• Головна
  • У Віннниці розглядали можливість очищення питної води ультрафіолетом
12:02, 14 грудня 2012 р.

У Віннниці розглядали можливість очищення питної води ультрафіолетом

За інформацією прес-служби облради, вчора відбулися громадсько-депутатські слухання з приводу забезпечення населення якісною питною водою. Головував на засіданні голова облради Сергій Татусяк. Спеціально  запрошеним гостем був директор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім.А.В.Думанського НАН України Владислав Гончарук. Саме його розробка – водоочисне устаткування «Вега», основане на додатковій обробці води для пиття ультрафіолетовими променями, якому немає аналогів у світі, наразі розглядається обласною Радою як варіант покращення якості питної води для жителів Вінниччини.

Як зазначив Сергій Татусяк проблем у водопровідно-каналізаційному господарстві Вінничччини дуже багато. міста в області на 100% забезпечені централізованим водопостачанням, селища міського типу - на 86% (25 селищ). І тільки 69 сільських населених пунктів області (або всього 4,6%) мають водогони. Але й ці водогони знаходяться в неналежному стані, бо їм уже понад 40 років. Через неналежний стан мереж втрати води становлять близько 30%. Крім того, 33% води з водопроводу не відповідають санітарно-бактеріологічним нормам. Професор Гончарук зауважив, що вся водопроводна вода є непридатною для пиття. Людство вже 100 років хлорує воду, натомість замість користі люди отримали безліч важких генних захворювань. Треба знати, що хлор не зникає внаслідок кип’ячіння, а переходить у навіть більш небезпечну форму.

Він пропонує очищувати воду ультрафіолетовими променями. Для цього ним була розроблена установка «Вега», яку на сьогодні масово використовують у Києві, Борисполі, одинично – в інших населених пунктах. За словами академіка, пристрій пройшов усі необхідні випробовування та запатентований. Оброблена ним вода набуває найвищої якості для вживання і не має токсичного та мутагенного впливу на організм людини.

На Вінниччині таку генетично безпечну воду вже п’ють жителі Хмільника, Козятина та Калинівки, де бювети з очищеною водою були встановлені як пілотні коштом спонсорів.

– Жителі цих міст задоволені якістю води зі встановлених бюветів. Ми будемо поширювати цю інформацію, цей досвід в інших районах. Тобто, ми тільки на організаційній стадії роботи, і це не означає, що завтра вже почнемо ставити бювети у всіх населених пунктах. Потрібні вони чи ні – будуть вирішувати жителі, – прокоментував позицію обласної Ради С.Татусяк.

Він додав, що паралельно обласна Рада впроваджуватиме свої методи підвищення якості питної води в регіоні. Це, зокрема, виконання заходів діючої програми «Питна вода» на 2012-2020 роки та відновлення обласного конкурсу з очищення та благоустрою громадських колодязів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...