• Головна
  • Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото
12:29, 15 жовтня 2021 р.

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото

Каша, якою ласували козаки. Її рецепт не змінювався вже 400 років. Готують із 16-ти інгредієнтів майже пів доби. На честь цієї страви на у селі Тиманівка, що на Вінниччині, влаштували фестиваль. Так хочуть зберегти старовинний панський маєток.

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото, фото-1

У глибокий казан Оксана Горохолінська наливає крижану воду і кидає в неї шмат сала. Потім додає секретний інгредієнт – квашену капусту. Вона додасть каші кислинку. Та ще напередодні вночі господиня замочила пшоно, аби воно швидше і краще розварилось. Висипає його у казан, де вже приготувалась капуста з салом.

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото, фото-2

«Капуста стала м’якенькою. Додали в неї пшоно і ще трохи водички. Поки усе кипить, треба перемішувати дерев’яною ложкою, щоб не пригоріло», - пояснює пані Оксана.

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото, фото-3

Далі у макітрі готують «засмажку» з тушкованої цибулі та моркви. Ретельно перетирають, а потім поливають нею кашу. Страві 400 років. Її готували ще козаки. Рецепт майже не змінився. Хоча деякі господині його вдосконалили. Додають масло, сметану, шкварки та яйця. Варять усе щонайменше 6 годин.

Кулінарна реконструкція: на Вінниччині зварили 200 літрів каші за старовинним козацьким рецептом. Фото, фото-4

Цього річ на фестивалі приготували 200 літрів каші. Щоб скуштувати її – охочі вишикувались у чергу. Дехто брав кашу навіть додому, бо вона настільки смачна.

Місцеві кажуть, частували кашею і графа, який жив у Тиманівці. Понад століття тому вельможа Шереметєв влаштовував у своєму маєтку помпезні бали. Поважним гостям подавали фірмову страву.

«Це корисно і смачно. Тому що капуста сприяє травленню, пшоно – це живить серцевий м’яз. Граф любив кашу по-Тиманівські. Взагалі він виходив в народ», - зауважує Олександр Безбах, житель Тиманівки.

Подивитись на панську садибу приїздять туристи звідусіль. Фестиваль тиманівської каші зібрав майже тисячу подорожніх. З’їжджались з усієї області. Хизувались і своїми стравами.

З сусідніх сіл господині привозили короваї, печену ковбасу, вареники з різними начинками та пиріжки.

Охочим проводили екскурсію панським маєтком.Та сьогодні помістя спустошене, а не помпезне. Про його красу та велич складали легенди.Та зараз маєток руйнують: дощі та вітер. Аби хоча б частково відновити палац, місцеві влаштовують фестивалі, на зібрані гроші роблять косметичний ремонт.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...