НА ВІННИЦЬКОМУ РИНКУ “ПРИВОКЗАЛЬНИЙ” ПРАЦЮЄ ЦІЛА СХЕМА ОБВАЖЕННЯ ПОКУПЦІВ
До “Електронної книги скарг України” написала наша читачка з Вінниці, яка переконує, що її неодноразово на Вінницькому базарі обважували різні продваці і ті мають на свій захист одні й ті ж відмовки.
ОСЬ ЇЇ СКАРГА:
“Я з Вінниці. Продукти харчування постійно купую на ринку і щоразу стикаюся з однією і тією ж проблемою – “обважуванням”. Гадаю, що така проблема існує на усіх ринках Вінничини і не тільки.
На ринку “Привокзальний” продавці продуктових товарів стабільно обманюють покупців. За останні 2 тижні у них виробилася ставка обману на 1 кг – 3 грн. Продавці не правильно зважують товар у бік покупців (тобто кажуть більшу вагу, ніж вона є насправді). Тільки в одиничних випадках вага придбаного товару підтверджується на контрольних вагах. Крім цього більшість продавців ставлять ваги таким чином, щоб я, як покупець, не бачила справжньої ваги і не змогла перевірити, чи ваги виставленні на нулі. Коли у них запитую точну вагу, то чую її тихо і нерозбірливо. А коли перепитую (бо не розчула), то її повторюють роздратовано, нервово і іноді на підвищеному тоні. Виникає запитання: “Я що не маю права знати точну вагу, за яку я повинна віддати свої власні кошти?”. Щоразу, переважуючи придбаний товар на контрольних вагах, я повертаюся до продавців, у яких я його купувала, на жаль, не для того щоб з вдячністю подивитися у їхні очі. Відповіді, які я найчастіше чую у відповідь на моє незадоволення, що з мене взяли більше коштів, ніж повинні були:
1) “Ой, я нажала на калькуляторі не ті цифри”
2) “Ой, забула, що я змінила ціну товару”
3) “То це ж за пакет, а він гроші коштує!”
Одноразовий пакет-майка коштує 3 (три) гривні? На цьому ж ринку 200 шт пакетів коштують 25 гривень (ціна 1 пакету 25 грн : 200 шт = 0,13грн).
Отже, продавці продуктових товарів, продаючи продукти, ще й заробляють на кожному одноразовому пакеті? Це додатковий бізнес? Згідно правил бухгалтерського обліку одноразовий пакет повинен бути врахований до вартості товару, як витратний матеріал. У разі, якщо продавець прийняв рішення не враховувати вартість пакету до ціни товару, а брати гроші окремо за пакет, то при продажі продукції в обов’язковому порядку повинен: 1) запитувати, чи потрібно одноразовий пакет; 2) озвучувати, що одноразовий пакет платний і його ціну. Також у такому випадку повинна бути вивіска з великими розбірливими літерами, що “одноразовий пакет платний, його ціна 3 грн”.
Після того, як повторно продавці переважують свій власний товар, то вони погоджуються повертати 2/3 суми грошей, що мене змусили переплатити. А 1/3 моїх власних грошей відмовляються повертати, нічим не пояснюючи. Напевно це не вигідно для їхнього бізнесу. Вони починають на підвищеному тоні зі мною спілкуватися. Закінчується все тим, що або мені кидають ту 1/3 суми грошей, що мене змусили переплатити і при цьому в свою адресу я чую недоброзичливі слова і образи (а чим я на це заслуговую?) або видирають в мене з рук свій товар (що мені вже продали!) і повертають заплаченні мною гроші – кидаючи їх на прилавок, так само у відповідь я чую образи у свій бік.
Поясніть мені: Чому я повинна переплачувати за товар? Згідно якого Закону України, Положення чи нормативного акту мене мають право обважувати? Чому діяльність ринку “Привокзальний” не контролюється його адміністрацією та контролюючими органами?
Контакт для журналістів:
Коментарі