Місцева влада Ладижина «топить» спиртзавод в інтересах Нашої Ряби?

Місцева влада міста Ладижин послідовно доводить вину дочірнього підприємства "Екстра" у розповсюдженні неприємних запахів в місті Ладижин та навколишньому регіоні.
Все розпочалось з того, що протягом квітня-травня місяців цього року в місті Ладижин та навколишньому регіоні почали розповсюджуватись неприємні запахи, які вкрай дошкуляють жителям.

Після неодноразових скарг міський голова міста Ладижин Валерій Коломєйцев створив комісію, яка повинна була розібратись в цьому питанні та з’ясувати джерело неприємних запахів. Вже при створенні комісії міський голова пов’язав цю проблему з ДП «Екстра».


Створена комісія до складу якої увійшли чиновники, журналісти та один представник громадської екологічної організації в дуже короткі строки встановила, що джерелом неприємних запахів є саме спиртзавод, а не хто інший.

Наступним кроком місцевої влади стало звернення в цілий ряд органів влади метою яких є зупинення виробництва до будівництва очисних споруд на спиртзаводі. 
І останнім акордом акції став візит екологів з обласного управління екології, які приїхали в місто Ладижин на прохання місцевої влади, позаяк експертним висновок комісії не можна було назвати, адже фахівців в складі комісії не було. Як результат, - експерти фактично одностайні з владою міста і роблять припущення, що неприємних запах може бути викликаний порушенням технології на ДП «Екстра».

Екологи з області пропонують змиритися з запахами. Людмила Червонецька, голова громадської організації « За чисте довкілля» буде боротися за очисні споруди на спиртзаводі. І вже сьогодні в місті Ладижин збираються підписи жителів міста Ладижин до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням зупинити роботу державного підприємства «Ладижинський спиртовий завод «Екстра» до моменту будівництва та введення в експлуатацію очисних споруд на даному підприємстві. Про це повідомило радіо Лада ФМ. 
Здається, що пасьянс складений, але жителі міста чомусь не надто вірять у версію місцевої влади і пов’язують неприємні запахи з іншим підприємством. Кілька інтернет-ресурсів також задались цим питанням і піддали сумніву версію місцевої влади. 

Зокрема, ресурс «ТУТ ВСЕ» пише: 

«Із слів мера Ладижина можна припустити, що названі підприємства обрані для того, щоб «відвести удар» від інших, що входять до складу компанії «Зернопродукт» (ТМ «Наша Ряба»). А в Ладижині вже поширюються чутки, що неприємний запах - це результат роботи об.єктів вищезгаданої компанії, і їх, судячи з усього, потрібно терміново розвіяти.

При цьому мер запевнив, що для винесення висновку комісії достатньо всього кілька днів роботи, а попередні висновки можна і зараз робити. У цій ситуації радує активність міської влади, готових шукати джерело, але дивує позиція за попередньо оприлюдненою інформацією щодо «підозрюваних», і виходить, що влада готова обілити одну компанію, нехай і за рахунок інших. Створюється враження, що мерія заздалегідь знає, хто псує повітря в місті, і вже не важливо, відповідає це знання реалій чи ні».

Напередодні громадська організація «Народний центр екологічного контролю» зробила заяву про екоцид на Вінниччині та спростувала заяву влади щодо зв’язку неприємних запахів зі спиртзаводом. Екологи зазначили, що джерело запахів викликано скидом в річку Сільницю неочищеної стічної води біологічного походження транспортними засобами одного із підприємств міста в темну пору доби. Поки що громадські активісти не готові назвати головного винуватця цієї проблеми, адже не мають доказової бази, але пообіцяли, що найближчим часом нададуть громадськості інформацію з цього приводу та викриють всіх причетних до цього жахливого явища, яке називається екоцидом.

Наш ресурс буде повідомляти про хід подій по цій темі. Але постає багато питань. Головне з них, що буде робити місцева влада, якщо спиртзавод все ж таки зупиниться, а запахи нікуди не дінуться? Хто ж тоді буде винним? Чи подасть міський голова у відставку в цьому випадку?..

Новини Ладижина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии