• Главная
  • Двом солдатам, що служать під Вінницею, загрожує 10 років тюрми за дідівщину
10:20, 16 марта 2012 г.

Двом солдатам, що служать під Вінницею, загрожує 10 років тюрми за дідівщину

Солдатів звинуватила у дідівщині прокуратура Вінницького гарнізону. Перша за три роки кримінальна справа про нестатутні стосунки у частині Повітряних сил під Вінницею вже у суді.

Полковник юстиції Михайло Козачук каже, що мали довгу розмову з новобранцем, поки той наважився розповісти про «бронебійну фанеру» на грудях та відбиті «лосячі роги»...

Прокурорська перевірка проводилася у військовій частині Повітряних сил Збройних сил України, що неподалік од Вінниці. Опитували тих строковиків, які часто потрапляють у шпиталь. Дізнавалися, чи не симулянти вони, чому ухиляються від служби. Під час такої перевірки і мав розмову помічник прокурора Вінницького гарнізону з молодим солдатом з Півдня.

- У нього був пригнічений настрій. Важко йому було розказувати, але згодом розповів, що до нього застосовували нестатутні методи впливу, - говорить прокурор Михайло Козачук. – Його вночі підняли ті військовослужбовці, які трошки більше прослужили, так би мовити «старослужачі», і завели в підсобку.

- «Як хочеш служити? По статуту чи по дідівщині?» - переказує їхні слова прокурор. – «Якщо по статуту, то будеш суворо дотримуватися всіх його вимог, а це дуже важко. Якщо по дідівщині, то буде легше – в наряді зможеш трошки поспати, на ліжку посидіти. Але тоді маєш дотримуватися традицій. Наприклад, «на лося». Складай руки на чолі навхрест»... Він не знав, як це, то вони - давай тренуватися. Вчили, що говорити до удару і після.

Ще тренували призваного у солдати восени 19-річного юнака хлопці, що служать з весни минулого року, як треба реагувати на команду «фанера до огляду».

- Виявили ми все у січні, десь через місяць після цих подій, - каже прокурор. - Тілесних ушкоджень уже не було. Розслідування проводили протягом місяця і в лютому передали до суду кримінальну справу стосовно двох військовослужбовців, які порушили статутні правила взаємовідносин з юнаком із іншого регіону. Через те, що їх було двоє, а це вже група осіб, їм загрожує відповідальність від трьох до десяти років позбавлення волі.

Зараз «діди» - під пильним наглядом керівництва частини. До рішення суду. Санкція порушеної проти них кримінальної справи не передбачає дисбату. Хіба що суд вирішить пом’якшити міру відповідальності. Тим більше, що, як каже прокурор, ці строковики щиро покаялися і допомагали розслідуванню.

Юнака, який розповів про дідівщину, тимчасово прикомандирували до іншої військової частини, щоб на нього не змогли впливати ні «старослужачі», ні керівництво під час слідства.

- Скажу, що не кожний зміг би розповісти все, як було. Нам вдалося увійти до нього в довіру, - каже Михайло Козачук. - Хлопцеві 19 років. Не стільки юність обумовлює ці події, як час служби. Хто прослужив, може бути молодшим за новобранця на два-три роки. Все залежить від психології - наскільки слабка особистість чи сильна. Якщо сильна, то не дасть себе бити. 
Прокурор говорить, що армійські традиції, про які всі знають, але ніхто не говорить, кримінальною справою давно не закінчувалися. За два з половиною роки його роботи прокурором у Вінницькому гарнізоні такого не було. Не було і в Чернівцях, де він працював доти.

- Щоб зламали комусь щелепу в армії - давно такого не було, - каже він. - Ніхто не хоче говорити. От у чому проблема. Переживають, що будуть на службі проблеми. От і треба психологічно входити в довіру до військовослужбовця і намагатися у спілкуванні переконати, що краще розказати правду. А коли вже один цей юнак розповів, ми з іншими почали працювати і з’ясували, що і їм у підсобці «лосів заряджають». Це передається з покоління в покоління. Не скажу, що всюди так, але в цій частині було. 
Довідка
Про випадки застосування фізичної сили у військах, корупцію та інші злочини у військових частинах та формуваннях Вінницької області можна повідомити за телефонами: (0432)26-52-32 або 59-60-30.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...