На Вінничину приїхали лялькові театри з 8-ми країн світу (ФОТО)

У VІІІ Міжнародному фестивалі театрів ляльок "Подільська лялька – 2013", що проходить 13-18 травня у Вінниці, беруть участь театри з 8-ми країн. Вистави проходять у ляльковому театрі та Палаці мистецтв "Зоря".

"У Вінниці ми не вперше, брали участь у VІІ фестивалі з казкою "Айболит" по Чуковському, - розповіла заслужений діяч мистецтв РФ художній керівник-директор Дагестанського державного театру ляльок Амінат Яхьяєва. – Вразила організація цього фестивалю, сильні учасники і ми, не дивлячись на велику відстань, їхати нам 3 доби з Дагестану, прибули на фестиваль, який нами вже полюбився. Ми привезли брендову виставу, яка поєднує фольклор і сучасні сценічні форми "Таємниця персикової кісточки". У ній використані традиційні танці, співи, все виконується наживо. Через ляльку ми ці всі форми і представляємо. Сама вистава про перемогу добра над злом, добро перемагає і лише у добрих ростуть персики".

Крім спілкування і виступів артисти не забувають і про змагання за головні трофеї фестивалю. Їх долю вирішує журі, яке переглядає всі вистави.

"Дитячий глядач – це головне журі, - зазначив доктор мистецтвознавства, голова журі фестивалю Ростислав Коломієць. – Як сприймається вистава дитиною, тут не збрешеш. Якимись догматичними міркуваннями не обійдешся. Доросле журі міркує з точки зору професійної досконалості, яка там сценографія, відповідність ляльки і живого плану. Головним критерієм все ж є – хвилює чи не хвилює. А ми вже тоді можемо поміркувати чому воно не хвилює. Бо буває, що показують щось таке темне, не зрозуміле, що дуже погано сприймається дітьми. Поряд із дорослими на цьому фестивалі працює і дитяче журі. У його роботу ми не втручаємось, вони мають свої нагороди і роблять свої висновки".

Підсумки фестивалю "Подільська лялька" буде підведено 18 травня. До цього часу можна ще подивитись вистави "Гаманець із двома грошиками" у виконанні Театру ляльок Luceafearul (Румунія), "Пряниковий будиночок" – Паневіжського театру ляльок на колесах (Литва), "Таємниця зачаклованої принцеси" – Московського Нового театру ляльок, "Ваня Датський" – Бєлгородського державного театру ляльок та багато інших.

ляльки1

 

ляльки2

 

ляльки3

 

ляльки4

 

ляльки5

 

Gazeta.ua
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии