![](https://s.0432.ua/section/logo/upload/pers/33/logo.png?20240727)
17:52, 25 липня 2013 р.
Подільська народна ікона XVIII-XIX століть
25 липня о 15:00 у Вінницькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки «Подільська народна ікона XVIII-XIX століть» з музейного зібрання, а також приватної колекції заслуженого художника України, відомого колекціонера, мецената Володимира Козюка.
Дана виставка присвячена 1025-річному ювілею хрещення Київської Русі, а також 1000-річчю заснування Лядівського Свято-Усікновенського монастиря на Вінниччині.
Дана виставка презентує твори традиційної подільської ікони, це видно по кольоровій гаммі, а також по тому, що ікони були створені переважно на полотні і дереві з використанням олійних і темперних фарб.
![IMG_20130725_150258](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/8d4ecce24a5bb66951b1307d4b1980b9.jpg)
- Ми відкриваємо цю виставку, тому що хочемо внести свою долю, ту високу духовну справу, яка сьогодні на Вінниччині у нас є. 1025-річчя хрещення Київської Русі, а також 1000-річчя заснування Лядівського Свято-Усікновенського монастиря – це колосальні події для українського народу та держави України, і до цього потрібно віднестись більш глибоко та філософськи, – розказує І.В. Безбах.
![IMG_20130725_152146](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/d35c204f2b66097cbc0a1a35a3669aec.jpg)
- Найдорожчими в історичному плані є ікона «Святого Онуфрія» - таке зображення зустрічається напевне вперше в Україні, а також «Богородиця. Св. Миколай. Св. Варвара», їй понад 200 років, вона була в дуже в важкому стані, коли потрапила до мене. А взагалі фактично кожна картина унікальна. А саме головне по цих іконах ми можемо вивчати історію нашого подільського краю. Це історія унікальна та цікава, – розповідає Володимир Козюк.
![IMG_20130725_152646](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/76b58f1d058d516cba7ed9144baba9b6.jpg)
![IMG_20130725_152805](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/f682312d3817560204f0215549b526ef.jpg)
Організатори сподіваються, що відкриття виставки викличе зацікавленість вінничан і гостей міста, стане гідним внеском у святкуванні великих духовних подій в Україні. На даній виставці ви можете побачити зображення і Св Миколая, Св. Варвари, Св. Онуфрія та ін..
![IMG_20130725_150130](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/6803a348ce70c5784510889157d15a96.jpg)
![IMG_20130725_150233](https://s.0432.ua/upload/images/news/intext/51f/13ba273cf6/49e1220849ac51f1facc51ce87c65d5c.jpg)
Також Володимир Козюк розповів, що в подальшому хотів би створити музей «Подільської Ікони», де будуть представленні твори не тільки духовні але й твори мистецтва.
Дана виставка буде проходити у Вінницькому обласному художньому музеї аж до листопада поточного року, повідомляє І.В. Безбах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
16:50
24 липня
11:00
24 липня
Оголошення
18:55, 18 липня
16:51, 16 липня
16:52, 16 липня
18:55, 18 липня
18:55, 18 липня
live comments feed...
Коментарі