грига.

«На одного студента, за нормативами, має бути 2,4 кв. метри. У Донецького університету – вже 2,7 кв. м. Я за те, щоб приміщення виставили на чесний конкурс. Я думаю, це рішення можна оскаржити через суд. Але воно може і не пройти сесію облради, якщо більшість депутатів не підтримають рішення комісії», — вказує член комісії облради з питань комунального майна Григорій Зозуля.

За словами директора заводу «Кристал» Юрія Мазура (інтерв’ю одному з телеканалів Вінниці 10 серпня 2015 року) бюджет Вінниці виділив на переселення «Кристалу» 2,8 млн. гривень, аби «Кристал» переселився в інший корпус, а у адмінкорпус «Кристалу» на 600-річчя заїхав Донецький університет. Щоправда, Донецький університет «подякував» пану Мазуру у доволі оригінальний спосіб.  В одному з інтерв’ю ректор ДонНУ назвав завод «Кристал» колишнім. Потім Донецький університет поклав око на аварійний гуртожиток Вінницького педагогічного університету. Але на захист будівлі встали викладачі і студенти і гуртожиток відвоювали і залишили за собою. Поки що… Не факт, що надовго.

«Як би представники місцевих вузів на нас не ображалися, вони повинні прийняти той факт, що конкуренція — головний двигун прогресу. Щоб вижити в чесній конкурентній боротьбі, їм доведеться розвиватися, рухатися вперед» (з інтерв’ю ректора ДонНУ Романа Гринюка).

Дуже хотілося б, що і конкуренція ВУЗів за приміщення була чесною і прозорою. Останнє слово щодо приміщення на Грушевського, 2 скажуть депутати Вінницької облради на сесії. Сподіваємось, що приміщення все ж виставлять на конкурс, а не передадуть ДонНУ «під килимом».

real-vin.com
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
148 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Коллективу прокуратуры Винницкой области исполняющий обязанности главы ведомства Сергей Сухоребрый 20 сентября представил нового заместителя прокурора области. На эту должность назначен Андрей Шпортун. Напомним, вакантной должность стала после увольнения Александра Попеско, который является фигурантом уголовного производства по факту получения неправомерной выгоды. По делу проходит также адвокат. Следствие продолжается. Поскольку место освободилось, генпро...
Общество
Калиновский городской совет Винницкой области дал согласие на присоединение к своей объединенной общине села Корделевка, расположенного в 7 км севернее Калиновки на международной трассе “Могилев-Подольский – Винница – Житомир – Выступовичи”. Как сообщает советник по децентрализации Винницкого центра развития местного самоуправления Евгений Шаповалов, за такое решение 20 сентября проголосовали 17 из 25 депутатов Калиновского горсовета. По его словам, принят...
Общество
Мастер на все руки - именно так можно сказать о жителе Винницкой области, который создает просто невероятные работы из металла. К слову, именно за это его признали лучшим в Украине. Речь идет об известном винницком кузнеце Руслане Бойчуке. Именно он победил на VII Международном фестивале кузнечного искусства "Металлическое сердце Украины". Мужчина получил сразу две награды - первое место по результатам голосования кузнецов и приз зрительских симпатий. - Мн...
Происшествия
20 сентября в Погребищенском районе водитель «семерки» съехал в кювет и перевернулся. В результате ДТП погиб пассажир легковушки. Авария произошла около 18.30 возле села Павловка. 28-летний житель одного из сел района, управляя автомобилем «ВАЗ 2107» в состоянии алкогольного опьянения, съехал в кювет, где его машина перевернулась. В результате ДТП 48-летний пассажир легковушки погиб на месте происшествия. Водитель задержан в процессуальном порядке. Сейчас...
Общество
В 2018-ом государственное Шендеровское лесничество обзавелось десятком самок пятнистых оленей, которые уже на Винничине родили молодняк. А теперь для стада привезли первого взрослого самца. В лесничестве пятнистые олени живут в вольере для полусвободного содержания диких охотничьих животных площадью 163,2 га. Также здесь содержится и восстанавливается поголовье дикого кабана. Чтобы животные удачно адаптировались к новым условиям проживания, на территории в...
Новости компаний
Лучшие студенты украинских транспортных и железнодорожных вузов посетили ведущую отраслевую выставку мира InnoTrans 2018 в Германии. Поездка была организована благотворительным Фондом Бориса Колесникова в рамках проекта «Железнодорожник», который он реализует для творческой и активной молодежи. Проект длился полгода, в нем приняли участие около тысячи конкурсантов. После нескольких этапов отбора жюри определило 70 победителей, в том числе из учебных заведе...
Происшествия
В ночь на сегодня, 21 сентября, в Осиповке Казятинского района Винницкой области, умер младенец. Об этом сообщает "Вестник Коазятинщины ". Селом распространяется слух, что месячного мальчика задушила мать. Утром она прибежала к соседке, сказала, что малыш не дышит и убежала. Правоохранители ищут женщину. Супруги не местное, в мае перебралось в Осиповку из Киевской области. Сняли жилье с правом последующего выкупа. У женщины это уже шестой ребенок, на старш...
Происшествия
В Винницкой области прогремел взрыв в одном из жилых домов. Об этом сообщает пресс-слжуба ДержНС.Как уточняется, спасателей вызвали сегодня около 6:52 до частного жилого дома в пгт Турбов Липовецкого района. Там произошел взрыв без последующего горения."Во время проведения разведки под обломками было обнаружено травмированного мужчину, им оказался 71-летний владелец домохозяйства", - подчеркивается в сообщении.Пострадавшего госпитализировали в ближайшую бо...
Происшествия
Сегодня, 21 сентября 2018 года, в Виннице на пешеходном переходе произошла авария. Авария произошла около половины десятого утра. Девушка переходила дорогу на регулирующем пешеходном переходе и попала под колеса такси. По предварительной информации, такси на евро номерах. Обстоятельства выясняются. Фото сайта 20минут