• Головна
  • На Вінничині завод ріжуть, а зарплату «зажали»
13:02, 5 лютого 2013 р.

На Вінничині завод ріжуть, а зарплату «зажали»

Голова Вінницької  обласної організації Всеукраїнської незалежної профспілки "Трудящі" Ігор Попенко на сторінці у мережі facebook розповів, як власники Уладівського цукрового заводу (Літинський район, Вінницька область), за бездіяльності влади, порушують права працівників, не виплачуючи зарплату.

 «Влада на зустрічі з громадою 25-го січня. кивала у бік власника, а власник сьогодні киває у бік влади. Потрібно збирати усіх їх разом, там і визначимось у кого вимагатимемо борг із заробітної плати».

«Якщо у п’ятницю 08.02.2013 року зустріч не відбудеться, одразу блокуємо завод і не даємо вивозити металобрухт, поки з нами не розрахуються, зволікати час більше не дамо, настав час вживати конкретних дій». 

 Такі тривожні розмови останнім часом точаться в селі Уладівка Літинського району. Вони і стали продовженням наступних подій.

 У п’ятницю 2-го лютого жителі села заблокували виїзд із цукрового заводу автомашин з металобрухтом. Через 30 хвилин власник заводу вже телефонував до голови Уладівської сільської ради Грогуля Миколи Івановича та просив терміново організувати зустріч із громадою села на понеділок 4-го лютого о 10-й годині ранку. Ця зустріч відбулась. 

Власник заводу назвався Георгієм Івановичем, а підприємство своє - «Поділляпромресурс». На початку зустрічі він зазначив, що є одноосібним власником заводу й депутат обласної ради С.Чорноокий, якому селяни закидали організацію порізки заводу, не має до заводу жодного відношення, а приїздив до с.Уладівки на збори й на прийом до голови Літинської РДА просто на його особисте прохання.

 Потім голова сільської ради перед усіма присутніми уладівчанами передав власнику пакет документів на оформлення в оренду земель заводу. І при цьому наголосив, що кошти за оренду землі, на якій знаходиться завод, вже не сплачуються з 2005 року, і якщо новий власник придбав цукровий завод ще чотири місяці тому, то його особистий борг уже складає майже 100 тисяч гривень.

 Наступна больова точка - водонапірна башта та водогін. Новий власник повідомив людям, що готовий передати все на баланс сільської ради. Але, за умови, що громада села не буде скаржитись та вимагати з нього борг із заробітної плати. Дослівно це прозвучало так: «Хотите передам, хотите вырежу!»

 Найгарячіша суперечка точилась із приводу боргу із заробітної плати. Власник заводу Георгій Іванович запевняв усіх, що «по закону ни он, ни завод никому ничего не должен!». Проте він готовий, і це його добра воля, виплатити матеріальну допомогу колишнім працівникам заводу у розмірі 20-ти відсотків від реального боргу. На що громада, і це цілком логічно, не погодилась. Георгій Іванович ніяк не міг зрозуміти, чому вимагають саме із нього борги попередників. 

 Дослівно: «Пускай администрация вам и выплачивает!», «Воюйте с администрацией за свою заработную плату, причем здесь я!», «Если я отдам вам зарплату, то прийдут другие и будут просить дай нам, дай всем!»,  «Вы пишите по инстанциям, а они начинают меня дергать и раздевать!?!», «Хотите воевать – воюйте, но такие деньги, 400 тысяч я не отдам, я также буду воевать!», «У меня нету таких прибыльных денег с этого завода.», «Берите эти 20 процентов помощи, или я потрачу их на войну с вами и буду с каждым судиться!».

 Виходить, Георгій Іванович дав чітко зрозуміти, що оплачувати борги із заробітної плати він не буде, бо вони не його, а чужі? Проте наприкінці зібрання вже мову вів не про 20, а про можливі 50 відсотків матеріальної допомоги.

 Не дійшовши згоди, громада та новий власник вирішили дочекатись п’ятниці 8-го лютого, на яку призначена чергова зустріч із представниками влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...