• Головна
  • Тугіше нікуди: страхові компанії відмовляються від туроператорів
Реклама
14:57, 28 червня 2020 р.

Тугіше нікуди: страхові компанії відмовляються від туроператорів

Реклама

Давня проблема туроператорів, пов'язана з небажанням страховиків давати або пролонгувати фінансові гарантії, помітно загострилася. Кількість страховиків, готових брати на себе ризики туроператорів, рекордно зменшилася. За словами експертів, питання фінансових гарантій вимагають нових рішень.

Більше новин читайте в розділі «Новини Києва» на порталі Хрещатик!

Криза в туристичної галузі, викликаний пандемією коронавируса, привів до масових відмов страховиків продовжувати договори страхування відповідальності туроператорів в зв'язку з підвищенням ризиків. За даними Українського союзу страховиків (ВСС), з 45 страхових організацій - членів УСР в тому чи іншому вигляді працювати з туроператорами по страхуванню відповідальності готові не більше 10 компаній, і лише близько трьох з них - без обмежень.

Особливо складно доводиться невеликим регіональним і нішевим туроператорам.

За словами виконавчого директора АТОР Тараса Швичко, проблема відмови страховиків продовжувати гарантії туроператорам гостро постала ще в березні. Тоді ж АТОР офіційно звернулася до уряду з проханням вжити заходів підтримки, що стимулюють страхові компанії не відмовлятися від забезпечення фінансової відповідальності туроператорів.

«Необхідно вживати заходів і вирішувати питання з відмовами гравців страхувати туризм на державному рівні. Питання наявності фингарантий - це питання легальності роботи туроператорів. Важливе це питання і для кінцевого споживача. Поки діяльність туроператорів на виїзних напрямках заморожена, але після відновлення міжнародного туризму їм необхідно буде виконувати зобов'язання перед клієнтами по перенесеним турам. І в разі якщо туроператор по причині відмови страховика продовжувати фингарантии припинить діяльність, туристам буде складно розраховувати на страхові виплати », - розповів «Хрещатику» Тарас Швичко.

Експерт нагадала, що є і альтернативні страхування варіанти финобеспечения - ФПО (фонд персональної відповідальності) і банківська гарантія.

«При цьому вирішити питання финобеспечения через банки на практиці практично неможливо через відсутність відповідних продуктів в більшості кредитних організацій», - уточнив Тарас.

Поки ж страхові компанії змушені мінімізувати збитки, а це для багатьох означає відмову від співпраці з турбизнесом.

Більше цікавого вас чекає за посиланням https://khreschatyk.news/.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...