Янукович створює власну гвардію. Її аналог - опричники Івана Грозного

Міністерство доходів та зборів до цих пір остаточно не створено. Один з головних каменів спотикання - хто отримає під свій контроль фінансову міліцію. Так поки що умовно називають майбутню службу розслідування економічних злочинів, пише Андрій Вишинський, для ЕП.

В даний час подібні функції мають Міністерство внутрішніх справ (ВБЕЗ) і Державна податкова служба (податкова міліція). Також зовсім недавно подібну функцію вилучили з переліку видів діяльності Служби безпеки України.

В інтерв´ю "Економічній правді" голова податково-митного комітету Верховної Ради Віталій Хомутиннік назвав три варіанти підпорядкування фінансової міліції. Всі три відпрацьовуються в парламенті.

"Перший - статус-кво. Там (в МВС) - ВБЕЗ, тут (у Міндоходов) - податкова міліція. Інше питання, у якому статусі податкова міліція, тому як три зама у Клименко-міністра (Олександра, глави Міндоходов - ЕП) вже є. Відповідно, податкова міліція може існувати лише у форматі департаменту в міністерстві.

Другий варіант - фінансову міліцію або поліцію - як там її назвуть - виводять в окрему, незалежну структуру.

Третій варіант - усі повноваження і функції стікаються в якесь одне відомство - Міндоходов або ж МВС".

І ось, як стало відомо ЕП, в уряді проходить розгляд законопроекту "Про Службу фінансових розслідувань України (фінансової поліції)".

Ким саме був підготовлений законопроект, до кінця незрозуміло. Найбільш імовірна версія, що документ писався одним з силовиків, близьких до "Сім´ї" і який має відношення до податкової поліції.

Зміст документа припускає другий варіант, названий Хомутинніком. А саме, створення окремого силового економічного відомства.

Лише на словах планується створити фінансову поліцію. Насправді, це буде мегамонстр.

Нову структуру планується створити на базі підрозділів:

- Податкової міліції Податкової;

- Боротьби з економічною злочинністю МВС;

- Боротьби з організованою злочинністю МВС;

- Контррозвідувального захисту економіки СБУ;

- Боротьби з контрабандою Митниці;

- Державної фінансової інспекції (колишнє КРУ).

Яке відношення має до питань фінансової злочинності, наприклад, УБОЗ, абсолютно незрозуміло. Можна тільки уявити собі, як саме бойовий підрозділ МВС буде виконувати нинішні функції Держфінінспекції (зокрема, фінансовим контролем за держзакупівлями, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах, дотриманням законодавства у бюджетному процесі).

Оскільки діяльність Держфінінспекції не має нічого спільного з правоохоронною. Діяльність Держфінінспекції - це аналіз плюс контроль (у рамках проведених перевірок), тут пістолети ні до чого. Не виключено, що після створення мегамонстра в хід підуть такі звичні "убозівцям" методи, як стеження і допити. Вислів "маски-шоу" набуде нового зловісного сенсу.

Зауважимо, що обмеження, пов´язані з контрольно-силовими діями, які сьогодні містяться в Податковому і Митному кодексах, в Законі "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" та навіть у Законі "Про міліцію", на новий орган передбачається не поширювати. Ні по тривалості, ні по частоті контрольних заходів, ні навіть по колу контрольованих питань. Зате вони хочуть мати можливість:

- Перевіряти у громадян документи, що посвідчують особу, а також інші документи;

- Затримувати і тримати у спеціально відведених для цього приміщеннях осіб, підозрюваних у вчиненні злочину;

- Входити безперешкодно в будь-який час доби:

а) на територію і в приміщення підприємств, установ та організацій;

б) на земельні ділянки, в жилі та інші приміщення громадян при переслідуванні злочинця або припинення злочину, що загрожує життю мешканців;

- Проводити перевірки по фактах порушення законодавства;

- Користуватися безплатно засобами зв´язку, що належать підприємствам, установам і організаціям;

- Користуватися безплатно засобами масової інформації з метою встановлення обставин злочинів та осіб, які їх вчинили;

- Зберігати носити і застосовувати спеціальні засоби та зброю;

- Здійснювати державний фінансовий контроль шляхом проведення інспектування у формі планових та позапланових ревізій певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, а також державного фінансового аудиту та перевірки держзакупівель;

- Перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення процедур закупівель;

- Проводити на підприємствах, в установах та організаціях зустрічні звірки з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для визначення їх реальності та повноти відображення в обліку;

- Зупиняти бюджетні асигнування, зупиняти операції з бюджетними коштами, а також застосовувати та ініціювати застосування інших заходів впливу у разі виявлення порушень законодавства;

- Накладати адміністративні стягнення.

