• Головна
  • На Вінниччині податкова міліція вчиться повертати борги без «контакту» з бізнесом
13:00, 26 червня 2012 р.

На Вінниччині податкова міліція вчиться повертати борги без «контакту» з бізнесом

Станом на 1 червня 2012 року співробітниками податкової міліції Вінницької області було ініційовано 13 позапланових перевірок, за такий же період 2011 року було проведено 38 позапланових перевірок.

Про це повідомляє управління податкової міліції ДПС у Вінницькій області

Припинити тиск на бізнес із боку контролюючих органів – таким було завдання Президента України Віктора Януковича, озвучене на останньому засіданні Ради регіонів.

Податкова міліція в цьому ключі провела суттєві реформи.

По-перше, податківці повністю відійшли від відпрацювання малого та середнього бізнесу. Об’єкт уваги – великі неплатники податків. Умисно ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах – на суму від 2,6 млн. гривень можна лише при багатомільйонних оборотах.

По-друге, робота будується так, щоб максимально дистанціюватися від бізнесу – більше праці аналітичної, з документами, з базами даних. Це нівелює корупційну складову і безпосередній контакт із бізнесом, а відтак і можливість впливу й тиску на нього.

Про результати змін говорять цифри. Так, станом на 1 червня 2012 року співробітниками податкової міліції області було ініційовано 13 позапланових перевірок, це втричі менше проти аналогічного періоду минулого року (тоді їх було 38). Суттєво зменшилася й кількість викритих злочинів у сфері оподаткування – з 74-х за 5 місяців 2011 року до 52-х у нинішньому. Це відбулося за рахунок того, що податківці повністю відійшли від штучного нарощування показників, викритий злочин – це не показник, а скоріше інструмент для руйнування тіньової схеми ухилення від сплати податків та мінімізації податкових зобов’язань.

Минулого року Президент Віктор Янукович сказав: «Наше завдання – робити так, щоб кожен злочинець, який грабує державу, знав: ці кошти треба буде повертати з великими штрафними санкціями». Дана теза сьогодні входить до числа основних напрямків роботи податкової міліції на 2012 рік. За 5 місяців протягом року силами податкової міліції до Зведеного бюджету спрямовано 24,2 млн. гривень, у тому числі до Державного бюджету – 23,8 млн. гривень. Понад 3,8 млн. гривень посадовцями підприємств відшкодовано добровільно, не чекаючи вироку суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...