12:54, 28 квітня 2016 р.
НА ОЧАХ ДІТЕЙ НА ВІННИЧЧИНІ ВЛАШТОВУЮТЬ НЕЗАКОННІ СОБАЧІ БОЇ (ВІДЕО) 18+
Собаки шматують один одного на очах у господарів, які на них заробляють
Нещодавно громаді Вінниці вдалося відстояти життя безпритульних собак, яким хотіли робити так звану"евтаназію". Тим часом на теренах Вінниччини влаштовують привселюдні знущання над тваринами - собачі бої.
У багатьох районах області власники собак бійцівських порід регулярно влаштовують двобої та турніри між своїми псами. До редакції потрапив відеозапис, на якому собаки буквально загризають один одного під підбадьорюючі вигуки господарів.
Відео виклав у мережу Денис Побережний, активіст однієї з молодіжних організацій. Хлопець хвалиться, мовляв його пес — чемпіон, отримав грамоту. З коментарів під фото і відео хлопця стає зрозуміло, що його вовкодав здолав уже не одного суперника і має чимало нагород. Рік тому став учасником міжнародного турніру. "Представники були з України, Чехії, Білорусі і Молдови, 40 пар", — пише Денис.
На запитання, чи знає, що порушує закон, Денис відповідає, що це "притравка", під виглядом тренування, хоча стаття 25 ЗУ "Про захист тварин від жорстокого поводження" вказує на відвертий злочин:
"При поводженні з тваринами під час проведення спортивних, видовищних заходів, відео- та фотозйомок не допускається заподіяння їм травмувань, болю, знівечення, їх загибель.
...
Забороняється проведення боїв тварин, спортивних, видовищних заходів, що передбачають переслідування, умертвіння, спостереження передсмертної агонії тварин, використання для умертвіння тварин інших тварин."
– Це все є цілком законо, оскільки іде притравка кавказких вовкодавів. За безпекою собак дивляться судді та ветеринари, випадків смерті та каліцтв не було, – стверджує Денис Побережний.
Ми запитали в мисливствознавця, колишнього голови районної організації Товариства мисливців і рибалок, що таке притравка. Виявилося, що цим словом кінологи та мисливці називають зовсім інше.
— Притравка — це тренування норних собак для полювання, коли їх вчать витягати з нори лисиць, борсуків, та інших тварин. Є спеціальні станції, оснащені штучними норами, куди запускають тварин, а собаки вчаться їх ловити, є польові тренування на птицю — вальдшнепів, качок. Це проводиться під наглядом єгерів та кінологів, присвоюють собакам дипломи, проводяться змагання. Притравку проводить лише секція мисливського собаківництва при Організації товариства мисливців і рибалок. Собачі бої нічого спільного з мисливством не мають, це просто видовище, до того ж, незаконне.
Отож, поняття "притравки", коли один на один виходять дві бійцівські собаки, у кінології не існує. Можливо, власники "бійців" мають на увазі щось інше? Ми вирішили пошукати щось подібне на форумах собаководів, і дійсно: там пишуть, що "притравка" бійцівських собак — доволі поширене явище. Щоправда, притравлюють їх на маленьких дворняг або цуценят бійцівських порід. Якщо щеня б'ється — у нього з'являється шанс на життя, якщо ні, то його просто розірвуть або покалічать.
В Україні бої та турніри проводяться регулярно. "Євразійський союз власників вовкодавів" (ЄСВВ) — мережа собаководів, заснована в Росії, яка діє по всій Україні. Голова організації — Павло Лещинський, засновник столичної будівельної компанії. Турніри ЄСВВ проходять на високому рівні, з суддями, міжнародними учасниками та під офіційною назвою "Зоотехнічний захід — тестінг вовкодавів".
Фото: тестінг ЄСВВ
У журналі "Твое Собачье дело" (№1, 2001) міститься офіційне пояснення від ЄСВВ: "Тестові випробування проводяться з метою збереження породних якостей вовкодавів, враховуючи вимоги і стандарти, що історично склалися в країнах походження цих пород (Туркменістан, Казахстан, країни Кавказу), вдосконалення їх видатних робочих якостей при розведенні, утриманні, дресируванні для створення особливого статуса пород вовкодавів серед численних службових пород собак світу".