Зауважимо, що апетити авторів законопроекту припускають поширення можливостей "фінансових поліцейських" далеко за межі фінансового контролю. У всякому разі, перевірку документів громадян, узаконене вламування в будинки і квартири та інші подібні речі складно співвіднести з фінансовим контролем.

Не додає радості той факт, що регулювання діяльності структури пропонується віддати самим "фінансовим міліціонерам". Примітно, що підкорятися новоявлена поліція буде безпосередньо Президенту Віктору Януковичу.

Чи підготовлений даний законопроект без відома президента? Може бути, хоча навряд чи.

Таким чином, президент отримає особисту гвардію. Особливості правління Януковича в останні три роки такі, що напевно в разі необхідності силовики будуть атакувати неугодні "Сім´ї" бізнеси.

Бажання ідеологів нової структури цілком очевидні. Полягають вони в намірі створити орган з максимально широкими, і нічим не обмежуваними контрольно-силовими функціями.

В історії людства такі утворення - не новина. Наприклад, опричники при Іванові Грозному мали необмежені силові повноваження - ім´ям царя. На короткий час вони навіть допомогли Грозному зібрати владу під свій одноосібний контроль, послабивши владу бояр.

Інше питання, чи слід зараз йти тим же шляхом?

Аналогія з опричниками більш ніж доречна. Структуру поліції пропонується створити максимально розгалужену. Не тільки на центральному та регіональному рівнях - "государеві люди" повинні будуть селитися в кожному районі. Такого не спостерігається навіть в податковій міліції.

Слово "опричнина", або "особиста армія", є кращою характеристикою майбутньої фінансової поліції ще з однієї причини. Законопроект складається з 25 статей. З них у 6 статтях мова так чи інакше йде про право і умови застосування "міліціонерами" засобів фізичного впливу, спецзасобів та вогнепальної зброї.

А щоб не було заперечень проти дій нових "поліцейських", в ст.11 проекту чітко сказано, що "вони" мають право застосовувати методи фізичного впливу.

Дуже зворушливо виглядає норма, відповідно до якої, у разі вчинення "опричником" вбивства (або нанесення шкоди здоров´ю будь-кого) внаслідок застосування зброї, він повинен буде письмово повідомити про це безпосередньому начальнику. Щоб останній повідомив прокурора.

При цьому застосувати вогнепальну зброю такий силовик зможе, наприклад, "для зупинки транспортного засобу, якщо водій своїми діями створює загрозу життю чи здоров´ю громадян або працівника Служби фінансових розслідувань".

Всім, наприклад, відомо, що постійну загрозу для життя громадян створюють водії кортежів автомобілів президента. Був навіть випадок, коли машина "швидкої" з кортежу Віктора Януковича протаранила таксі, в результаті якого загинули люди. Однак є сумніви, що "опричники" будуть застосовувати зброю проти свого ж господаря.

Одним словом, зрозуміло, що в разі створення фінансової поліції в запропонованому варіанті, займатися бізнесом в Україні зможуть виключно самі "фінансові поліцейські". Буде створена розгалужена територіальна мережа намісників з украй великими повноваженнями. Знову аналогія з часами Івана Грозного.

По суті, йдеться про створення ще однієї гілки влади - поряд із законодавчою, виконавчою і судовою. Фінансова поліція стане владою, яка зуміє перевершити за рівнем повноважень навіть СБУ і МВС. Ну точно опричники.

