
11:01, 26 жовтня 2012 р.
У Вінниці велодоріжки почнуть будувати, а не малюватимуть (ВІДЕО)
Фахівець з Голландії радить владі міста надалі розвивати велосипедний рух, зробити вулиці міста складно доступними для паркування автівок, а чиновникам, хоча б раз на тиждень, пересідати на байки
Протягом тижня городянам радив, як розвивати велосипедний рух у Вінниці, Роберт ван Гамерен - фахівець з Нідерландів, де велосипедів більше за людей.
В 15-мільйонній Голландії нараховується 20 мільйонів велосипедів і тільки три мільйони приватних авто. Велосипедом користуються 50% населення, громадським транспортом – 30%.
У розвиток велосипедної інфраструктури голландці почали інвестувати ще сорок років тому.
- Сьогодні, хоча практично кожна родина має авто, вона користується ним тільки за нагальних потреб, – каже Роберт ван Гамерен. - Наприклад, коли потрібно їхати на велику відстань чи перевозити вантаж. Ми не використовуємо авто у повсякденному житті. Це невигідно (автомобільні дороги побудовані таким чином, що потрібно їхати в об’їзд) і дорого. За паркування авто ми платимо в середньому п’ять євро на годину.
Вінниця, за його словами, теж має почати рух у відповідному напрямі.
- Не потрібно чекати, поки зміниться ментальність, потрібно починати і продовжувати працювати над вело проектами, - каже Роберт ван Гамерен. – Обладнуйте велодоріжки не тільки в житлових масивах, а й в районах. Робіть громадський простір менш доступним для паркування авто, облаштовуйте місця, де можна залишити велосипеди, зробіть велодоріжки доступними.
За його словами, у Вінниці дуже багато районів і їх потрібно з’єднати з центром. У першу чергу він радить почати цей процес зі Старого Міста, де відсутній електротранспорт і мало громадського транспорту.
За словами міського голови Володимира Гройсмана, до весни мерія спільно з Робертом ван Гамереном та іншими фахівцями розробить п’ятирічну програму розвитку велосипедного руху і передбачить для неї відповідне фінансування. Правда, про яку суму може йти мова – поки що не відомо.
- Але ми намагатимемось максимально виконувати її, - каже мер. – Ця програма передбачатиме в тому числі і будівництво велосипедних доріжок. Раніше у нас не було такого досвіду, тому ми вибрали середній варіант між нашими можливостями та необхідністю. Зараз ми будемо удосконалювати цей процес. Я не бачу жодного мінусу у розвитку велосипедного руху і згодом, ті хто захоче користуватися велосипедом, матиме певні переваги. Але для цього нам потрібно зробити дуже багато інфраструктурних змін.
Серед перших, велодоріжки «голландського» зразка можуть з’явитися на проспекті Коцюбинського після його реконструкції з побудовою трамвайної колії.
- Ми бачили одну з вулиць голландського міста, де присутній і трамвай, і інший громадський транспорт, і приватний. Так от вона вужча ніж проспект Коцюбинського, але там вистачає місця для усього, в тому числі і для велосипедних доріжок. – каже мер. – Тому на проспекті Коцюбинського запроектовані і будуть побудовані двосторонні велодоріжки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Міфи та правда про Коліївщину: що приховують історичні джерела?
Новини компаній
17:00
Вчора
17:19
16 березня
Оголошення
12:47, 14 березня
4
08:55, 14 березня
17
13:49, 12 березня
1
13:08, 14 березня
live comments feed...
Коментарі