До Вінниці з'їдуться найкращі писанкарі України і Румунії

Найвідоміші майстри писанкарства з 16 областей України та з Румунії зберуться у Вінниці на ІІІ Всеукраїнському святі народного мистецтва «Великодня писанка».

Про це йдеться на сайті офіційного інтернет-представництва Вінницької ОДА.

Як зазначила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, програма свята розрахована на період з 7 по 10 травня 2013 року.

Так, 8 травня о 12 годині в концертній залі обласної філармонії відбудеться урочисте відкриття ІІІ Всеукраїнського свята народного мистецтва «Великодня писанка».

Окрім того, в рамках програми планується проведення екскурсії – ознайомлення з етнологією Поділля та огляд виставок «Великодня писанка Вінниччини», презентація Всеукраїнської виставки «Великодня писанка - 2013», театралізоване дійство «Великдень душі в піснях та обрядах» за участю провідних фольклорних колективів області та майстер-клас з написання писанок за участю провідних майстрів писанкарства України, творчі зустрічі за круглим столом на тему: «Українська традиційна писанка: її роль і місце в сучасних умовах», майстер-клас «Писанка в обряді і традиції» за участю провідних майстрів писанкарства України в рамках виставки «Великодня писанка - 2013» та екскурсія учасників свята в Національний музей-садибу М. Пирогова.

За словами Марії Скрипник, на Всеукраїнське свято народного мистецтва «Великодня писанка» поступило 22 заявки на участь від майстрів писанкарства з 16 областей України та Союзу українців в Румунії. Зокрема, від Вінницької області на свято запрошено 18 провідних писанкарок.

«Писанкарство – одна з тих ланок, яка кріпить національну культуру та історію Вінниччини. Тому проведення та участь у Всеукраїнському святі народного мистецтва «Великодня писанка» дає змогу не лише зберегти нашу історію але й навчити наступні покоління мистецтву нашого народу», - наголосила Марії Скрипник.

Вінниця info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии