Безкоштовна земля під будинок у Вінниці дуже дорога (ВІДЕО)

Десять соток землі безкоштовно кожному жителю міста під будівництво будинку обіцяє наше українське законодавство. Але, як показує практика, у Вінниці свій шматок землі отримати можна тільки теоретично. Практично - вільної землі немає.

 Взяти собі нишком шматочок землі і побудувати на ній будинок - найпоширеніша схема, яка діє досі. Головне, щоб сусіди були зговірливими. Оформити офіційно таке будівництво, щоб продати - складно і дорого, але житло ніхто не відніме і не знесе.

Закон дає можливість

- Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, кожний громадянин України має право на безкоштовне отримання у власність десяти соток землі під будівництво будинку. Але це тільки право, а хто і як його реалізує, це залежить від кожного, - говорить юрист Оксана Кукуть. - У когось виходить його реалізувати, у когось ні. Звичайно, можна звернутися із заявою з приводу певної ділянки землі, але не факт, що ця ділянка вільна. В Україні в цілому і у Вінниці зокрема недостатньо землі, щоб кожному забезпечити реалізацію такого права. Розумніше було б передбачати в законодавстві право на приватизацію тих земельних ділянок, на яких на момент прийняття законодавчого акту побудовані житлові будинки і їм виділялася в установленому порядку земля, так як це передбачено для приватизації квартир. А така норма, яка діє на даний момент, може породжувати зловживання.

Право на отримання десяти соток підтвердили в міському департаменті архітектури, містобудування та кадастру. Але просто так ніхто місто не розпайовує і не роздає.

- Головна помилка у свідомості, що ця норма Кодексу спрямована на те, щоб той, у кого є будинок в місті, міг приватизувати земельну ділянку біля нього і під ним, - говорить начальник департаменту архітектури, містобудування та кадастру Максим Мартинюк. - Радянська система просто не припускала наявності приватної власності, а тому вони залишалися у власності держави. Така філософія закладалася спочатку в норми Кодексу, але зараз це сприймається, як розпаювання земель міста: «Я ось громадянин, є Закон, дайте моїх десять соток». Такого бути не може, хоча б чисто арифметично.

Землі вільної немає, але можна пошукати

- Зараз у списку охочих отримати землю під будівництво (це не черга) - чотири тисячі людей. Якщо помножити тільки цю цифру на десять соток, то вже отримаємо 400 гектарів. А загальна площа міста - 6800 гектарів разом з дорогами, проїздами, водними об'єктами. Житлової площі разом з приватними будинками і багатоповерхівками - десь 25 відсотків загальної площі міста. Тобто, можу вам з усією відповідальністю заявити, що вільних територій в такій кількості в місті не залишилося. Останній раз ми знайшли вільну ділянку в 2009 році на виїзді на Луку-Мелешківська на вулиці Івана Федорова. Її роздали тридцяти багатодітним сім'ям під будівництво.

Щомісяця сесія міськради вирішує близько 200 земельних питань по громадянах. Але в основному, це люди, які оформляють землю під своїми будинками і біля них. За інформацією управління архітектури, тільки десять вінничан у цьому році зуміли знайти вільну ділянку і оформити її «з нуля».

- Зараз якщо якісь вільні або умовно вільні ділянки передаються комусь у власність, ці люди знайшли землю самостійно. Перевірили її у нас. Вона виявилася вільною, - говорить Максим Мартинюк.

Де можна знайти вільну землю?

За порадою начальника департаменту архітектури, вільну землю можна пошукати в приватному секторі - на П'ятничанах, Старому Місті, на Бучми та інших районах міста. Не варто спокушатися на ділянки, що здаються вільними біля нових будівель приблизно десятирічної давності. Швидше за все, виявиться, що у них вже є власник. Під час керування містом Дмитра Дворкіса, багато хто отримав землю під будівництво, але будинки так і не побудували. Господарі землі чекають слушної нагоди, щоб продати її дорожче. Шукати вільні ділянки начальник радить між старими будівлями.

- Якщо вам так пощастило, і ви знайшли вільну ділянку - цю землю ви без проблем можете оформити, і вона буде вашою. Наприклад, живе хтось у приватному секторі, а біля нього якась вільна ділянка, можливо завалена сміттям. Хтось вважає це нормою, а інші цікавляться, можливо, це вільна земля. Таким чином, їх знаходять. І якщо не використали своє право на безоплатну приватизацію, то можуть її приватизувати і ніяких проблем з цим не буде, - говорить Максим Мартинюк.

Як перевірити на «вільність»?

Щоб перевірити землю на наявність або відсутність власника, достатньо написати запит в департамент архітектури, містобудування та кадастру і додати до нього роздруківку з Google Maps.

- У складі департаменту є служба кадастру, яка веде облік земель, будівель, інженерних мереж та доріг. Їм потрібно написати запит: «Поруч зі мною є земельна ділянка, прошу повідомити мене про те, чи належить вона комусь на праві власності». Піднімаючи і аналізуючи архівні документи, ми даємо відповідь. Варіантів може бути декілька, починаючи з того, що земля повністю вільна і закінчуючи тим, що вона повністю оформлена. Є ряд проміжних етапів. Наприклад, перше рішення про передачу землі винесли, а далі громадянин нічого не зробив. Тим не менше таке рішення існує і ніхто його не відміняв. Таку землю ми нікому передати не можемо. Таким чином багато земель пустує, утворюються стихійні сміттєзвалища. Це погана тенденція. Для міста потрібно, щоб уся земля мала своїх власників.

