• Головна
  • Володимир Гройсман: «Я не пам'ятаю жодної російської програми, яка працює в Україні»
15:03, 12 квітня 2013 р.

Володимир Гройсман: «Я не пам'ятаю жодної російської програми, яка працює в Україні»

Вінницький мер визначився із напрямком розвитку: його вибір - євроінтеграція. Він переконує - європейські інституції допомагають країні стати кращою, натомість Схід не демонструє власної успішності і «тисне» на Україну цінами на газ.

Заява міського голови Вінниці прозвучала у четвер на зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріхом Літвіном.

«Розумію успішність європейської моделі розвитку, але не розумію успішність російської. Я не бачу іншого вибору для країни, але бачу чіткий орієнтир. Хто назве хоч один успіх Росії? Свердловини з видобутку нафти і газу? А яке ми маємо відношення до цього? З іншого боку, я дивлюсь на ці два напрямки і міркую. Ми працюємо сьогодні із європейськими структурами, які допомагають нам бути кращими, до того ж нічого від нас не вимагаючи. Вінниця має досвід співпраці із міжнародними фондами - Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), Швейцарським бюро співробітництва, британцями, німцями, іншими європейськими структурами. Вони допомагають нам бути кращими. Я щось не пам'ятаю жодної російської програми, яка працює в Україні», - зауважив міський голова.

На його думку, Схід не допомагає країні стати кращою, а навпаки, намагається використати економічні важелі для політичного маніпулювання.

«Західні структури допомагають нам бути енергозаощадними, менше витрачати енергоресурсів, підвищувати якість свого життя і менше сплачувати за це. І з іншого боку східний вектор нам говорить - 400-500-600 доларів за кубометр газу... Я не бачу вибору, я бачу чіткий орієнтир в одну сторону», - констатував В. Гройсман.

Він переконаний, що невизначеність щодо євроінтеграції України притаманна тим, хто не має достатньо інформації. Відтак, широка просвітницька кампанія допомогла б суспільству обрати вірний шлях.

«Те, що є ті, хто напевне не може визначитись, говорить лише про необізнаність суспільства. І про те, що не має чіткого розуміння інтеграції», - зауважив очільник Вінниці, який вважає, що проросійська політика - є кроком «назад у минуле». Він також зазначив, що не слід жити цими іллюзіями, адже ностальгія - це є омана. Водночас, навів позитивні приклади співпраці із польськими партнерами, які підримують і місто, і область.

Довідка.

Зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Генріхом Літвіном для вінницьких активістів організували Вінницька обласна Рада, Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина». Тема зустрічі: «Польський досвід трансформації та можливість його використання у процесі інтеграції України до Європейського Союзу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...