• Головна
  • У Сервісному центрі обіцяють більше не продавати посвідчення водія
17:33, 26 квітня 2016 р.

У Сервісному центрі обіцяють більше не продавати посвідчення водія

Антихабар. Вінницький регіональний сервісний центр заявляє, що відтепер ніякі знайомства не допоможуть отримати водійське посвідчення. Навіть акцію  “Чесні права” розпочали. Чи справді колишньому МРЕВ вдалося подолати корупцію?

Однією з причин аварійності на вінницьких дорогах  експерти називають корупцію між школами, де вчать на водіїв, та сервісним центром.

Тепер у Вінницькому регіональному сервісному центрі (РСЦ) говорять, що підозрілих зв’язків більше нема, а корупціонерів виганяють з місця роботи “поганою мітлою”. Речник Вінницького РСЦ Володимир Мотичко розповів, що зараз дуже збільшилася кількість тих, хто не може скласти іспит на отримання посвідчення водія з першого разу. У Вінниці цей показник сягає 59%, у той час, як середній по Україні -  трохи більше 40%. За квітень у місті видали 578 посвідчень, по області - 1381.

- Є такі групи, що з 18 осіб здають тільки троє, - каже Володимир. - Як тільки набирається нова група, що починає вчитися, я вирушаю до них. Зустрічаюся з усіма викладачами, директором і слухачами. Закликаю людей добросовісно учитися та пояснюю, що ніякі знайомства тепер не допоможуть отримати “права”.

Мотичко каже, що часто трапляються такі слухачі, що від початку занять вже починають шукати якісь “кінці”. А біля шкіл можна й зустріти таких собі “рішал”. Вони обіцяють за гроші допомогти отримати посвідчення водія, нібито маючи знайомих у сервісному центрі. У більшості випадків ці “добродії” зникають, отримавши гроші.

- Не вивчили, не знаєте, - сказав представник РСЦ, - будете ходити по 20-30 разів. А з “рішалами” ми стали активно боротися, навіть викликаємо слідчо-оперативну групу, якщо вдається зловити такого. Наш новий керівник, коли тільки прийшов на посаду, сказав, якщо когось спіймають за “допомогу” з посвідченнями - буде звільнений, а матеріали передадуть у прокуратуру.

У п’ятницю, 22 квітня, сервісний центр набрав спеціальну комісію для атестації викладачів автошкіл. Вона буде перевіряти навчальні заклади, де готують водіїв. У неї ввійшли працівники центру, члени департаментів охорони здоров’я, освіти, житлово-комунального господарства. Комісія складається з 10 осіб. Громадські організації обурилися, що їх не запросили до складу і таким чином не врахували інтереси громади. На це в РСЦ відповіли, що у них є постанова Кабінету міністрів та наказ МВС, але представники ГО можуть бути присутніми при атестації (по запрошенню).

“Корупція у них в крові”

Володимир Черкас, голова ГО “Комітет безпеки руху”

- Сервісні центри не можуть позбавитися від корупції ніколи. Її складові є не тільки у фінансах, але й у будь-якій допомозі своїм знайомим. Багато хто завалює іспит після перших п’яти питань, а через два тижні приходить і складає усе ідеально. Людина вивчить за такий проміжок часу ПДР наново? Поки є людський фактор, корупція житиме.

“Немає єдиної методики - є корупція”


Олександр Зєрщиков, автоексперт

- Cервісний центр сьогодні не може позбавитися від корупції на всі 100%. Іспити проходять не згідно з єдиною методикою. Одному кандидату кажуть виконувати три вправи, а іншому - вісім. Один складає іспит по місту, а інший - ні. Хто бачив хоча б один іспит на автобусі по місту? Це і є корупційні складові. Поки не буде єдиної методики для усіх кандидатів, доти буде корупція і низький рівень знань у водіїв.

“За порядком слідкуватимуть стажери”

- Володимир Затайдух, журналіст “Дорожній Контроль. Вінниця”

Керівництво почало відправляти представника РСЦ у автошколу, де він розповідає, що законно, а що - ні. Також вони відкриють ще кілька віконець для прийому документів, що має побороти черги і викорінити так званих "рішал". Чи буде від цих дій краще - не знаю. Дієвим є те, що у нові віконця вони поставили стажерів. Старі корупціонери хоч якийсь час не будуть брати хабарі, бо боятимуться, що стажери це побачать.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...