опричники1

 опричники2

 опричники3

 опричники4

 опричники5

 опричники6

 

 

Четверта влада
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Происшествия
На улице Стрелецкой в Виннице вечером 25 февраля с крыши многоэтажки едва не упал кусок металлической кровли. Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС в области.Вызов спасателям поступил в 19:49. Сообщалось, что часть кровли сорвал ветер, и она могла упасть на людей.Прибыв на место, бойцы ГСЧС с помощью спецоборудования демонтировали элемент кровли.Подобный случай в тот же день произошел в Песчанке, где спасателям пришлось частично демонтировать крышу летней...
Общество
В 2020 году в Виннице планируют построить новый спортивный стадион возле школы №33, что на улице Василия Порика.Советник премьер-министра Юрий Голик опубликовал фото по реконструкции объекта.Спортивное ядро ​​обустроят под мини-футбол, волейбол, теннис, баскетбол, гимнастику и легкую атлетику.Можно будет и играть, и болеть - для зрителей поставят трибуны. А с наиболее интересного - полоса препятствий. Поэтому уроки «Защита Отечества» будут проходить для уч...
Происшествия
Эта автотроща уже на устах всей Виннице и области ... Потому что ночью с субботы на воскресенье возле рынка «Сатурн» на «Электросети» белый автомобиль «Хонда» жестко врезался в дерево. Это страшнное ДТП произошло 22 февраля около 23.30 ... Водителя зажало в искореженном автомобиле ... Когда пострадавших врачи достали из «Хонды», то оказалось - это дети очень известных в области людей! Водитель - 21-летний Александр Бойдаченко, сын бизнесмена и ексдиректора...
Общество
В Виннице завершаются работы по реконструкции расширенного отделения прозрачного офиса "Замостье". Сейчас налаживают работу лифта и системы вентиляции. Также учреждение оборудуют необходимым оборудованием. Планируется, что отделение начнет работу в апреле.Об этом сообщает мэр Винницы Сергей Моргунов.В отделении прозрачного офиса "Замостье" можно будет получить услуги различного спектра в одном помещении: на первом этаже - административного направления, а н...
Общество
На Винниччине 22 февраля задержали 27-летнего местного жителя, который приобрел через интернет десять 500-гривневых фальшивок. Этими «фантиками» мужчина рассчитался в отделении курьерской службы и магазине. В случае признания вины в распространении фальшивок, ему светит до 7 лет тюрьмы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, уведомление о фальшивых купюрах поступило в шаргородскую полицию около полудня. За несколько часов полицейские...
Происшествия
25 февраля было совершено нападение на синагогу Винницы. Об этом сообщил член Еврейской общины «Бейс Менахем Любавич» города Винницы, журналист и исследователь Холокоста Игорь Браверман, который стал жертвой нападения. По словам Игоря Бравермана, правонарушитель в состоянии алкогольного опьянения ворвался в синагогу с призывами «бить ж*дов». Полицейский наряд ехал около 25 минут. Более половины этого времени правонарушитель, которого описали как нееврейско...
Общество
В Виннице на улице Шевченка местный предприниматель разместил конструкцию с рекламным содержанием на территории зеленых насаждений и еще и привязал ее металлической цепью к столбу. Об этом сообщает пресс-служба Муниципальной стражи. В Муниципальной страже предположили, что предприниматель "переживал, что кто-то украдет это "имущество" или его сдует ветром". Инспекторы Муниципальной стражи, которые обнаружили это нарушение, поинтересовались у владельца рекл...
Культура
Екатерина Канонишена, бэк-вокалистка группы Gо-A, которая будет представлять Украину на "Евровидении-2020" - винничанка. Об этом сообщает "33 канал".Девушка - выпускница класса Юлии Васюк и фольклорной группы "Мокоша", а также фольклорной группы "Кралица" Ивана Синельникова, ныне - солистка ансамбля "Калина". После окончания учебы в винницком колледже культуры и искусств училась на музыкальном факультете Киевского национального университета культуры и иску...
Общество
Старому городу - современный комфорт. За сложного ландшафта в этом районе Винницы длительное время не прокладывали ни централизованных водопроводов, ни сетей отвода бытовых стоков. Для их строительства нужны немалые средства. В прошлом году лед тронулся. Из бюджета города выделили несколько миллионов гривен на строительство современных насосных станций. Это стало первым и не самым тяжелым этапом проекта. Сейчас техника и рабочие прокладывают коммуникации.