Безкоштовна земля під будинок у Вінниці дуже дорога (ВІДЕО)

Десять соток землі безкоштовно кожному жителю міста під будівництво будинку обіцяє наше українське законодавство. Але, як показує практика, у Вінниці свій шматок землі отримати можна тільки теоретично. Практично - вільної землі немає.

 Взяти собі нишком шматочок землі і побудувати на ній будинок - найпоширеніша схема, яка діє досі. Головне, щоб сусіди були зговірливими. Оформити офіційно таке будівництво, щоб продати - складно і дорого, але житло ніхто не відніме і не знесе.

Закон дає можливість

- Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України, кожний громадянин України має право на безкоштовне отримання у власність десяти соток землі під будівництво будинку. Але це тільки право, а хто і як його реалізує, це залежить від кожного, - говорить юрист Оксана Кукуть. - У когось виходить його реалізувати, у когось ні. Звичайно, можна звернутися із заявою з приводу певної ділянки землі, але не факт, що ця ділянка вільна. В Україні в цілому і у Вінниці зокрема недостатньо землі, щоб кожному забезпечити реалізацію такого права. Розумніше було б передбачати в законодавстві право на приватизацію тих земельних ділянок, на яких на момент прийняття законодавчого акту побудовані житлові будинки і їм виділялася в установленому порядку земля, так як це передбачено для приватизації квартир. А така норма, яка діє на даний момент, може породжувати зловживання.

Право на отримання десяти соток підтвердили в міському департаменті архітектури, містобудування та кадастру. Але просто так ніхто місто не розпайовує і не роздає.

- Головна помилка у свідомості, що ця норма Кодексу спрямована на те, щоб той, у кого є будинок в місті, міг приватизувати земельну ділянку біля нього і під ним, - говорить начальник департаменту архітектури, містобудування та кадастру Максим Мартинюк. - Радянська система просто не припускала наявності приватної власності, а тому вони залишалися у власності держави. Така філософія закладалася спочатку в норми Кодексу, але зараз це сприймається, як розпаювання земель міста: «Я ось громадянин, є Закон, дайте моїх десять соток». Такого бути не може, хоча б чисто арифметично.

Землі вільної немає, але можна пошукати

- Зараз у списку охочих отримати землю під будівництво (це не черга) - чотири тисячі людей. Якщо помножити тільки цю цифру на десять соток, то вже отримаємо 400 гектарів. А загальна площа міста - 6800 гектарів разом з дорогами, проїздами, водними об'єктами. Житлової площі разом з приватними будинками і багатоповерхівками - десь 25 відсотків загальної площі міста. Тобто, можу вам з усією відповідальністю заявити, що вільних територій в такій кількості в місті не залишилося. Останній раз ми знайшли вільну ділянку в 2009 році на виїзді на Луку-Мелешківська на вулиці Івана Федорова. Її роздали тридцяти багатодітним сім'ям під будівництво.

Щомісяця сесія міськради вирішує близько 200 земельних питань по громадянах. Але в основному, це люди, які оформляють землю під своїми будинками і біля них. За інформацією управління архітектури, тільки десять вінничан у цьому році зуміли знайти вільну ділянку і оформити її «з нуля».

- Зараз якщо якісь вільні або умовно вільні ділянки передаються комусь у власність, ці люди знайшли землю самостійно. Перевірили її у нас. Вона виявилася вільною, - говорить Максим Мартинюк.

Де можна знайти вільну землю?

За порадою начальника департаменту архітектури, вільну землю можна пошукати в приватному секторі - на П'ятничанах, Старому Місті, на Бучми та інших районах міста. Не варто спокушатися на ділянки, що здаються вільними біля нових будівель приблизно десятирічної давності. Швидше за все, виявиться, що у них вже є власник. Під час керування містом Дмитра Дворкіса, багато хто отримав землю під будівництво, але будинки так і не побудували. Господарі землі чекають слушної нагоди, щоб продати її дорожче. Шукати вільні ділянки начальник радить між старими будівлями.

- Якщо вам так пощастило, і ви знайшли вільну ділянку - цю землю ви без проблем можете оформити, і вона буде вашою. Наприклад, живе хтось у приватному секторі, а біля нього якась вільна ділянка, можливо завалена сміттям. Хтось вважає це нормою, а інші цікавляться, можливо, це вільна земля. Таким чином, їх знаходять. І якщо не використали своє право на безоплатну приватизацію, то можуть її приватизувати і ніяких проблем з цим не буде, - говорить Максим Мартинюк.

Як перевірити на «вільність»?

Щоб перевірити землю на наявність або відсутність власника, достатньо написати запит в департамент архітектури, містобудування та кадастру і додати до нього роздруківку з Google Maps.

- У складі департаменту є служба кадастру, яка веде облік земель, будівель, інженерних мереж та доріг. Їм потрібно написати запит: «Поруч зі мною є земельна ділянка, прошу повідомити мене про те, чи належить вона комусь на праві власності». Піднімаючи і аналізуючи архівні документи, ми даємо відповідь. Варіантів може бути декілька, починаючи з того, що земля повністю вільна і закінчуючи тим, що вона повністю оформлена. Є ряд проміжних етапів. Наприклад, перше рішення про передачу землі винесли, а далі громадянин нічого не зробив. Тим не менше таке рішення існує і ніхто його не відміняв. Таку землю ми нікому передати не можемо. Таким чином багато земель пустує, утворюються стихійні сміттєзвалища. Це погана тенденція. Для міста потрібно, щоб уся земля мала своїх власників.

