Новини компаній
09:38, 22 грудня 2022 р.

Як вибрати LiFePO4 акумулятор?

Новини компаній

Ці акумулятори можна вважати рекордсменами серед інших по витривалості і кількості зарядів і розрядів. Вони можуть пропрацювати за нормальних умови використання без скорочення активності та якості роботи і потужності до 20 років. Літій-залізо-фосфатні акумулятори, а саме про них і йде мова, можна придбати на сторінці спеціалізованого онлайн-магазину Power Solutions https://www.powersol.com.ua/shop/akkumulyatory/lifepo4/. Тут є в асортименті:

  • високоякісні;
  • потужні;
  • стійкі до складних умов експлуатації, акумулятори.

До речі їх ще позначають за формулою компонентів, що складають основу цих накопичувачів енергії – LiFePO4.

Як вибрати LiFePO4 акумулятор?, фото-1

На що варто звернути увагу, обираючи літій-залізо-фосфатні акумулятори

Якісні акумулятори LiFePO4 оснащені BMS контролерами. Це – плати, що забезпечують якісне управління зарядом. Саме завдяки цьому акумулятор може прослужити багато років, підтримуючи заряд у нормальному стані і пропонуючи постійне і якісне живлення без несподіваної втрати ємності.

Напруга, яку дає акумулятор – звісно важливий показник, як і номінальна сила струму, яку він може дати. У таких різновидів акумуляторів зазвичай стандартна вихідна напруга трохи більше 12 вольт. Точна вихідна напруга показує якість виготовлення таких акумуляторів і вона зазвичай трохи більша від стандартної на долі вольта.

Такі акумулятори можна сміливо купувати навіть із невеликим запасом стандартної ємності, оскільки перезаряджати їх можна багато разів і вони практично не мають ефекту пам’яті заряду. Це зумовлено специфікою конструкції самих акумуляторів та їх застосуванням.

Розрахунок ємності акумулятора

Ємність має відповідати головним вимогам до будь-якого акумулятора – номінальному і піковому споживанню із запасом міцності +20-30%. Розрахувати її можна дуже просто, якщо плюсувати всі потужності використовуваних електроприладів у ватах і додавши загадані 30%.

Важливо не округлювали необхідну потужність у меншу сторону. Тобто, якщо показник вийшов 740 Вт, то придбавати акумулятор треба саме для такого споживання або трохи більшого. Але купувати акумулятор, що зможе забезпечити 700 Вт – не варто. Іноді система може взагалі не ввімкнутись, а іноді – пропрацювавши короткий час, втратити ємність і вимкнутись в аварійному режимі.

Якщо навантаження буде 750 Вт, а час роботи приладів має складати хоча б 1,5-2 години, тоді 12-вольтовий акумулятор повинен мати ємність не менше 150-175 Аг. Далі можна розраховувати за арифметичним складенням – акумулятор такої ж потужності, але для роботи на 4 години – понад 300 Аг. Можна і просто придбати два акумулятори і з’єднавши їх, отримати більшу ємність. Це – достатньо ефективний і недорогий спосіб створення альтернативного живлення для приватного будинку чи офісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...