• Головна
  • Будинок Коцюбинського зібралися руйнувати?
10:05, 5 серпня 2013 р.

Будинок Коцюбинського зібралися руйнувати?

2 серппня будівельним парканом огородили будинок-пам’ятку, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський, що знаходиться в м. Бар Вінницької області.

Громада забила на сполох, адже боїться, що пам’ятку знесуть, оскільки з будинку була знята табличка, яка засвідчувала його статус як пам’ятки. Про це повідомив народний депутат України (фракція «Батьківщина»), голова підкомітету ВРУ з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександр Бригинець.

«Громада переконана, що будинок будуть руйнувати. Розвіяти їхні побоювання може лише відповідна заява влади. Саме тому, я звернувся до керівництва області з вимогою терміново з’ясувати ситуацію і повідомити громаді об’єктивну картину, яка склалася навколо цього будинку. Щиро вірю в те, що ми почуємо заяву керівництва області, що будинку нічого не загрожує», - висловив сподівання О.Бригинець. 

Окрім того, Бригинець звернувся до Ген еральної прокуратури з проханням терміново втрутитися в ситуацію. Та до Мінкульту з проханням врятувати будинок від можливого руйнування і вразі необхідності захистити його відповідним більш високим статусом. 

Статус пам’ятки історії місцевого значення під № 313 будинок М.Коцюбинського отримав у 1971 році рішенням Вінницького обласного виконавчого комітету депутатів і трудящих.

«Михайло Коцюбинський найвидатніший український прозаїк, автор роману «Тіні забутих предків» та багатьох інших творів. Він зробив значний внесок не лише в розвиток української культури, а й вплинув на розвиток світової літератури, тому дивно, що відбувається така наруга над об’єктом, що пов’язаний з життям письменника. Тим паче у рік сотих роковин з дня його смерті та напередодні 150-річчя з дня його народження, яке ми святкуватимемо наступного року -15 вересня 2014 року», - обурений О.Бригинець. 

Як відомо, територія площею 45 соток, на якій розташований будинок Коцюбинського, бу ла віддана в листопаді 2011 року Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю у безстрокове користування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...