• Головна
  • У Вінниці згадали заслуженого художника-графіка
17:02, 18 березня 2013 р.

У Вінниці згадали заслуженого художника-графіка

У залі Вінницької художньо-виробничої майстерні Художнього Фонду України з нагоди відзначення 70-річниці з дня народження заслуженого художника України Олексія Янголя, відкрилась виставка його робіт.

- Вшановуючи цю дату, ми організували виставку, - розповів голова спілки художників Вінницької організації, Леонтій Гринюк. - В основному на виставці представлена графіка, адже він як професійний графік закінчив художній інститут якраз по фаху «Графіка, вільна графіка, книжкова графіка». Після закінчення Київського державного художнього інституту Олексій був направлений на роботу у вінницькі художньо-виробничі майстерні й залився тут на усе життя..

За словами Гринюка, це ретроспективна виставка – тут є роботи інститутських років життя художника, представлена картина «Весілля», яка була його дипломною роботою в інституті, а також представлені й пізніші роботи, вже часів, коли він приїхав у Вінницю.

- Ще одним розділом творчості художника Янголя  є плакат, які він малював, особливо в останні роки життя, - розповів голова спілки художників Вінницької організації.

Дружина художника Галина Янголь, з яким вони разом прожили майже 40 років, нагадала, що 18 березня її чоловіку Олексію виповнилося б 70 років, якби не смерть, що забрала його життя у 2009 році.

- Я запропонувала провести цю виставку, тому що хотіла, щоб люди ще раз згадали Олексія й подивились його роботи, - зазначила Галина Янголь.

Вона розповіла, що в них є два сини, проте жоден не пішов стопами батька. Але зараз дуже гарно малює онучка художника, можливо вона продовжить справу свого дідуся.

Внучка Олексія Янголя 9-річна Катя підтвердила, що дійсно дуже любить малювати, а найбільше - квіти у вазі, іноді малює природу. Найулюбленішою ж картиною дідуся  є картина «Весілля».

- Я мрію стати художником й намагаюсь покращувати свої навички, щоб малювати, як дідусь, - сказала Катя.

Директор Вінницького обласного художнього музею, заслужений діяч мистецтв України Ілля Безбах розповів, що давно та близько знав Олексія Янголя, знав як художника з прекрасною долею, тому що не усі художники могли закінчувати художню школу, потім художній інститут та вирости у дійсно заслуженого художника.

- У своїх роботах він висвітлював проблемні сторони, а самі роботи є високоякісними та високохудожніми, - зазначив Безбах.

Загалом же на виставці, яка триватиме до кінця березня, представлено 42 роботи Олексія Янголя. Він також працював у вінницькій 23 школі, де зараз діє музей цьому вчителю, там представлені як його роботи, так і «знаряддя» праці заслуженого художника.

Окрім того, твори Олексія Янголя знаходяться у музеях Міністерства культури України, Польщі та приватних колекціях в Росії, Ємені, В’єтнамі, Україні.

Янголь

Янголь

 янголь1

 янголь2

 янголь3

 янголь4

 янголь5

 янголь6

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...