• Головна
  • На Вінниччині фіксують випадки хвороби Лайма: що це та як вберегтися
08:00, 27 червня 2022 р.

На Вінниччині фіксують випадки хвороби Лайма: що це та як вберегтися

На Вінниччині фіксують випадки хвороби Лайма: що це та як вберегтися

На Вінниччині з початку цього року зареєстрували 19 випадків зараження хворобою Лайма. Усі вони пов’язані з укусом кліщів. Інкубаційний період складає від трьох днів до року. Хвороба Лайма проявляється ураженням шкіри у вигляді сильного почервоніння, а також ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Вона може набувати хронічної форми та бути причиною тривалої втрати працездатності й інвалідності.

Не всі кліщі переносять збудників небезпечних хвороб. Однак їхні укуси можуть загрожувати людині такими хворобами, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), хвороба Міямото, кліщовий вірусний енцефаліт і ще близько 150 найменувань. Найчастіше вони передають кліщовий бореліоз, який ще називають хворобою Лайма. Ця інфекційна хвороба характеризується ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також ураженням нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Ця хвороба навіть може бути причиною тривалої втрати працездатності та появи інвалідності, — повідомляє Вінницький лабораторний центр МОЗ.

Для того, щоб вберегти себе від кліщів, необхідно пам'ятати про наступне:

  • перш за все, варто захистити себе відповідним одягом. Він має бути із довгими рукавами, світлого однотонного кольору (щоб було легше помітити комаху), прилягати до тіла. Також слід одягнути головний убір.
  • для відлякування кліщів можна використовувати репеленти, які продаються в аптеках. Цей засіб може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на строк його дії: в разі необхідності повторіть процедуру.
  • кліщі відчувають запах людини або тварини за 10-15 м, тому уздовж стежин і місць випасу худоби їх завжди більше, ніж в глибині лісу, а в затінку більше, ніж на сонці.
  • кліщ присмоктується не відразу, він досить довго лазить по людині, причому тільки знизу догори. Коли кліщ прикріпляється до одягу, він залишається нерухомим, аж до тих пір, поки ви не припините активно рухатись, сядете чи ляжете.
  • кліщ присмоктується лише в певних місцях — шукає тонку ніжну шкіру (за вухом, під грудьми, на шиї, в пахових ділянках). Відчути укус кліща фактично неможливо: він виділяє анастезуючу речовину, яка знеболює укус.
  • пам'ятайте, що видалити кліща найкраще зможе лікар-хірург. При відсутності такої можливості витягайте кліща повільно, розхитуючи з боку вбік або викручуючи. Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть його стерильною голкою. Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом. Потім — обов'язково пройти обстеження у лікаря.
  • видаленого кліща необхідно помістити у посуд, щільно закритий кришкою, і доставити у медустанову для дослідження на наявність збудників інфекційних хвороб. 

Нагадаємо, найбільше влітку людям докучають комарі, мухи, мурахи та павуки. А за статистикою, від укусів бджіл чи ос у світі помирає в три рази більше людей, ніж від укусів гримучої змії. 

Джерело: ВітаТБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...