Якщо раптом пощастило отримати позитивну відповідь від департаменту архітектури, тут обіцяють, що земля дуже скоро буде вашою! Належить тільки подати заяву в міськвиконком, отримати дозвіл сесії, департаменту архітектури, земельного кадастру і ву-аля - будуйтеся на здоров'я.

Як насправді ділять Вінницю?

Людина, яка десять років пропрацювала в земельному кадастрі, зі зрозумілих причин назвалася Містером Ікс, але розповісти журналістам про схему розподілу землі погодилась. Адже і самому за час роботи «халявної» землі не дісталося.

- Земля - ??це колосальні гроші і ніхто її нікому безкоштовно, зрозуміло, не роздає. Зараз вартість сотки землі в залежності від району міста починається від трьох тисяч доларів. Найпоширеніша схема для середньостатистичних вінничан - подав заявку і отримав відповідь, що на цю землю вже хтось претендує. Насправді, якщо земля виявилася вільною, заявку на неї оформляють заднім числом для того, хто краще зуміє переконати. Це дуже дорого! Насправді вінницьку землю вже давно поділили, у деяких ділянок виявлялося навіть по два власника за документами. Рішення по таких спірних питаннях приймав суд. Законним власником у кінцевому результаті виявлявся той, хто краще зумів переконати суд. І це теж було дуже дорого!

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
248 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
26 сентября группой пиротехнических работ аварийно-спасательного отряда специального назначения ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области уничтожено артиллерийский снаряд АС-88 времен Второй мировой войны. Взрывоопасный предмет накануне было обнаружено школьником вблизи поселка Вапнярка Томашпольского района. Снаряд находился на расстоянии 400 м от автодороги Тульчин-Вапнярка, возле пруда. Место ЧП было ограждено и находилось под охраной сотрудников полиции до п...
Общество
Прокуратура Винницкой области провела проверку соблюдения прав заключенных на медицинское обеспечение (предусмотренных ст. 116 КВН Украины) в ГУ " Винницкое учреждение исполнения наказаний № 1".Установлено, что в течение около двух с половиной месяцев медперсоналом учреждения не было организовано консультирование одного из больных, осужденного к пожизненному лишению свободы, врачом неврологом.По результатам рассмотрения указания прокуратуры Винницкой облас...
Новости компаний
Громкий смех переходящий в неудержимый хохот, именно так проходит игра в рулетку с конфетами Jelly Belly. Конфеты появившиеся на свет благодаря одному эпизоду из фильма про Гарри Поттера? в котором упоминаются конфеты с разнообразными вкусами, даже со вкусом требухи и "козявки из носа". Почти моментально после своего появления конфеты с непредсказуемыми вкусами Jelly Belly покорили весь мир. Одной из причин такой популярности Jelly Belly стала подача конфе...
Общество
Двух малолетних детей работники социальных служб забрали у пьяной женщины. 24 сентября работники социальной службы забрали у пьяной 26-летней женщины двух детей - сестер в возрасте 5 и 9 лет. Произошло это в Гайсинском районе в селе Сокильци . - Дети находились в помещении в антисанитарных условиях, неухоженные, голодные, одетые не по погоде, а их пьяная мать спала. Во время обследование в крови женщины обнаружили 2,5 промилле алкоголя, - говорится в сообщ...
Происшествия
На улице Гонты прохожие заметили мальчика возрастом около 3-х лет без присмотра взрослых Как сообщили в ГУНП уВинницький области, 24 сентября в 12:40 поступило сообщение от прохожей по улице Гонты малолетний мальчик возрастом около 3-х лет гуляет без присмотра взрослых. Прибыв на место происшествия, патрульные пообщались с заявительницей. Потом взяли ребенка на борт служебного автомобиля и начали отрабатывать прилегающую территорию, – пишет “Vinmedia.com.u...
Происшествия
Инцидент произошел несколькими неделями ранее. Тогда в Виннице на улице Пирогова, 146 неизвестный едва не убил женщину. На крики даже не реагировали соседи. О вопиющем случае женщина написала на своей странице в социальной сети. По словам женщины известно, что мужчина гнался за ней от двора дома, а когда догнал - начал бить по голове бутылкой. Несколько раз женщина смогла вырваться, но все же он ее догонял. Больше всего потерпевшую удивило то, что ее крики...
Происшествия
Сегодня, 26 сентября, в Винницкой области огонь уничтожил частный дом. Около 6 утра в Службу спасения поступило сообщение о возгорании дома в селе Терновка Крыжопольского района. На место происшествия были направлены спасатели. По прибытию на место происшествия бойцы ГСЧС установили, что горит дом на площади 80 кв.м. В 2:59 пожар локализовали, а в 3:16 ликвидировали. Огонь уничтожил домашние вещи, холодильник, диван, кресло, отделка стен и потолка жилых ко...
Происшествия
По результатам служебного расследования Минобороны, прошлогоднюю диверсию на 48-м арсенале ВСУ под Калиновкой Винницкой области совершили незаконные вооруженные формированиями или диверсионно-разведывательные группы вооруженных сил другого государства. Об этом говорится в материалах судебного дела, опубликованном в Едином государственном реестре судебных решений.
Криминал
Винницким отделом полиции Главного управления Национальной полиции в Винницкой области устанавливается личность женщины, которую подозревают в совершении кражи. Граждане, которые владеют какой-либо информацией, которая поможет установить личность разыскиваемого, просьба сообщить в полицию по телефонам (063) 1073113, (093) 6120302 или 102. Конфиденциальность гарантирована.