Чи добудують хірургічний корпус «Пироговки»?

Майже 90 мільйонів гривень - така сума потрібна, аби запустити знаменитий довгобуд Вінниччини - хірургічний корпус “Пироговки”. З них, більше половини піде на обладнання, каже директор департаменту охорони здоров'я та курортів облдержадміністрації Лідія Діденко.

- Перелік обладнання надзвичайно великий, це цілий том, - сказала чиновниця. - Ми розглянули таким чином, що щось викидати вже не має що, залишено саме те,що має бути. Але його вартість без ПДВ складає 62 мільйони гривень — це є тією найбільшою "загвоздкою". Відкривати корпус при завершені будівельних робіт без оснащення абсолютно немає сенсу.

Чи буде вчасно завершено будівництво, нині теж питання. Адже за словами генерального директора товариства „Вінницябуд” Володимира Гігінеїшвілі, через фінансову заборгованість роботи на межі зупинки. 

- Одна проблема в країні - гроші., - розповідає Володимир Гігінеїшвілі. - Нас з грудня місяця поки не фінансували, лише обіцянки. Якщо ми їх отримаємо, то тоді ми продовжимо, ми на межі зупинки. Десь близько 6 мілйонів хоча би повернути і ще трошки дати.

Кошти віднайдуть — запевнив голова облдержадміністрації Іван Мовчан під час засідання робочої групи з питань будівництва корпусу та створення обласного перинатального центру.
 
- На даний час ми фактично бачимо 6 мільйонів з обласного бюджету, - сказав очільник області. - Це ті кошти, які є і будемо спрямовувати найближчим часом для того, щоб роботи не припинялися. Ми розглядаємо кілька шляхів: чекаємо постанови Кабміну, щоб виділили кошти, другий шлях через міністерство фінансів відпрацьовуємо і фактично по всіх напрацюваннях у нас є певні підтвердження відповідних міністерств, що ми ці кошти отримаємо і відповідне обладнання буде закуплено.
 
Що ж стосується обласного перинатального центру, який зводитиметься тут в рамках національного проекту “Нове життя”, то на його будівництво потрібно ще майже сто мільйонів гривень. Відповідно до попередніх планів офіційного Києва, фінансову допомогу Вінниччина має отримати лише в наступному році. Однак, як зауважила заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, у нас є всі шанси потрапити до державної програми вже цьогоріч.

- Вони нас беруть тільки з тією умовою, що ті області, які не виконали їхніх завдань і вони стали під загрозою, що там роботи не розпочнуть, - сказала Любов Спірідонова. - Реальна можливість 99% в тому, що в червні місяці ми отримаємо офіційне рішення, бо в них випадають ті області, які були перед нами. 

На сьогодні вже виготовлено проектно-кошторисну документації і можна приступити до будівництва перинатального центру хоч нині, — запевняє начальник обласного управління капітального будівництва Руслан Слюсаренко. 

-Тобто, якщо ми в цьому році входимо в програму по фінансуванню на рівні Києва, то 40 мільйонів закладено до кінця року щодо будівництва перинатального цетру, - сказав Руслан Слюсаренко. -  Але зараз у нас є мільйон гривень, які виділені обласною радою. Виготовлена перша стадія проектно-кошторисної документації на винесення інженерних мереж на будмайданчику. Загальна кошторисна вартість 972 тисячі гривень по винесу мереж.
 
Однак, допоки не буде офіційного рішення щодо цьогорічного фінансування будівництва вінницького перинатального центру, роботи не розпочинатимуть, кажуть і можновладці. 
Vinbazar
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии