15:30, 17 квітня 2016 р.
НАЙЧИСТІША ВОДА У ВІННИЦІ ЗНАХОДИТЬСЯ У «СМЕРДЮЧОМУ» МІКРОРАЙОНІ
У Вінниці зареєстровано більше 600 криниць. На їх утримання департамент комунального господарства та благоустрою за 2014-2015 рік витратив 310 916 гривень. У ці кошти входить поточний ремонт колодязів питної води, очищення колодязів питної води та їх дезінфекція.
Кореспондент Vlasno.info вирішив послати запит до вінницького міського управління СЕС, щоб пересвідчитись, якої якості вода у вінницьких криницях. Виявилось, що із 600 криниць лише у пару десятків колодязів вода відповідає нормі, а в інших криницях вода змішана з нітратами, коліформами та з іншими шкідливими речовинами.
– Не можна пити воду з криниць, яка не відповідає нормам. Ми лабораторні дані про аналізи води з криниць передаємо у департамент комунального господарства, а повинні чистити цю воду. Краще пити воду з крану. Вона на смак не дуже смачна, але вона безпечна для організму людини, – каже начальник санітарно-гігієнічного відділу Вінницького обласного СЕС Людмила Крупікова.
Кореспондент Vlasno.info вирішив оглянути декілька криниць міста Вінниці, у якому вони стані.
З цього колодязя воду беруть постійно. Це видно по дуже великій водяній плямі біля криниці, та по тому, що у 23 годині тут люди ще набирали воду.
Вода у криниці біля будинку за адресою Космонавтів, 19 відповідає нормі.
– Цей колодязь кілька років був занедбаний, але потім його відремонтували і люди зараз тут постійно беруть воду. Кожен рік його стан перевіряють спеціалісти. Я теж з нього п'ю воду, бо вона смачніша за ту, що купляєш і безкоштовна, – каже мешканка будинку за адресою Космонавтів, 19 Олена.
Ці криниці знаходяться теж у дворах біля проспекту Космонавтів. За ними постійно доглядають і багато людей з них п'ють воду.
– У цій криниці був оригінальний дизайн, який був зроблений на честь олімпіади 1980 року у Москві. Зараз від нього мало що залишилось. Раніше тут були дві хвіртки, на яких ми малі полюбляли кататися. Зараз їх немає, бо відламалися. Улітку ми жили цим колодязем. Набігаємося і всі сюди, щоб напитися, – каже мешканець будинку за адресою вулиця Василя Порика, 11 Руслан.
Але не з усіх радянських криниць сьогодні нап'єшся води. Деякі з них вже слугують декором двору, як колодязь біля будинку по проспекту Юності, 5.
Але найцікавіша криниця знаходиться біля самих трамвайних колій по вулиці Стрілецькій(Червоноармійській),48. Цій криниці вже 104 роки. Тут мешкала у маєтку родина Кашлакових, які і викопали тут криницю. Зараз з неї п'є воду увесь мікрорайон «Варшава». З цієї криниці люди люблять брати воду та мити свої автівки, за що часто отримують штраф.
– Цей колодязь наповнює вода з підземної річки, яка бере свій початок з того місця, де зараз муніципальний ринок. За результатами СЕС, тут у воді і збудники кишкової палички. Я все життя п'ю воду з цієї криниці і все зі мною добре, – каже Денис Колесник.
Вода з цього колодязя по трубі стікає під трамвайними рейками і іде під землю.
Ми вирішили опитати вінничан у соціальних сітях, щоб з'ясувати, яку вони п'ють воду.
– Я живу у своєму будинку, тому я не п'ю воду з крану. Коли в місті і відчуваючи спрагу, то втамовую її звичайною, негазованою водою, – каже Олександр Якімцев.
Неля Мількевич каже, що купує воду у магазині.
– Я воду п'ю води з криниці, яка знаходиться біля мого будинку по вулиці Київській, – каже Катерина Юра.
– Я фільтрую воду з крану, – каже Ірина Бартецька.
Всі інші мешканці Вінниці відповіли, що купують воду у магазинах. З опитування можна зробити висновок, що більшість надає перевагу купувати вожу, а ніж пити її з криниці.
Найбільше пощастило мешканцям мікрорайону «Поділля», бо тут є свердловина з найчистішою водою у Вінниці. Правда, у цьому мікрорайоні частенько пахне відстійником. Місцеві мешканці дали назву мікрорайону «смердючий».
– Найчистішу воду у Вінниці можна набрати зі свердловини, яка знаходиться у мікрорайоні «Поділля» по вулиці Бульвар Свободи, 2. Це єдина свердловина у нашому місті. Самі розумієте, що таке колодязна вода, яка знаходиться на глибині 3-5 ну, максимум 18 метрів, а що зі свердловини глибиною 60-80 метрів, в яку потрапляє дощова вода та різні хімічні речовини, – додала Людмила Крупікова.
Хто хоче ознайомитись з лабораторними аналізами води у криницях Вінниці, будь-ласка пишіть на електронну адресу [email protected] і ми вам їх надішлемо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
11:00
11 жовтня
08:00
11 жовтня
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
17:48, 10 жовтня
12:45, 30 вересня
2
07:26, 29 вересня
14:46, 30 вересня
live comments feed...
Коментарі