• Головна
  • Вінничанин Євгеній Литвак - незалежний віскі експерт, колекціонер, член закритого клубу любителів віскі, письменник - автор кращої книги 21 століття "Епоха слави і надії"
08:22, 9 листопада 2022 р.

Вінничанин Євгеній Литвак - незалежний віскі експерт, колекціонер, член закритого клубу любителів віскі, письменник - автор кращої книги 21 століття "Епоха слави і надії"

Вінничанин Євгеній Литвак - незалежний віскі експерт, колекціонер, член закритого клубу любителів віскі, письменник - автор кращої книги 21 столітт...

Ukrainian Whiskey Index "VI KING" - міцні стосунки

Євгеній Литвак - незалежний віскі експерт, колекціонер, член закритого клубу любителів віскі, письменник - автор кращої книги 21 століття "Епоха слави і надії", професійний літературний критик, художник, єдиний у світі автор колекції картин "Рептилоїди - невідоме серед нас", бренд-амбасадор Ukrainian Whiskey Index "VI KING".

Віскі - алкогольний напій, що згадується в літописах Ірландії і Шотландії, як мінімум з 1400-х років. Його виробляють з зерна ячменю, іржі, пшениці або кукурудзи. В Україні відомі рецепти i iз гречки. Зерно солодять, зброджують, переганяють та витримують у бочках. Процес займає тривалий перiод часу, але, результат того вартий. Так, в січні 2020 року на аукціоні Sotheby's, був проданий 6-літровий декантер скотча Macallan за 630 тисяч доларів. Згаданий віскі має дивовижну історію, про яку можна написати книгу.

Колекціонування віскі - хобі дуже захоплююче. Як і будь-яке інше захоплення, воно вимагає матеріальних витрат, але при розумному підході, може і збагатити власника колекції. Так, в 2004-му пляшка Ardbeg Very Young коштувала 25 фунтів, тоді, як в 2020 році вона була вже 200 фунтів.

Тим, хто планує розпочати збирати свою колекцію алкоголю, письменник радить відвідувати майстер-класи, дегустації в ресторанах або магазинах (наприклад в Good Wine, Wine House і Whisky Corner), корисними стануть консультації сомельє i інших колекціонерів.

"Зараз українських підприємців що купують дорогий міцний алкоголь, з метою подальшого заробітку - одиниці". - Говорить колекціонер. За його інформацією, найдорожча пляшка віскі, яка колиcь була продана в Україні, обійшлася її власникові в 15.000$. "Це був 70- рiчній Mortlach. Про інші продажі я можливо не знаю", - каже бренд-амбасадор Ukrainian Whiskey Index "VI KING". В його колекції є дуже рідкісні i цiннi екземпляри. Наприклад, три пляшки Macallan 12-річної витримки вартістю 1000$.

"40 років тому, нікому і в голову не прийшло б заплатити за пляшку віскі 200 німецьких марок. Сьогодні 400, 600 або 1000 євро за пляшку вже нікого не дивують", - підкреслив письменник.

Перший мiй вiскi, це подарунок,  12-річний шотландський Macallan "Triple Cask" вартiстю приблизно 100$. Це була людина, з якою я не був знайомий особисто. Він безкоштовно скачав мою книгу в iнтернетi, прочитав її, а потім, знайшов мене через загальних знайомих, щоб передати її мені. Чоловiк сказав: "Дякую вам за книгу. Я хотiв би, з вашого дозволу, щоб ваша книга стала основою для моєї дисертації по медицині, оскільки ви єдиний у світі письменник, який зміг "Медицину болю" зробити мотивацією для персонажів в художній літературі."

Для мене колекціонування - це показник певного складу розуму i інструмент розширення кругозору. Один з останніх трендів - інтерес до "неіснуючих" або дистилерiв, що заснули. Iснуе жарт з ймовiрною долею правди: - «майстерність і талант художника оцінюються після його смерті». Віскі цих марок більше не створять, хіба, що обмежені його розливи.

Вінничанин Євгеній Литвак - незалежний віскі експерт, колекціонер, член закритого клубу любителів віскі, письменник - автор кращої книги 2..., фото-1

Цифри, м'яко кажучи, не оптимістичні, щоб негайно кидатися в колекціонування алкоголю. Але слід розуміти: віскі за ціною літака - ця вже розвага для мультимільйонерів, якщо не для мільярдерів. Звичайні ж колекціонери купують за ціновою політикою набагато нижче, але цінність бурштинового напою від цього не стає меншою.

Відомо, що віскі має 32 - 50° алкоголю, залежно від сорту. Такий дiапазон градусiв припускає декілька способів його вживання: в чистому і розбавленому вигляді. Оскільки прихильники віскі цінують напій за індивідуальність пропонуємо починати з чистого продукту, щоб наповну вiдкрити для себе усi його смаковi ноти.

Існує чотири види віскі: солодовий, зерновий, купажований (суміш солодового та зернового) і бурбон. Який стане вашим улюбленим, можна визначити тільки шляхом дегустацій.

Наприклад, шотландський віскі є найміцнішим, що жорстко регламентується і є самим якісним, за технологією виробництва, тому він має найбільш широку палітру смаку і аромату серед усього міцного алкоголю. Японський віскі також може представляти інтерес для інвесторів, адже в цій країні максимально педантично відносяться до його виробництва.

Євгеній Литвак, відмічає, що з точки зору зберігання - віскі дуже невибагливий: "Якщо вино вимагає особливих умов для зберігання, то для зберігання віскі - досить темряви і прохолоди в приміщенні. Крім того, вино після відкоркування пляшки необхідно спожити впродовж декількох годин, а віскі можна смакувати ще цілий рік".

В моїй колекції 52 закриті пляшки. Дві з них - на продаж. Найдорожча моя пляшка коштує 10.000 грн. Середня ціна пляшки в колекції - близько 1500 грн.. Найстарішому віскі в колекції - 21 рік. На сьогодні, я не колекціонер в чистому вигляді, тому, що не розглядаю віскі як інвестицію. Це не для того, щоб купити чи продати. Є ж колекціонери картин, які просто ними захоплюються, отримають задоволення вiд того, що вони iх мають, i можуть милуватися ними в любий час. Ось я iз таких.

У мене є віскі Sir Pitterson, ще із старою етикеткою, хто розбирається - зрозуміє. Завжди дуже приємно купити щось дороге - дешево. Я колись так купив пляшку за 310 грн., яка зараз на Ukrainian Whiskey Index "VI KING" коштує 100$. I я впевнений, що вартiсть моєї колекцiї буде рости з кожним роком. Це те, що можна з гордiстю лишити своїм дiтям у спадок.

БЕЗКОШТОВНО ЗАВАНТАЖИТИ КНИГУ ЄВГЕНА ЛИТВАКА "ЕПОХА СЛАВИ І НАДІЇ МОЖНА ТУТ"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...