Якщо раптом пощастило отримати позитивну відповідь від департаменту архітектури, тут обіцяють, що земля дуже скоро буде вашою! Належить тільки подати заяву в міськвиконком, отримати дозвіл сесії, департаменту архітектури, земельного кадастру і ву-аля - будуйтеся на здоров'я.

Як насправді ділять Вінницю?

Людина, яка десять років пропрацювала в земельному кадастрі, зі зрозумілих причин назвалася Містером Ікс, але розповісти журналістам про схему розподілу землі погодилась. Адже і самому за час роботи «халявної» землі не дісталося.

- Земля - ??це колосальні гроші і ніхто її нікому безкоштовно, зрозуміло, не роздає. Зараз вартість сотки землі в залежності від району міста починається від трьох тисяч доларів. Найпоширеніша схема для середньостатистичних вінничан - подав заявку і отримав відповідь, що на цю землю вже хтось претендує. Насправді, якщо земля виявилася вільною, заявку на неї оформляють заднім числом для того, хто краще зуміє переконати. Це дуже дорого! Насправді вінницьку землю вже давно поділили, у деяких ділянок виявлялося навіть по два власника за документами. Рішення по таких спірних питаннях приймав суд. Законним власником у кінцевому результаті виявлявся той, хто краще зумів переконати суд. І це теж було дуже дорого!

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
248 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
22 января в День 100-летия Соборности Украины в Виннице под Башней на площади Европейской 500 студентов и учащихся города приняли участие в флешмобе «Единая страна». На площади винничане создали «живое» слово «Соборность» и развернули огромный государственный флаг Украины и спели Гимн ... Слава Украине!
Общество
Сегодня, 22 января, в Виннице трамвай сошел с рельсов. Происшествие случилось около 13 часов на остановке общественного транспорта "Студенческая". Как рассказал  начальник службы эксплуатации "ВТК" Николай Заверюха, сейчас устанавливают причины произошедшего. Одной из основных версий является попадание на рельсы постороннего предмета.В результате происшествия образовалась небольшая задержка общественного транспорта в направлении центра города. Для урегулир...
Общество
В городе Бершадь в Винницкой области священник Московского патриархата не позволил дочери украинского военного стать крестной матерью для новорожденного ребенка. Он выгнал девушку из храма из-за того, что она молилась на украинском языке и была крещена в Украинской греко-католической церкви. Соответствующее видео опубликовала Оксана Лебедь в Facebook. Бершадские хамы Московского патриархата выгнали из храма девушку за то, что она верующая Украинской греко-...
Происшествия
Инцидент произошел на птицефабрике «Винницкий бройлер» ПрАТ «Мироновский хлебопродукт» в г. Ладыжине. 18 января погиб работник. Об этом сообщает управление Труда в Винницкой области. 21-летний машинист занимался разгрузкой цемента с пневмовагона в автоцементовоз. Молодой человек залез на цистерну и упал. Скончался он от травмы головы. Также, была создана комиссия для расследования обстоятельств данного происшествия.
Общество
Сегодня в Виннице ремонтная бригада сети водопровода будет выполнять работы по ликвидации утечки по таким адресам:  по ул. Келецька, 136 на сети водопровода диаметром 300 мм. На время выполнения ремонтных работ будут отключены от водоснабжения дома под номерами 122, 124,126,126а, 128,128а, 130,132,134,136 по ул. Келецька, дома под номерами 14,16,16а, 18,20,20а по ул. М. Ващука, Школы № 34 и 35, детсад №67- по ул. Кн. Кориатовичей 100,104 на сети водопровод...
Общество
Накануне праздника Крещения и в воскресенье после праздника к Православной Церкви Украины присоединились шесть религиозных общин Винницкой области.16 января за поместную Церковь проголосовала община Покровского храма с. Малые Крушлинцы Винницкого района.17 января православные жители с. Сосонка Винницкого района также сделали свой выбор в пользу ПЦУ.19 января был назначен новый настоятель в приход святого апостола Иоанна Богослова с. Бохоники того же Винниц...
Общество
22 января в муниципальных автобусах Винницы появились наклейки с QR-кодом, которые позволяют пассажирам платить за проезд, не используя наличные. Впоследствии такие же коды будут в салонах трамваев и троллейбусов, в каждом по три штуки.Наклейки размещены при входе в автобус, потому рассчитаться телефоном сложно.«Я еще на остановке открыла приложение Privat24, выбрала рубрику« Транспорт »и« Оплата проезда ». Когда зашла в автобус, пришлось сразу же двигатьс...
Общество
Сегодня 22-й день года по григорианскому календарю – до окончания года осталось 343 дня. Именинники – Евстрат, Петр, Филипп, Полиект. В Украине праздник – День Соборности. 22 января 1919 года на Софийской площади в Киеве было торжественно объявлено об объединении Западно-Украинской Народной Республики и УНР в единое государство. Какой православный праздник отмечают украинцы 22 января 2019 года. Кроме этого, мы рассказываем о самых интересных и важных событ...
Общество
Винничане поделились мемами известного когда-то полотна Владимира Серова "Ходоки у Ленина" . Среди ходоков на картине появился Владимир Путин. "Очень уважаю качественный фотошоп, потому что для хорошего "шоперства" нужно быть настоящим художником и инженером. Ну и юмористом", - говорится в заметке винничанина Виктора Байрака, который поделился мемом.В комментариях к сообщению появилось еще несколько интересных интерпретаций "ходоков".