• Головна
  • Вінницькі студенти очікують знижок на проїзд та збільшення проїзних у міському транспорті
10:02, 10 травня 2016 р.

Вінницькі студенти очікують знижок на проїзд та збільшення проїзних у міському транспорті

Пільговий проїзд доступний молоді лише у вигляді проїзних квитків

Незабаром у Вінниці мають зрости ціни за проїзд в громадському транспорті на одну гривню. Підвищення взимку анонсувалося на квітень, але поки що остаточно не було затверджено.

Для студентів навіть таке зростання ціни, при невеликій сумі студентської стипендії, є просто космічним.

Існуюча постанова Кабінету Міністрів щодо пільгового проїзду для студентів на цей день є чинною, але на практиці залишається привілеєм не для кожної області. Вона вказує, що для студентів знижка на проїзд в громадському транспорті має становити 50 % вартості від ціни проїзду.

Стосовно цього питання активісти Студентського об'єднання вінницьких активістів "СОВА" п'ятого травня провели круглий стіл в бібліотеці Тімірязєва.
Тетяна Кравчук фото

— Як би це банально не звучало, але з середньою стипендією у 850 гривень піднімати ще ціни на проїзд є неподобством, — говорить представниця руху "СОВА" Тетяна Кравчук. — На які гроші тоді студенти мають купувати собі їжу?

На круглому столі підняли питання стосовно збільшення кількості проїзних квитків, оскільки їх іноді студентам не вистачає.
Ми провели інтернет-опитування стосовно того, наскільки часто молодь користується пільговими квитками і чи виникають перешкоди під час придбання проїзних?

Студентка Вінницького національного медичного університету Вікторія Моспан користується проїзним не одна в групі.
Вікторія Моспан фото

— На трамвай і тролейбус квитки мають з 13 моїх одногрупників близько 6 людей. Сама купую на зупинці по вулицях Космонавтів або 600-річчя у кіоску для преси. Вони там завжди є в перших числах місяця.

Ганна Євич, яка навчається у Вінницькому медичному коледжі, зараз не користується проїзним:
Ганна Євич фото

— Останній раз я купувала його у минулому семестрі на зупинці біля ринку "Урожай". Коли були потрібні, то вони завжди були.

Студентка Донецького національного університету Ганна Кожеймяк зазначає, що в місці продажу квитків біля вишу проїзні закінчується дуже швидко:
Ганна Кожеймяк фото
— Купую, як тільки привозять — це зазвичай 28 число. Наступного дня їх в 90 % вже ніде немає. А якщо спробувати придбати на зупинці по вулиці Академіка Янгеля, то їх під кінець дня вже розбирають, як тільки з'являються.

В Ольги Казакової, що навчається у Вінницькому національному технічному університеті, проблем із купівлею квитків не виникає:
Ольга Казакова фото

— Користуюсь ними, дивлячись який місяць. Купую на зупинках, де стоять призначені для їх продажу спеціальні будки, проїзні завжди є. Але, коли сесія і їздити доводиться рідше, то не купую, добираюся маршруткою.

Таким чином, ситуація зі студентськими проїзними виглядає неоднозначною. Але те, що їх вистачає не на всіх студентів, має вплинути в майбутньому на загальний тираж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...