Вінницькі пенсіонери можуть залишитись без грошей?
Неузгодженість дій окремих посадовців призводить до тупикової ситуації з надходженнями до Пенсійного фонду. Наприклад, за словами начальника управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі Катерини Цонкової, один із заступників голови ОДА вимагає виконувати доручення губернатора про збільшення надходжень до Пенсійного фонду через легалізацію праці і заробітної плати, а інший, який опікується підприємцями, звинувачує за це у тиску на бізнес. Однак, це не єдина проблема Пенсійного фонду.
Сума пенсійних виплат в області збільшується, а надходження до Пенсійного Фонду зменшуються. Такий висновок зробили заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова разом з начальником управління ПФ України у Вінницькій області, проаналізувавши ситуацію. Так, у Барському районі за 4 місяці цього року були виплачено зарплат на суму 61 млн. грн., у той час як пенсійних виплат було здійснено на 76 млн грн.. У Бершадському районі ці показники становлять відповідно 71 та 88 млн грн.
Через підвищення розміру пенсій тепер щомісяця доводиться виплачувати пенсіонерам на 60 мільйонів гривень більше, ніж раніше і в той же час щомісяця збільшується кількість районів області, де сума виплачених пенсій перевищує суму надходжень до Пенсійного фонду. За такої тенденції в економіці невдовзі 518 тисячам пенсіонерів області платити буде нічим. На цьому наголосила Любов Спірідонова під час засідання колегії ОДА з питань наповнення бюджету у 1 півріччі 2012 року.
Додає головного болю працівникам Пенсійного фонду і юстиція: за рішеннями судів пенсіонерам області не виплачено 200 мільйонів гривень. Однак ще з жовтня минулого року ця сума зарахована Пенсійним фондом у доходи цих же пенсіонерів. Через це такі громадяни не можуть отримати інші соціальні виплати, зокрема субсидії на житлово-комунальні послуги, адже їхній дохід на папері не дозволяє їм це зробити.
- Необхідне прийняття Кабміном постанови, яка б регулювала це питання: поки немає фінансової можливості виконати рішення судів, не враховувати неотриманні кошти як доходи, - запропонувала заступник губернатора Любов Спірідонова.
Нагадаємо, що це питання піднімалось і в ході візиту на Вінниччину віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка. Тому колегія ОДА вирішила знову підняти його на рівні уряду.

Коментарі