• Главная
  • У Вінниці зростає кількість ДТП, а міліція «замилює» кримінальні справи
11:23, 28 марта 2012 г.

У Вінниці зростає кількість ДТП, а міліція «замилює» кримінальні справи

Прокуратурою м. Вінниці у 2012 році проведено перевірку додержання державною автомобільною інспекцією Вінницького міського управлінням УМВС України у Вінницькій області вимог чинного законодавства щодо безпеки дорожнього руху та боротьби із злочинністю проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Про це повідомляє помічник прокурора м. Вінниці Сергій Герасимчук.

Встановлено, що протягом поточного року на території міста Вінниці на 7,6% збільшилось випадків дорожньо-транспортних пригод (з 170 ДТП за 2011 рік до 183 ДТП в 2012 році), в результаті яких на 90 % збільшилось випадків отримання тілесних ушкоджень (з 10 в 2011 році до 19 в 2012 році), під час дорожньо-транспортних пригод загинуло в 2011 році 2 особи та 3 особи в 2012 році.

В поточному році співробітниками Державтоінспекції області виявлено 3408 порушень правил дорожнього руху, з них: 196 випадків керування транспортними засобами у нетверезому стані, 52 випадки порушень правил проїзду перехрестя, 17 випадків порушень правил швидкісного режиму, 2 випадки створення аварійної ситуації, 12 випадків порушення правил проїзду залізничних переїздів, 942 випадки невиконання вимог дорожніх знаків та розміток та 2188 випадок інших порушень правил дорожнього руху.

Станом на 1 березня на території м. Вінниці зареєстровано 2 злочини, пов’язані з заволодінням транспортних засобів, з яких лише один розкрито та встановлено особу яка скоїла злочини.

Викликає занепокоєння стан аварійності на пасажирському транспорті на території м. Вінниці.

Так, у 2012 році збільшилась загальна кількість дорожньо-транспортних пригод на пасажирському транспорті на 100 % з 9 в 2011 році до 18 в 2012 році. На 16% збільшилось дорожньо-транспортних пригод з вини водіїв автобусів (з 6 в 2011 році до 7 в 2012 році). За участю водіїв пасажирського транспорту в 2011 році скоєно 3 дорожньо-транспортні пригоди, в 2012 році таких пригод зареєстровано 11.

Працівниками дізнання сектору оформлення матеріалів дорожньо-транспортних пригод відділу ДАІ у Вінницькій області по 16 матеріалах прийнято рішення про відмову в порушені кримінальної справи. У двох випадках рішення про відмову в порушені кримінальної справи за фактами дорожньо-транспортних пригод приймалось працівниками Ленінського та Староміського райвідділів міліції.

Вивченням матеріалів про відмову в порушені кримінальної справи в прокуратурі м. Вінниці встановлено, що рішення у них приймаються передчасно, на підставі неповно проведених перевірок з порушенням вимог ст. 97 Кримінально-процесуальногокодексу України, в зв’язку з чим, в подальшому вони скасовуються.

Так, 13 липня 2011 року по вул. Коцюбинського поблизу магазину «Гроно», водій маршрутного таксі після висадки та посадки громадян, не впевнившись у тому, що пасажири зайшли до таксі зачинив двері та почав рух транспортного засобу, під час чого, дверима транспортного засобу громадянці К. спричинено тілесні ушкодження.

По даному факту Староміським райвідділом області винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КПК України.

Вказане рішення про відмову в порушені кримінальної справи прокурором м. Вінниці скасоване з одночасним порушенням кримінальної справи відносно водія маршрутки за скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України.

Ще один випадок стався 9 вересня 2011 року, водій, рухаючись по вул. Пирогова м. Вінниці, скоїла наїзд на пішохода. Пішохід перетинала проїзну частину по розмітці нерегульованого пішохідного переходу. Внаслідок ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження.

За наслідками дослідчої перевірки ВДАІ м. Вінниці винесено постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за відсутністю ознак складу злочину, передбаченого ст.286 КК України.

Рішення про відмову в порушені кримінальної справи прокурором м. Вінниці скасоване.

Аналогічні, порушення кримінально-процесуального законодавства встановлені за фактами дорожньо-транспортних пригод під час яких отримали тілесні ушкодження двоє громадян, одна з яких неповнолітня. Прокуратурою скасовані постанови про відмову в порушені кримінальної справи.

Слід зазначити, що працівниками ДАІ у Вінницькій області не повною мірою виконуються вимоги Закону України «Про міліцію» щодо виявлення, запобігання, припинення правопорушень та вжиття профілактичних заходів, передбачених чинним законодавством та вимог Закону України «Про дорожній рух» та Кримінально-процесуального кодексу України. Однією із причин такого стану є відсутність скоординованої роботи та належної взаємодії ДАІ з органами місцевого самоврядування по зміцненню правопорядку, захисту прав та законних інтересів жителів м. Вінниці.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...