У Вінниці на провулку Карла Маркса хочуть будувати житло. Місцеві - проти

У п’ятиповерхівці на провулку Карла Маркса, 12 живуть переважно пенсіонери вони ж і вийшли на своє подвір’я, виступаючи проти будівництва навпроти. Кажуть, думку людей не питали. А щоб побудувати - у їх дворі зрубають дерева.

У документах з управління архітектури і будівництва за 1989 рік, на землі, яку зараз використовують військові, навпроти 12 будинку на провулку Карла Маркса планувалося будівництво нової школи. Через відсутність коштів цього не зробили. Свою територію військові огородили парканом, але частину землі люди розділили під невеличкі городи. Саме цю землю на 31 сесії міської ради депутати віддали у оренду під забудову. Проект землеустрою доручили розробити Вінницькому муніципальному центру містобудування і архітектури.

Про будівництво у себе під вікнами люди дізналися, коли у їх двір прийшли будівельники, щоб встановити паркан.

- Ми обурені цим, і не дали перегородити половину нашого двору, - каже старша по будинку Ірина Пахолок. – Попросили, щоб дали час, і парканом не загороджували. Ми хотіли б розібратися з цим питанням, ознайомитися з проектом. Жодних громадських слухань не проходило. Так справи не робляться.

Люди кажуть, що дозвіл на будівництво не є документом, що засвідчує право володіння  чи право користування землею. І без дозволу Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю тут будувати права не мають.

- Ми бачили план майбутньої забудови, - каже місцевий мешканець, пенсіонер  Валентин Баранов. – За ним стіна будинку починатиметься намежі з нашою прибудинковою територією. Тобто ряд дерев, які створюють нам затінок, вирубають, наш будинок затулить стіна дев’ятиповерхівки. Тому ми просимо пересунути стіну майбутнього будинку на десять метрів далі. Але забудовники на це не погоджуються.   

Представники комунального управління на діалог з людьми не йшли. Пояснювали свою позицію. Але про альтернативні варіанти і слухати не хотіли.

- Ми посунути будинок на десять метрів аж ніяк не можемо, - каже архітектор, розробник проекту. -  Проект розроблено з дотриманням усіх норм і не порушує прибудинкової території.

На те, що громадських слухань з питання будівництва не було, жінка відповіла:

- Так зараз і проведемо. Зрозумійте, у черзі на квартиру велика кількість людей, а вільної землі в місті немає. Тому будинок побудуємо.

 

 

 

 

 

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии