Чому небезпечно «заточувати» сайт виключно під Google

Якщо ви оптимізуєте сайт тільки під пошукову систему Google, то ризикуєте бути саботовані системою Baidu (у Китаї) і Яндекс (в Україні та Східній Європі).

Не можна заперечувати той факт, що Google є пошуковою системою №1 у світі. В результаті цього ми маємо незліченну кількість інформації про розкручування під Гугл. Всі розуміють, наскільки важливо власникам веб-сайтів знати, що їх ресурси оптимізовані і мають високі позиції в цій системі. Веб-студия smart-web проводит оптимизацию не только под Google, но и под Яндекс, тем же улучшая сео продвижение сайтов.

Однак, поки ви посилено займаєтеся оптимізацією під алгоритми Google, ви можете деоптимизувати сайт для пошукових систем, що може призвести до втрати охоплення деяких найважливіших ринків. Так, якщо Китай як ринок має значення для певного бізнесу, вам необхідно переконатися, що дії, які ви робите з сайтом, щоб сподобатися Google, схвалить Baidu — популярна китайська пошукова система.

Чому небезпечно «заточувати» сайт виключно під Google1

Для України і деяких країн Східної Європи необхідно брати в розрахунок Яндекс.

Чому небезпечно «заточувати» сайт виключно під Google2

Існує достатня кількість відмінностей в SEO для різних пошукових систем, в тому числі регіональні настройки, домен, місце розташування сервера. Нижче наведені деякі фактори, які можуть негативно вплинути на органічний трафік з Baidu і Яндекс.

JavaScript і AJAX

У минулому році Google підтвердив, що може сканувати індексувати посилання і контент JavaScript і AJAX. Це, звичайно, дуже хороша новина для багатьох власників і розробників сайтів, дозволила вийти на новий рівень створення веб-сторінок.

Але, на жаль, Baidu поки що не так гарний у плані сканування та індексування вмісту JavaScript і AJAX. Використання JavaScript для навігації по сайту «вбиває» трафік з Baidu. Одного разу нам довелося спостерігати за тим, як незабаром після запуску оновленого сайту кількість сторінок, проіндексованих Baidu, знизилося з 86 300 до 174.

У листопаді минулого року Яндекс оголосив, що почне індексувати JavaScript і AJAX, і попередив веб-майстрів, щоб ті не закривали доступ до файлів JS і CSS. Але той факт, що Яндекс відтепер може сприймати ці технології, ще не означає, що ваші позиції зростуть в результатах пошуку. Адже Яндекс оцінює веб-сторінки не тільки щодо їх змісту, але і враховує вхідні посилання і багато інші дані.

Рекомендація: по можливості не використовуйте технології JavaScript і AJAX для створення навігації та відображення вмісту, якщо ці веб-сторінки повинні індексуватися системою Baidu. У разі, якщо все-таки необхідно використання даних технологій на сайті, ми рекомендуємо створити окрему китайську версію зі статичною навігацією і важливим контентом в HTML.
У Яндекса є спеціальні механізми для поліпшення видимості сторінок з JavaScript і AJAX в пошуку.

Мета-теги keywords і description і заголовки

Вміст мета-тегів keywords і description, а також заголовків <h1> і т. д. може мало що значити для Google, але воно все ще має велике значення для SEO під Baidu.

Чому небезпечно «заточувати» сайт виключно під Google3

Рекомендація: поміщайте мета-теги keywords і description в тег <head> кожної сторінки. Ви можете залишити їх порожніми для інших мовних версій сайту, але переконайтеся, що вони заповнені для китайської версії. Крім того, рекомендуємо користуватися заголовками <h1><h6>. Можливо, від них мало користі на думку Google, але шкоди вони не принесуть. Для просування в Baidu буде корисним їх застосування на веб-сторінках.

Піддомен vs. підкаталог

Сьогодні більшість SEO-експертів сходяться на думці, що для сайту без національного домену верхнього рівня (ccTLD) краще робити сегментацію по країнам або мов з допомогою підкаталогів. Однак деякі фахівці як і раніше виступають за використання піддоменів.

У рекомендаціях для веб-майстрів від Google сказано, що допускається використання будь-якого методу. Тим не менш, Baidu пропонує використовувати саме підкаталоги.

Рекомендація: Якщо ви хочете, щоб китайська версія сайту добре ранжировалась в Baidu, вам необхідно оформити її у вигляді підкаталогу (наприклад, www.yourdomain.com/cn/ або www.yourdomain.com/zh-cn/), але не у вигляді піддомену (cn.yourdomain.com).

Розташування контента на веб-сторінці

Google і більшість великих пошукових систем стали дуже добре справлятися з повним скануванням контенту на веб-сторінках. Але Baidu поки що не може цим похвалитися. Також відомо, що коли робот Baidu повторно сканує проіндексовані сторінки, він «читає» тільки перші 1000 байт даних, щоб зрозуміти, чи змінювався контент. Якщо робот не знаходить змін, він не сканує решту інформацію на сторінці і переходить до наступної.

Рекомендація: Завжди розміщуйте важливий контент (і ключові слова) на початок сторінки. Якщо ви оновили або додали інформацію в середину, або в кінець сторінки, відправте URL змінених сторінок на повторну індексацію за допомогою інструментів для веб-майстрів в Baidu.
У Яндекса також є інструменти для веб-майстрів, де ви можете подивитися інформацію про те, як індексуються ваші сайти, повідомити пошуковій системі про нові і віддалених сторінках і прийняти інші заходи для поліпшення продуктивності.

Є безліч інших відмінностей в алгоритмах Google, Baidu і Яндекс. Якщо Китай і Східна Європа є важливими ринками для просувається бізнесу, переконайтеся, що ви застосовуєте збалансовані SEO-стратегії, які будуть добре працювати для всіх необхідних вам пошукових систем.

smart-web.com.ua
Чомунебезпечно«заточувати»сайтвиключнопідGoogle
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
2 просмотра в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Происшествия
Сегодня, 17 января 2019 года, не вернулся из школы мальчик.- В районе 10:00 утра не явился на урок в 12 школе и до сих пор не вышел на связь. Семья проживает в жилом комплексе «Семейный», - рассказывает знакомая матери.Родители на данный момент в полиции дают описание пропавшего сына.Если Вы где-то видели пропавшего ребенка, просьба позвонить на 102.Справка: средняя школа 12 и жилой комплекс "Семейный" находятся по улице Максима Шимко (бывшая Карла Маркса)...
Культура
22 января в Виннице состоится кастинг на конкурс «Мисс Винница 2019». Участниками могут стать девушки в возрасте от 16 лет, которые не были, и не является замужем.Кастинг начнется в 18:30 по адресу: г. Винница, ул. Стрелецкая, 44, Городской дворец искусств «Заря».Кастинг проходит в два этапа:выход - в удобном для вас одежде;выход - в купальнике (на каблуках). Финалистки конкурса обязательно посещают репетиции три раза в неделю с 23.01.2019 по 3.03.2019 (ПН...
Происшествия
Пропавший 9 января нацгвардеец Ярослав Софиин, нашелся. Об этом в четверг, 17 января сообщает пресс-служба Западного территориального управления Нацгрвардии. "Военнослужащий не явился в военную часть якобы из-за конфликта с командованием и плохим отношением офицеров к личному составу. Все изложенные обвинения в адрес командования подразделения и военной части не соответствуют действительности, что признал и сам военнослужащий", - говорится в сообщении. Уто...
Происшествия
16 января, в 20:20 часов патрульные получили обращение информационного характера. Неравнодушный гражданин сообщил, что по улице Киевской двигался автомобиль Mitsubishi Lancer, который постоянно создавал аварийные ситуации и, возможно, был пьян. Полицейские разыскали водителя машины, которая сбила дерево и клумбу.Об этом сообщает патрульная полиция в Винницкой области.Инспекторы оперативно отреагировали и поехали в указанном направлении. По дороге они обнар...
Криминал
В Калиновском районе Винницкой области вечером 16 января задержали двух злоумышленников, совершивших разбойное нападение на 56-летнего местного предпринимателя. Об этом сообщили в ГУ ЧП в Винницкой области.Согласно информации правоохранителей, бизнесмена нападавшие ждали во дворе его же хозяйства. Когда тот подъехал на машине и вышел из нее, злоумышленники набросили ему на шею веревку и начали бить.Разбойники не сразу заметили, что в салоне автомобиля нахо...
Криминал
16 января полицейские на улице Киевской задержали 23-летнего винничанина, который в городе делал «закладки» с наркотиками.По словам начальника Киевского отделения полиции Валентина Мазура, парень распространял психотропные вещества на территории Винницы. Покупателей наркотических средств он искал через Интернет и в мобильном приложении «Telegram».У задержанного работники полиции изъяли 28 разноцветных свертков с наркотическими веществами, похожими на амфет...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Бизнес
В Винницкой области построят еще одну солнечную электростанцию. Павловский сельский совет заключил два договора аренды земли непригодной для сельскохозяйственного использования общей площадью 52 гектара с предприятиями, входящими в группу компаний Kness - одного из крупнейших производителей альтернативной электроэнергии в Украине.В 2019 году на этих земельных участках должно начаться строительство мощной солнечной электростанции.От реализации этого проекта...
Криминал
Камеры видеонаблюдения помогли в течение суток раскрыть «ночное» ограбление в Бершади. Местные правоохранители использовали записи для идентификации нападавших, которые ударом сзади по голове фактически «уложили» на снег свою жертву, после чего отобрали у нее драгоценности.  Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, ограбление произошло 14 января около 23.00. В это время 45-летняя жительница Бершади возвращалась домой из ночного клуба. З...