У Вінниці для медицини катастроф чергуватиме гелікоптер

У Вінниці повним ходом впроваджують екстремальну медицину. Головна новація, яку ще планують ввести – чергування з гелікоптером на території авіаремонтного заводу у Вінниці.

- Авіація медицини катастроф працюватиме в п’яти напрямках: лікарі з гелікоптером вилітатимуть на інсульти, інфаркти, випадки пов’язані з акушерством і дитинством, а також на аварії, - каже головний лікар обласного центру медицини катастроф Анатолій Пірникоза. - Чергування гелікоптера почнеться з першого травня. На екстрені вильоти  обласний бюджет виділив  200 тисяч гривень.  

Після введення в дію з початку року закону про створення центру екстреної медичної допомоги, чиновники звітують про те, що вже встигли зробити. Так, в області створено шість станцій швидкої допомоги, 30 підстанцій та 25 відділень. Для бригад екстреної допомоги закупили медикаментів на 11 мільйонів гривень. Закупили 40 нових автомобілів, та шість реанімаційних.

- Головна проблема - якість дорог, - каже головний лікар обласного центру медицини катастроф Анатолій Пірникоза. – Крім того нам не вистачає машин. Потрібно ще 90 машин. Над цим питанням ми ще працюватимемо. Створені дві групи лікарів, яких перенавчають на базі медичного університету, де вони отримують кваліфікацію з медицини невідкладних станів.  

За законом хворому, якому потрібна екстрена допомога не можуть відмовити навіть приватні клініки і така допомога повинна бути безкоштовною. Це в теорії, на практиці ж можуть бути і  інші нюанси. Тому для людей була створена цілодобова телефонна лінія для скарг. Звертатись по усім питанням, що стосуються медицини катастроф можна за номерами 67-01-20, 35-37-43 та (096)2240641 та (099)0471316

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии