• Главная
  • Вінницький аспірант ввімкнув лампочку від картоплі
14:34, 29 ноября 2012 г.

Вінницький аспірант ввімкнув лампочку від картоплі

У Вінниці навчилися видобувати електрику з картоплі. Звичайна цікавість аспіранта місцевого вишу захопила усю кафедру аграрного університету. Тепер там експериментують не лише з коренеплодами. Молоді науковці кажуть, альтернативну енергію можна видобувати також із овочів, фруктів і навіть кактуса, повідомляє 5 канал.

Аспірант аграрного університету Віталій Янович окрім основного фаху - механізація, захопився ще альтернативною енергетикою. Якось прочитав, як відомі італійські винахідники Луїджі Гальване та Алессандро Вольта експериментували над електричними явищами. Їхні досліди аспірант вирішив втілити на практиці. 

Науковець проджемонстрував своє дослідження - у картоплину встромив два дротики: мідний і залізний. Каже, за допомогою окислення металів утворюються два полюси - плюс і мінус. А відтак лампочка світиться.

Шматок картоплі виділяє енергію 1 вольт. Щоб засвітилася лампочка, потрібно 220 шматочків. Про масове застосування такої альтернативної енергії - не йдеться, кажуть у виші.

Але у фермерських господарствах винахід може найти використання.

А тим часом молодий науковець продовжує свої пошуки і запевняє: альтернативну електрику можна отримувати із соковитих плодів та овочів - яблук, груш, лимонів та навіть кактусів. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...