• Головна
  • За стихійну торгівлю у Вінниці можуть оштрафувати до 1340 гривень
15:02, 12 березня 2013 р.

За стихійну торгівлю у Вінниці можуть оштрафувати до 1340 гривень

Боротьба зі стихійною торгівлею у Вінниці продовжується. За торгівлю у невстановлених місцях порушники можуть заплатити від 340 до 1340 гривень штрафу, тому торгувати власноруч виготовленою продукцією громадян запрошують на ринки міста, котрі на сьогодні можуть прийняти більше 400 людей.

Осередки стихійної торгівлі у Вінниці час-від-часу, особливо  з настанням весни, з’являються неподалік від зупинок громадського транспорту та міських ринків – біля магазину «Гроно» по проспекту Коцюбинського, на площі Героїв Сталінграду перед залізничним вокзалом, на тролейбусній зупинці біля ринку «Урожай», біля ринку «Супутник» та ін.

Ще до настання тепла, із середини лютого, з працівників департаменту адміністративних послуг, Інспекції по контролю за благоустроєм та санітарним станом міста, міліції та санстанції було створено робочу групу, яка щоденно проводить роз’яснювальну роботу з людьми, котрі здійснюють торгівлю в невстановлених місцях.

Поки що складено тільки два адміністративних протоколи на злісних порушників (при першому випадку здійснення такої торгівлі людині дається попередження). Однак в подальшому накладатимуться і штрафні санкції. Згідно статті 160 Адміністративного кодексу України працівники міліцію можуть здійснювати вилучення товару та складати протоколи на порушників, а суд може призначити штраф від 340 до 1340 грн.

Ведеться робота і з підприємцями, які мають торговельні заклади поряд з місцями, де здійснюється торгівля з землі. Власники розміщують на магазинах камери зовнішнього відеоспостереження, що дає можливість міліції не тільки контролювати ситуацію зі стихійною торгівлею, але й в цілому покращувати ситуацію по забезпеченню громадського правопорядку.

Ринки міста на сьогоднішній день можуть прийняти всіх охочих, хто бажає здійснювати торгівлю сільськогосподарською та власноруч вирощеною продукцією в цивілізованих умовах, за спеціально облаштованими прилавками. Міська влада зобов’язала власників усіх ринків виділяти місця для таких торгівців. Так, наприклад, ринок «МаКі» може розмітити 90 селян, Центральний ринок – 140, ринок «Урожай» – 49. А загалом міські ринки можуть розмістити більше 400 торгуючих.

– Купуючи товар з землі без документів, які засвідчують його якість та безпечність, вінничани ризикують власним здоров’ям, – зазначає директор департаменту адміністративних послуг Сергій Кудлаєнко. – До того ж у місцях стихійної торгівлі часто продають не продукцію власного виробництва, а перекуплену продукцію не кращої якості, з якою на ринок просто не допустять.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...