Кінолог Максим Мельник розшифровує для нас, що таке тестінг і кого на ньому тестують.
— Такого поняття в кінології нема, кінологи не стравлюють собак між собою, це жорстоко. Така собака має психічні порушення, вона стає агресивною і до людей. Так званий тестінг нічого спільного з зоотехнікою не має, це просто відбір сильнішого, шоу, такі поняття використовують лише для прикриття порушення закону.
На заходах ЄСВВ серед господарів переможців у легкій ваговій категорії 2013 року і наш земляк — мешканець міста Хмільник зі своїм псом на кличку Боцман.
Вочевидь, Хмільниччина багата на собаководів, адже на згаданому нами на самому початку відео, викладеному Денисом Побережним, вінничани впізнали його батька Руслана, який мешкає в селі Стара Гута Хмільницького району, кажуть, що він працював кінологом у Стрижавській колонії №81 десять років тому. Зараз у закладі СВК-81, де багато службових собак, такого кінолога, щоправда, не пригадують. За словами односельців, родина тримає три собаки, всі бійцівських порід, проте, про бої на відстійниках ніхто в селі не знає.
Між тим це — доволі прибуткова справа. За інформацією з інсайдерських джерел, у Вінниці є ціла система тоталізаторів, прихильники боїв ставлять ставки на своїх фаворитів і заробляють непогані гроші. Інформатор розповів, що бої відбуваються зазвичай за селом, на силосних ямах чи відстійниках закинутих ферм. Бої регулярно відбуваються у Вороновиці, Якушинцях та Яришівці.
Ми розшукали одного з організаторів боїв серед алабаїв на ім'я Роман, який влаштовує відкриті турніри. Агент, який теж має пса, телефоном розпитав у чоловіка, як можна потрапити на бій та скільки це коштуватиме.
— Там де б'ються стаффорди — бої закриті. Я проводжу відкриті бої серед алабаїв, чемпіонат буде незабаром у Яришівці або за "Дубовим гаєм". Ставки можна ставити лише на закритих боях, але туди потрапити стороннім людям практично неможливо.
Тоталізатори в Україні заборонені Законом "Про заборону грального бізнесу", адже їх відносять до азартних ігор.
"Азартна гра - будь-яка гра, обов'язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості" (п.2 ст.1)
Стаття 2 даного закону повністю забороняє гральний бізнес та участь в ньому на всій території України.
Як покарання за таку діяльність, до учасників застосовується штраф у розмірі восьми тисяч мінімальних заробітних плат, а прибуток від гри перераховується до держбюджету.
Крім того, сам факт стравлювання собак тягне за собою відповідальність вже за статтею Кримінального кодексу України – №299 "Про жорстоке поводження з тваринами".
Ми звернулися до правоохоронних органів із запитанням, чи фіксували на Вінниччині подібні факти знущань над тваринами. У відділі комунікацій ГУ Національної поліції у Вінницькій області нам процитували статтю ККУ:
— Знущання над тваринами, а також нацькування їх одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів — караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього (до 14 років) — караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років. Бої можна розглядати, як нацькування і як жорстоке поводження, але потрібно, щоб був заявник, який повідомить про злочин, тоді поліція зможе розпочати перевірку фактів.
На фото, які викладені Денисом Побережним у мережу, видно, що на так званому молодіжному турнірі присутні діти.
А доки поліція чекає заяв, з собак продовжують робити вбивць, а підприємливі хазяї та організатори боїв і далі наживаються на людській жорстокості.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
13 вересня
Знижки від 35% на інструменти — Dnipro-M проводить Гаражний сейл
Новини компаній
13:00
12 вересня
17:00
11 вересня
Понад 3,2 млн грн на підтримку дітей-сиріт зібрано завдяки клієнтам мережі магазинів EVA
Новини компаній
15:00
10 вересня
Оголошення
01:05, 11 вересня
20:30, 3 вересня
13:03, 2 вересня
13:03, 2 вересня
13:03, 2 вересня
live comments feed...
Коментарі